Wspomagamy "Fundację Kukuczki"

DATA: 2012-12-12

Jeśli chcecie wspomóc rodziny naszych zmarłych kolegów lub rozwój polskiego alpinizmu zachęcamy do przekazania 1% podatku na ten cel

 

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego powstała w 1990 r. dla promowania działalności wspinaczkowej i eksploracyjnej Polaków w górach całego świata.

 

Z założenia najważniejszymi celami (które szczegółowo opisano w statucie) miała być pomoc przy organizacji wypraw, podejmowanie inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa w górach, wreszcie popieranie wydawnictw służących promocji polskich dokonań górskich i upowszechnianie wiedzy o nich.


Pod statutem i aktami założycielskimi widnieją podpisy najwybitniejszych w tamtym czasie polskich himalaistów z Wandą Rutkiewicz (dziś już niestety nieżyjącą) na czele, ponadto podpisy przedstawicieli Polskiego Związku Alpinizmu, i najważniejszych Klubów Wysokogórskich w kraju.

 

Na Patrona Fundacji wybrano Jerzego Kukuczkę, który rok wcześniej zginął na południowej ścianie Lhotse, utrwalanie pamięci o Jego osiągnięciach czyniąc jednym z głównych celów statutowych.

 

Więcej informacji jak przekazac podatek na stronie fundacji, link poniżej: