Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukiwarka

« Powrót do listy

Świadczenia

 

 

 

CENA ZAWIERA


- transport lokalny, bez przelotów
- organizację wszystkich punktów zgodnych z programem
- zakwaterowanie w hotelach *** w miastach, w hotelach o standardzie europejskim

- pełne wyżywienie podczas wycieczki na Salar de  Uyuni oraz do Dzungli Madidi i na Amantani
- opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika na całej trasie
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem
- ubezpieczenie KL i NW

 

 

 

CENA NIE ZAWIERA

 

- przeloty międzynarodowe:  Warszawa (lub inne) – Santiago oraz  Lima - Warszawa (cena wg aktualnych stawek przewoźnika)

- przelotów na trasach: Santiago-Calama, Uyuni-La Paz, La Paz-Ruranabaque, Ruranabaque-La Paz, Juliaca-Lima (koszt wszystkich przelotów "na miejscu" to ok. 900-1100 USD)

- atrakcji nie zawartych w programie i  wycieczek fakultatywnych
- wyżywienia poza Salr de Uyuni, Madidi i Amantani
- napojów poza trekkingiem oraz alkoholu

- zwyczajowych napiwków                                     
- wydatków własnych                                            
- nadbagażu

 

 

Zasady i płatności

 

 

I rata: opłata rezerwacyjna 1000 zł płatna przy zapisie

II rata:  1450 USD (- I rata) x kurs sprzedaży w mBANK płatna na 45 dni przed rozpoczęciem imprezy

III rata: 1300 USD płatne na miejscu w USD

 

 

CHILE-BOLIWIA-PERU (WYPRAWA AUTORSKA!)

O wyprawie
Informacje praktyczne
Terminy i cena
Galeria
CZAS:

18 dni

SEZON WYJAZDU:

lipiec, listopad, marzec

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW:

10 osób

ORGANIZACJA:

Adventure24

Zapisz się/Zapytaj
Opis wyprawy:

 

Co powiecie na ocean rozmaitości?


Zabierzemy Was do Chile, kraju pełnego kontrastów, gdzie na północy znajduje się jedno z najsuchszych miejsc na Ziemi, a na południu lodowata Ziemia Ognista. Po jednej stronie Ocean, po drugiej ośnieżone szczyty Andów. Potem Atakama z nieziemskimi widokami, której obszar porównywany jest do Marsa.

 

Przez pustynię udamy się Drogą Panamerykańską do Boliwii i przez Dolinę Księżycową, Dolinę Śmierci i gejzery El Tatio dotrzemy do największej solniczki świata – Salar de Uyuni! 3500 m i jeden z najbardziej płaskich obszarów na świecie, gdzie zamiast piasku znajdziecie sól ciągnącą się po horyzont, której podobno jest tu aż 10 miliardów ton. Odwiedzimy Lagunę Verde i Lagunę Colorada oraz Sol de Maniana - pole geotermalne i zabytkowy cmentarz pociągów, z których niektóre mają nawet po sto lat.
W porze deszczowej na pustyni Salar ujrzycie niesamowity efekt lustra, który pozwoli Wam na spacer w chmurach, a w porze suchej, biel soli w słońcu Was oślepi, a zabawa perspektywą dostarczy wiele radości.


Z nami udacie się do Madidi, które prosto z Amazonii wznosi się do lodowych szczytów wysokich Andów. To także jedno z najbardziej biologicznie zróżnicowanych regionów Ziemi i okazja do bliskiego kontaktu z dzikimi zwierzętami i ludnością tubylczą, która do dzisiaj żyje z dóbr dżungli.


Odwiedzimy La Paz - „Miasto w chmurach”, położone u stóp majestatycznego Illimani (6042 m), strażnika górującego nad miastem.
Mocnej dawki adrenaliny dostarczy natomiast zjazd rowerami słynną „Drogą Śmierci”, gdzie z gór wysokich udamy się do tropikalnego lasu.

 

Dla tych, którzy będą czuli niedosyt proponujemy tajemnicze ruiny starej, preinkaskiej cywilizacji, zwanej Tiahuanaco.
Wspaniałe widoki  czekają na najwyżej położonym  żeglownym jeziorze świata i największym wysokogórskim  jeziorze na ziemi, czyli Titikaka oraz niezapomniana noc na wyspie Amantani, w jednym z domów mieszkańców wyspy.

 

Czy to Wam odpowiada? :)

 

poproś o szczegółową ofertę pdf

 

Skrócony opis programu:

 

Dzień 1. Warszawa
Wylot z Warszawy. Przelot przed jedno z lotnisk przesiadkowych.

 

Dzień 2. Santiago de Chile
Przylot do stolicy Chile. Transfer do hotelu i po krótkim odpoczynku zwiedzanie miasta. Zobaczymy najważniejsze zabytki Santiago: Plaza de Armas wraz z Katedrą, Wzgórze Santa Lucia, z której rozpościera się piękny widok na miasto. Zobaczymy pałac prezydencki - Pałac la Moneda oraz Bario Civil. Po południu udamy się aby z bliska zobaczyć mieszkańców Santiago, kiedy relaksują się przy kieliszku wina lub przy piwie w Bario Brazil. Dla chętnych możliwość zwiedzania Domu - Muzeum Chilijskiego noblisty, Pabla Nerudy. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 3. Atakama
Rano wylot do miejscowości Calam (ok. 2 godziny). Następnie przejazd busem do San Pedro de Atakama (2 godziny). Po południu zwiedzanie Valle dla la Luna i Valle de la Muerte. Nocleg w hotelu.


Dzień 4. Atakama
Wcześnie rano wyjazd na gejzery El Tatio, powrót około południa.
Popołudniu możliwość wycieczki do laguna Cejar, gdzie można zażywać kąpieli w słonym jeziorze, będącym częścią Salar de Atacama. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 5. Salar de Uyuni
Rano opuszczamy Chile i rozpoczynamy podróż przez jedno z najbardziej niesamowitych miejsc na Ziemi - Salar de Uyuni. Na początek Laguna Verde oraz gejzery przy Sol de Maniana. Możliwość kąpieli  w jednym z gorących źródeł. Następnie laguna Colorada. Po południu udajemy się na nocleg do schroniska (brak pryszniców!). 

 

Dzień 6. Salar de Uyuni
Kolejny dzień podróży przez pustynię po drodze zobaczymy czerwone i białe laguny oraz z bliska przyjrzymy się flamingom. Zatrzymamy się także przy kamiennym drzewie Arbol de Piedra oraz w wielu miejscach, gdzie natura stworzyła fantastyczne krajobrazy. Nocleg w solnym hotelu.

 

Dzień 7.   Salar de Uyuni
Udamy się na Salar de Uyuni, gdzie zatrzymamy się na przy Isla de Pescado, z którego będziemy mogli podziwiać ogromne i długowieczne kaktusy oraz panoramę Salar de Uyuni. W drodze do miasteczka Uyuni zobaczymy cmentarzysko lokomotyw. Nocleg w Uyuni, które jest bardzo klimatycznym miasteczkiem.


Dzień 8. Madidi Dżungla
Z Uyuni lecimy do La Paz (ok. 2 godzin), następnie przesiadamy się na lot do Ruranabaque (1 godzina). Po przylocie i posiłku udajemy się łodzią w górę rzeki Rio Beni (3-6 godzin) do Parku Narodowego Madidi -  jednego z naprawdę dziewiczych miejsc na naszej planecie. Po rozpakowaniu się w bazie noclegowej i posiłku ruszamy na trekking po lesie. Nocleg w leśnej bazie.

 

Dzień 9. Madidi Dżungla
Od rana zaczniemy zgłębiać tajniki jednego z ostatnich dziewiczych lasów tropikalnych w Ameryce Południowej. Nocleg w leśnej bazie.

 

Dzień 10. Ruranabaque
Po śniadaniu wycieczka do lasu, podczas której spotkamy jego małych i dużych mieszkańców. Po południu powrót do Ruranabaque i nocleg w miasteczku.


Dzień 11. La Paz
Po śniadaniu ostatni spacer nad Rio Beni i przelot do La Paz. Nocleg w hotelu.


Dzień 12. La Paz
Ten dzień przeznaczymy na zwiedzanie miasta. Zobaczymy Plaza de Armas, Pałac Prezydencki, Convento de San Francisco oraz udamy się na Targ Czarownic, gdzie można nabyć leki na każde możliwe dolegliwości oraz zaopatrzyć się w pamiątki.
Opcjonalnie: wycieczka na pół dnia do Tiahuanaco oraz Valle De La Luna.  Nocleg w La Paz.

 

Dzień 13. Coroico
Rano jedziemy do Coroico (ok. 2 godzin). Tutaj -  zjazd rowerowy drogą śmierci lub   podróż z powrotem busem do Coroico. Wieczorem powrót do La Paz. Nocleg w hotelu.
Opcjonalnie: dzień wolny przeznaczony na zakupy i odpoczynek.


Dzień 14. Puno
Z La Paz jedziemy do Puno (6-8 godzin). Po drodze krótki postój w miejscowości Copacabana na zwiedzanie sanktuarium, malowniczo położonego nad jeziorem. Wieczorem przyjazd do Puno. Zakwaterowanie. Wieczorny spacer po mieście. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 15. Amantani
Rawno wyruszamy na rejs po najwyżej położonym żeglownym jeziorze na Świecie. Na początek odwiedzimy Wyspy Uros, gdzie poznamy mieszkańców pływających wysp oraz ich kulturę, następnie udamy się na Wyspę Amantani, która będzie naszą bazą noclegową. Nocować będziemy w jednym z domów mieszkańców wyspy.

 

Dzień 16. Puno
Po śniadaniu udajemy się w rejs powrotny do Puno. Po drodze odwiedzimy Wyspę Taquie oraz zapoznamy się z historią i tradycjami tego wyjątkowego miejsca. Późnym popołudniem przyjazd do Puno. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 17. Lima
Rano jedziemy do Juliaca, gdzie znajduje się lotnisko, z którego lecimy do Limy. Wieczorem wylot do Polski.
Opcjonalnie: jeżeli będzie wystarczająco dużo czasu, istnieje możliwość wyjścia na miasto.

 

Dzień 18. Przylot do Polski

 

DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNĄ PRZYGODĘ! :-)

 

 

Uwaga! Program może ulec przesunięciu o +/- 1dzień w zależności od aktualnej daty przelotu.

 

Pogoda i czas:

poproś o szczegółową ofertę pdf

 

 

SZCZEPIENIA I ZDROWIE

Szczepienia obowiązkowe

– nie są wymagane


Szczepienia zalecane:
– żółtaczka typu A i B (przynajmniej 2 dawki podane najpóźniej 2 tygodnie przed wyjazdem)
– tężec
– błonica
– dur brzuszny (tyfus)
– żółta febra (żółta gorączka)
– profilaktyka antymalaryczna – na terytorium Chile malaria nie występuje. W Boliwii może występować w rejonach poniżej 2500 m. Nie ma ryzyka zarażenia w stolicy kraju, La Paz.

APTECZKA
Każdy powinien posiadać osobistą apteczkę, a w niej: leki przeciw biegunce i kłopotom z żołądkiem (pojawiające się czasami przy zmianie flory bakteryjnej), leki przeciwbólowe oraz na gardło. Poza tym dobre kremy z filtrem UV lub tak zwane blokery (promieniowanie słoneczne w górach jest bardzo wysokie), plastry, tabletki antymalaryczne (w razie występowania i wedle uznania).
UWAGA!  Ze względu na pasożyty i bakterie, do picia zalecamy używanie wody mineralnej w oryginalnej butelce i przegotowanej oraz dokładne mycie rąk.

 

WIZA
Polscy turyści udający się do Chile, Boliwii i Peru są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobycie do 90, i w przypadku Peru do 180, dni.


WALUTA
Chile: Peso chilijskie (CLP) Peru:
1 USD = 532,41 CLP SOL peruwiański (PEN)
100 USD = 53 240,80 CLP 1 USD = 2,80 PEN
100 USD = 280 PEN


Boliwia: Boliviano (BOB)
1 USD = 7,04 BOB
100 USD = 704.01 BOB
Uwaga! Unikamy dolarów z 1996 i 2001 roku.

 

TELEFON SATELITARNY

Zarówno z przyczyn bezpieczeństwa, jak i do kontaktu z rodziną, firmą, czy w razie jakiejkolwiek potrzeby, każda nasza wyprawa posiada na stanie telefon satelitarny.

 

EKWIPUNEK

- plecak 60-70 l lub wór wyprawowy
- mały plecak na bagaż podręczny (ok. 30-40l)
- buty trekkingowe za kostkę – najlepiej sprawdzone (wygodne)
- raki - grupa górska
- czekan x1 – grupa górska
- uprząż – grupa górska
- kurtka przeciwdeszczowa, np. GORE-TEX
- spodnie zewnętrzne
- spodnie ciepłe, np. polarowe
- polary – dobrze mieć dwa na zmianę w razie przepocenia lub przemoczenia, np. jeden gruby, drugi cienki
- ciepłe skarpety - 2 pary
- koszulki na zmianę, z krótkim i długim rękawem
- czapka ciepła
- ciepłe rękawice, np. polarowe
- zestaw ciepłej bielizny: kalesony i długi podkoszulek
- śpiwór (komfort 0 do -10 stopni)
- buty lekkie do kostki
- sandały
- czołówka + zapasowe baterie
- okulary przeciwsłoneczne z mocnym filtrem (bardzo ważne!)
- krem z wysokim filtrem UV lub tzw. bloker, pomadka z UV do ust (bardzo ważne!)
- apteczka osobista (m.in. środki przeciwbólowe, przeciwmalaryczne)
- bielizna, rzeczy osobiste, zestaw kosmetyków (przydatne są w podróży chusteczki nawilżone, np. dla dzieci)
- kapelusz lub czapka z daszkiem jako osłona przed słońcem
– spodnie typu safari – zawsze się sprawdzają
- dodatkowe baterie lub akumulatory do aparatów i innego sprzętu
- overbooty, czyli tzw. ochraniacze na buty
- kijki trekkingowe
- strój kąpielowy
- Mugga – jeden z nielicznych preparatów do użytku zewnętrznego działający na komary tropikalne
- żółta książeczka szczepień


Opcjonalnie:

- termos, butelka 1l lub camelbag
- długopisy – jako prezent dla dzieci z wioski :)
- scyzoryk (pakujemy do bagażu głównego)
- okulary przeciwsłoneczne – druga para w zapasie
- ręcznik szybkoschnący
- worki na śmieci; mogą się przydać w razie deszczu jako dodatkowa ochrona odzieży lub na depozyt w hotelu.

 

UWAGA!

W okresie czerwiec-lipiec  na Atakamie i Uyuni może być bardzo zimno, a temperatury w nocy mogą spaść nawet do -20 stopni Celsjusza. Pustynie Salar pokrywa wtedy cienka warstwa wody, która stwarza niesamowity efekt lustra. Poza tym w innych odwiedzanych miejscach może wiać chłodny wiatr i zalecamy zabranie cieplejszej odzieży lub wyposażenie się w nią na miejscu. Na lokalnych targach znajdziecie wiele produktów z wełny.

W listopadzie pogoda na Atakamie i Uyuni jest bardziej stabilna, a temperatura wyższa. Salar jest wtedy wyschniętą pustynią, która tworzy efekt solniczki. Ogólnie jest cieplej.

 

Nasze rekomendacje dotyczące różnych modeli butów trekkingowych, górskich, raków i innego sprzętu.
Zakup sprzętu nie jest rzeczą prostą. Dlatego oferujemy naszą pomoc. Chętnie doradzimy lub pomożemy w ewentualnych zakupach.
Posiadamy liczne kontakty i możliwości zniżek dla naszych uczestników u partnerów, z którymi współpracujemy.

 

Polecamy sklep internetowy 8a.pl.
Przed zakupem zapytaj nas o kupon lub kod rabatowy przygotowany specjalnie dla Ciebie.

 

Data Cena Przelot Status
27.02.2021 - 16.03.2021 2920 USD ok. 5300 PLN

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
06.11.2021 - 23.11.2021 2920 USD ok. 5300 PLN

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj