Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukiwarka

« Powrót do listy

Świadczenia

...

Zasady i płatności

...

EKWADOR, PERU + BOLIWIA

O wyprawie
Informacje praktyczne
Terminy i cena
CZAS:

17 - 22 dni

SEZON WYJAZDU:

LIPIEC , SIERPIEŃ

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW:

Od 6 - 8 osób

ORGANIZACJA:

Adventure24

Zapisz się/Zapytaj
Opis wyprawy:

Zapraszamy serdecznie na wyprawe pełną niespodzianek !

 

PROGRAM EKWADOR/PERU 17 dni, + BOLIWIA 22 dni


Cena nie obejmuje przelotów lotniczych i jest zależna od kursu USD

 

Przelot 3900 - 6000 zł

 

Standartowa cena obejmuje program Ekwador , Peru.

 

Boliwia płatna + 400 USD


Śniadanie na targu. Świeża empanada z serem zapijana wyciskanym sokiem z papai. Ośnieżone szczyty Andów oglądane z dachu pociągu. Spacer wokół krateru wypełnionego wodą w kolorze szmaragdowym. Kąpiel w rzece w sercu dżungli. Odpoczynek na wybrzeżu Pacyfiku. Magia inkaskich ruin. Piękno kolonialnych miast. Zachód słońca nad Jeziorem Titicaca. Zjazd na rowerach najniebezpieczniejszą drogą na świecie.

 

To niektóre z atrakcji jakie oferuje nasza wyprawa do Ekwadoru, Peru i Boliwii.

 

Chcemy zaprezentować Państwu przede wszystkim piękno przyrody tego regionu, dlatego mniej czasu spędzimy w miastach, a więcej na łonie natury.

 

Będziemy mieli okazję przyjrzeć się z bliska codziennemu życiu mieszkańców, spędzając dzień z rodziną Keczua na Wyspie Amantani, czy nocując u rybaka na boliwijskiej Wyspie Słońca. Pilot wyprawy przybliży Państwu historię, jak również współczesne realia społeczne i polityczne regionu.

 

Zapraszamy na wyprawę do trzech najbardziej indiańskich państw Ameryki Południowej, gdzie każdy poranek jest początkiem nowej przygody.

 

 

Skrócony opis programu:

1 dzień/piątek:  Spotkanie o 15.30 na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot KLM o 17.45 z Warszawy przez Amsterdam do Quito.

 

2 dzień: 8 rano przylot do Quito (2.850 m. n.p.m.).

 

Transfer do hotelu. Zwiedzanie znajdującego się na liście UNESCO, uważanego za najpiękniejsze w Ameryce Południowej Starego Miasta. Następnie przejazd do miejsca zwanego "Środek Świata" -  "La Mitad del Mundo".

Wizyta w muzeum na równiku, gdzie można będzie doświadczyć szeregu interesujących eksperymentów i lepiej zrozumieć na czym polega działanie Siły Coriolisa. Pod wieczór przejazd do miejscowości Latacunga, położonej u stóp drugiego co do wielkości w Ekwadorze wulkanu Cotopaxi (5,897 m n.p.m). 

 

3 dzień: Rano przejazd nad Lagunę Quilotoa ; najpiękniejsze jezioro wulkaniczne w Ekwadorze, o szmaragdowej wodzie (3.850 m n.p.m.). W zależności od samopoczucia i kondycji ; spacer wokół krateru lub 4/5 - godzinny trekking przez Kanion Rio Sihui, po drodze odwiedzimy indiańską wioskę Guayama. Nocleg w malowniczo położonym Chugchillan (6 tys. mieszkańców; 3.200 m. n.p.m.).

 

4 dzień: Przejazd z Latacunga do Misahualli, jednego z najbardziej sennych miasteczek położonych w dżungli.  Po drodze będziemy mogli  obserwować jak zmienia się krajobraz z wysokogórskiego na nizinny. Z Baños do Puyo zjedziemy drogą wodospadów (przejazd kolejką linową nad jednym z nich).  Nocleg w Misahualli.

 

5 dzień: Wyprawa do dżungli. Spływ canoe. Łowienie ryb. Wizyta w wiosce Indian Kichwa lub Shuar. Będziemy mogli uraczyć się wyrabianym z kukurydzy napojem chicha i skosztować delikatnego serca palmy.

 

6 dzień: Pobyt i nocleg w dżungli. Odwiedzimy jaskinie i wodospady.

 

7 dzień:  Z upalnego Misahualli udamy się do Riobamba (2,750 m n.p.m.) (przejazd ok. 7 h), jednego z najważniejszych miast Ekwadoru. Riobamba nazywana jest "Sułtanką Andów" , ze wszystkich stron jest bowiem otoczona górami i wulkanami. Dominuje nad nimi ośnieżony Chimborazu (6,257 m. n.p.m.) ; najwyższy szczyt w kraju. Nocleg w Riobamba.


8 dzień: Przejazd pociągiem przez Andy z  Riobamba do Nariz del Diablo (można siedzieć na dachu!). Jest to 100 kilometrowy fragment trasy, która na początku XX wieku połączyła wybrzeże z Quito. Odcinek, na którym pociąg musi pokonać prawie pionowy blok skalny, nazwany został "Nosem Diabła". Po drodze będziemy mogli podziwiać masyw Chimborazu, pejzaże ekwadorskiej prowincji i indiańskie wioski. Po południu przejazd do Peru (ok. 9 h). Nocleg w położonej na wybrzeżu Pacyfiku Mancorze.


PERU

 

9 dzień: Mancora. Odpoczynek na najpiękniejszych plażach w Peru, ok. 18 wyjazd do Tumbes, 20.50 przelot do Limy

 

10 dzień: Rano przelot Lima - Cuzco. Wycieczka do Świętej Doliny Inków. Przespacerujemy się po dawnej inkaskiej twierdzy/mieście Pisac  oraz po ruinach w kształcie lamy - Ollantaytambo. Odwiedzimy słynny indiański targ. Wieczorem przejazd pociągiem do położonej u stóp Machu Picchu miejscowości Aguas Calientes.

 

11 dzień: Z samego rana udamy się do Machu Picchu, by móc podziwiać to inkaskie sanktuarium zanim zalane zostanie prze tłumy przybywających pociągiem turystów. Spacer po ruinach. Dla chętnych wejście na szczyt Wayna Picchu, z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na sanktuarium i dolinę rzeki Urubamby. Powrót do Cuzco.

 

12 dzień: Zwiedzanie Cuzco: Plaza de Armas, Katedra, Świątynia Słońca Coricancha. Czas wolny na wizytę w muzeach i zakupy.

 

13 dzień: Przejazd (7 h) z Cuzco do położonej nad jeziorem Titicaca miejscowości Puno. Podziwianie przepięknych górskich krajobrazów.

 

14 dzień: Rozpoczęcie dwudniowej wycieczki po Jeziorze Titicaca. Odwiedzimy trzcinowe, pływające Wyspy Uros. Na wyspie Amantani zostaniemy zakwaterowani w rodzinach miejscowych Indian Keczua. Wieczorem będziemy mieli okazję ubrać się w tradycyjne stroje i nauczyć się lokalnego tańca.

 

15 dzień: Odwiedzimy wyspę Taquile, gdzie każdy mężczyzna jest mistrzem szydełkowania, a kolor noszonej czapki może nam wiele powiedzieć o statusie społecznym i stanie cywilnym właściciela. Spacer po wyspie. Nocleg w Puno.

 

16 dzień:/ grupa wracająca do Polski:  9 rano przelot z Juliaca do Limy, 10.45 przylot. City tour po Limie, 18.50 wylot do Polski.

 

17 dzień (niedziela) ; przylot do Warszawy o 22.10.

 

BOLIWIA

 

16 dzień/ reszta grupy: Przyjazd do Copacabana, gdzie znajduje się najważniejsze w Boliwii sanktuarium. Rejs na Wyspę Słońca ; miejsce narodzin pierwszych Inków oraz samego Słońca, do tej pory uznawane przez Indian Keczua i Ajmara za święte. Zakwaterowanie w hotelu lub w domu u rybaka.

 

17 dzień/niedziela: Kilkugodzinny spacer po wyspie z Północy na Południe. Po drodze zobaczymy między innymi skałę w kształcie pumy, od której nazwę przyjęło Jezioro Titicaca. Powrót do Copacabany i przejazd do La Paz (3,640 m.n.p.m.).

 

18 dzień:  Zwiedzanie La Paz (centrum, targ czarowników, Muzeum Koki, najwyżej położony na świecie stadion dopuszczony prze FIFA do rozgrywania międzynarodowych meczy). Po południu czas na zakupy.

 

19 dzień: Zjazd na rowerach - najniebezpieczniejszą drogą na świecie ;. Pokonamy 64 km, zjeżdżając z wysokości 4,600 m. n.p.m. na 1,295 m, z zimnego górskiego klimatu do gorącego lasu tropikalnego. W hotelu w Coroico czas na relaks i kąpiel w basenie. Powrót do La Paz.

 

20 dzień: Wycieczka do preinkaskich ruin Tiwanaku. W drodze powrotnej odwiedzimy Dolinę Księżycową ; labirynt niesamowitych form skalnych.

 

 

21 dzień: 8.55 wylot do Limy (TACA), 9 45. przylot. Tour po mieście. 18.50 Wylot do Polski.

 

22 dzień/piątek: Przylot do Warszawy o 22.10

 

 

Pogoda i czas:

...

Data Cena Przelot Status
02.07.2020 - 23.07.2020 Zapisz się/Zapytaj