Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukiwarka

Aktualności

Aconcagua zdobyta!

Data: 2020-01-07 19:50:00

Adventure24 po raz kolejny melduje się na szczycie Aconcaguy! Dzisiaj popołudniu zespół zdobył najwyższy wierzchołek w Andach.

Nowy Rok z Adventure24

Data: 2020-01-03 10:04:00

Sylwester na szczycie Kilimandżaro? A może w Plaza De Mulas w drodze na Aconcaguę? Takie wrażenia tylko z Adventure24.

Czas-start! Sezon na Kilimandżaro otwarty

Data: 2019-12-26 09:48:00

Pierwsza wyprawa na Kilimandżaro tej zimy właśnie wystartowała! Ale to dopiero początek, tej zimy najwyższy szczyt Afryki będziemy zdobywać aż 5 razy.

Idą święta...

Data: 2019-12-20 07:36:00

I z tej okazji życzymy Wam by były radosne, pełne ciepła i uśmiechów Waszych bliskich. Miejsca na marzenia pod choinką i wspaniałych przygód w Nowym Roku!

Skorzystaj z okazji BLACK WEEK

Data: 2019-12-02 11:37:00

Szukaj specjalnych ofert na naszej stronie! Mamy dla Was kilka ofert specjalnych : Kilimandżaro, Island Peak, Everest Base Camp, Peru śladami Inków, Ruwenzori... możesz otrzymać nawet do 300 USD zniżki

Pokaż więcej
Powrót do galerii

Elbrus 5642 m n.p.m.

Elbrus – najwyższy szczyt Rosji i jednocześnie najwyższy szczyt Kaukazu. Od ok. 50 r. n. e. jest wygasłym wulkanem, zbudowanym z zastygłych law andezytowych, które dziś są pokryte niemal całkowicie lodowcami.

 

Warto zdobyć Elbrus, wyprawy są łatwe technicznie, ale wymagają uwzględnienia, że góra przewyższa o ok. 1500 m. inne, sąsiadujące z nią szczyty, dlatego jest też podatna na nagłe zmiany pogody – silne wiatry, mrozy czy wreszcie duży stopień zamglenia. Mimo to przeważnie nie ma potrzeby, aby stosować tam specjalistyczny sprzęt, bo raki i kije wystarczają w zupełności.

 

"Góra Szczęścia" lub "Wieczna Góra" – jak nazywany jest też Elbrus – ma do zaproponowania naprawdę zapierające dech w piersiach widoki, a wyprawa na nią jest idealnym przygotowaniem organizmu do zdobywania większych gór w innych rejonach świata. Ponadto wielu alpinistów uważa ją za najwyższą w Europie i mówi, że bez wyprawy na Elbrus nie można mówić o skompletowaniu Korony Ziemi.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Elbrusa podczas wyprawy naszej ekipy!