Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukiwarka

Aktualności

ACONCAGUA (6962 m) - ruszyły zapisy, proponujemy 3 terminy

Data: 2019-05-28 01:00:00

Już teraz zapraszamy na wyprawę na Aconcaguę(6962 m). W sezonie 2019/20 proponujemy trzy terminy wypraw. Planujemy też spędzić noc sylwestrową i powitać Nowy Rok w bazie Plaza De Mulas... Wyprawa skierowana jest do osób, które posiadają doświadczenie w górach typu alpejskiego.

Ostatnie wolne miejsca na Kazbek i Elbrus

Data: 2019-05-28 00:24:00

Myślicie o tym by zdobywać kaukaskie szczyty? Mamy ostatnie wolne miejsca na wyprawy na Kazbek i Elbrus w nadchodzącym sezonie letnim. To ostatni moment na zgłoszenia. Piszcie, dzwońcie i pytajcie...

Gwarancja Turystyczna 2019/2020

Data: 2019-05-10 22:44:00

Jako Tour Operator każdego roku odnawiamy gwarancję ubezpieczeniową dla uczestników naszych wypraw. Przez Signal Iduna PTU S.A. zostaliśmy pozytywnie zweryfikowani pod względem możliwości zabezpieczenia finansowego, by zapewnić Wam komfort i bezpieczeństwo w podróży...

Himalajska wyprawa dobiegła końca

Data: 2019-05-10 14:57:00

Wszystko co dobre, szybko się kończy! Uczestnicy naszej himalajskiej wyprawy, z uśmiechem na ustach po zdobyciu Everest Base Camp, wracają do Polski.

Życzenia na Wielkanoc

Data: 2019-04-19 00:10:00

Radosnych i zdrowych Świąt Wam życzymy! Wiosny w sercu i niech Wam w duszy gra ;) Obudźcie swoje marzenia!

Pokaż więcej
Powrót do galerii

Elbrus 5642 m n.p.m.

Elbrus – najwyższy szczyt Rosji i jednocześnie najwyższy szczyt Kaukazu. Od ok. 50 r. n. e. jest wygasłym wulkanem, zbudowanym z zastygłych law andezytowych, które dziś są pokryte niemal całkowicie lodowcami.

 

Warto zdobyć Elbrus, wyprawy są łatwe technicznie, ale wymagają uwzględnienia, że góra przewyższa o ok. 1500 m. inne, sąsiadujące z nią szczyty, dlatego jest też podatna na nagłe zmiany pogody – silne wiatry, mrozy czy wreszcie duży stopień zamglenia. Mimo to przeważnie nie ma potrzeby, aby stosować tam specjalistyczny sprzęt, bo raki i kije wystarczają w zupełności.

 

"Góra Szczęścia" lub "Wieczna Góra" – jak nazywany jest też Elbrus – ma do zaproponowania naprawdę zapierające dech w piersiach widoki, a wyprawa na nią jest idealnym przygotowaniem organizmu do zdobywania większych gór w innych rejonach świata. Ponadto wielu alpinistów uważa ją za najwyższą w Europie i mówi, że bez wyprawy na Elbrus nie można mówić o skompletowaniu Korony Ziemi.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Elbrusa podczas wyprawy naszej ekipy!