Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukiwarka

Aktualności

Kolejna wyprawa w drodze na Kilimandżaro

Data: 2019-03-01 13:00:00

Doskonałe wieści prosto z Kenii - kolejna wyprawa stanęła dziś na szczycie Kilimandżaro. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników!

Aconcagua jest nasza!

Data: 2019-02-18 12:11:00

Kolejna wyprawa zakończona sukcesem - załoga Adventure24 stanęła na szczycie najwyższego szczytu Ameryki Południowej 15 lutego popołudniu! Wielkie gratulacje dla uczestników :)

W stronę Everestu - trekking dla każdego

Data: 2019-02-10 20:05:00

Często pytacie nas czy podołam trudom marszu do bazy pod Everestem... Trudności technicznych tu nie ma. Potrzebne wygodne buty, butelka wody do plecaka i maszerujemy - góra-dół, góra-dół, i znowu góra... Bo trzeba się dobrze zaklimatyzować. A jakie widoki po drodze! ;) Spojrzeć na Ever...

Aconcagua (6962 m) - uczestnicy wyprawy w drodze na szczyt

Data: 2019-02-05 13:44:00

Trwa już druga nasza wyprawa na Aconcaguę w tym roku. Uczestnicy po odbyciu aklimatyzacji w Confluencia (3500 m), doszli do bazy głównej. W Plaza De Mulas spędzą kilka dni zanim atakować będą szczyt.

Wyrusz z nami na Kilimandżaro - trwają zapisy

Data: 2019-01-30 13:54:00

W zeszłym miesiącu stanęliśmy na Kilimandżaro już dwukrotnie. Najwyższy szczyt Afryki kusi każdego pasjonata górskich wędrówek i pięknych widoków. Masz ochotę na przygodę? Trwają zapisy na kolejne wyprawy 23 lutego oraz 2 marca, czekamy na Ciebie :)

Pokaż więcej
Powrót do galerii

Elbrus 5642 m n.p.m.

Elbrus – najwyższy szczyt Rosji i jednocześnie najwyższy szczyt Kaukazu. Od ok. 50 r. n. e. jest wygasłym wulkanem, zbudowanym z zastygłych law andezytowych, które dziś są pokryte niemal całkowicie lodowcami.

 

Warto zdobyć Elbrus, wyprawy są łatwe technicznie, ale wymagają uwzględnienia, że góra przewyższa o ok. 1500 m. inne, sąsiadujące z nią szczyty, dlatego jest też podatna na nagłe zmiany pogody – silne wiatry, mrozy czy wreszcie duży stopień zamglenia. Mimo to przeważnie nie ma potrzeby, aby stosować tam specjalistyczny sprzęt, bo raki i kije wystarczają w zupełności.

 

"Góra Szczęścia" lub "Wieczna Góra" – jak nazywany jest też Elbrus – ma do zaproponowania naprawdę zapierające dech w piersiach widoki, a wyprawa na nią jest idealnym przygotowaniem organizmu do zdobywania większych gór w innych rejonach świata. Ponadto wielu alpinistów uważa ją za najwyższą w Europie i mówi, że bez wyprawy na Elbrus nie można mówić o skompletowaniu Korony Ziemi.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Elbrusa podczas wyprawy naszej ekipy!