Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukiwarka

Aktualności

Przedłużamy promocję na Kilimandżaro

Data: 2019-11-12 08:19:00

Wahasz się nad wyprawą na Kilimandżaro? Przedłużamy naszą promocję do końca listopada. Zapisz się, a otrzymasz 200 USD zniżki!

Namaste! Sanktuarium Annapurny jest nasze

Data: 2019-11-09 19:56:00

6 dni trekkingu, masa ostrych podejść i kapryśna pogoda - wszystko to warte było tego szczególnego uczucia po dotarciu do bazy!

Sanktuarium Annapurny - startujemy!

Data: 2019-11-05 17:17:00

Sezon na Himalaje rozpoczęty na dobre - kolejna wyprawa atakuje. Tym razem przyszedł czas na Sanktuarium Annapurny!

Island Peak na naszym koncie!

Data: 2019-11-02 16:00:00

Uczestnicy wyprawy na Island Peak + EBC zameldowali się dziś na szczycie (6189 m)! Przesyłamy zasłużone gratulacje zdobywcom!

Kurs turystyki wysokogórskiej w prezencie!

Data: 2019-10-30 12:11:00

Zapisz się na jedną z naszych przyszłorocznych wypraw łączonych na Kazbek + Elbrus, a otrzymasz możliwość skorzystania z kursu turystyki wysokościowej w Tatrach za darmo!

Pokaż więcej
Powrót do galerii

Elbrus 5642 m n.p.m.

Elbrus – najwyższy szczyt Rosji i jednocześnie najwyższy szczyt Kaukazu. Od ok. 50 r. n. e. jest wygasłym wulkanem, zbudowanym z zastygłych law andezytowych, które dziś są pokryte niemal całkowicie lodowcami.

 

Warto zdobyć Elbrus, wyprawy są łatwe technicznie, ale wymagają uwzględnienia, że góra przewyższa o ok. 1500 m. inne, sąsiadujące z nią szczyty, dlatego jest też podatna na nagłe zmiany pogody – silne wiatry, mrozy czy wreszcie duży stopień zamglenia. Mimo to przeważnie nie ma potrzeby, aby stosować tam specjalistyczny sprzęt, bo raki i kije wystarczają w zupełności.

 

"Góra Szczęścia" lub "Wieczna Góra" – jak nazywany jest też Elbrus – ma do zaproponowania naprawdę zapierające dech w piersiach widoki, a wyprawa na nią jest idealnym przygotowaniem organizmu do zdobywania większych gór w innych rejonach świata. Ponadto wielu alpinistów uważa ją za najwyższą w Europie i mówi, że bez wyprawy na Elbrus nie można mówić o skompletowaniu Korony Ziemi.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Elbrusa podczas wyprawy naszej ekipy!