Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukiwarka

« Powrót do listy

Świadczenia

 

 

 

CENA ZAWIERA:


- przelot międzynarodowy (cena wg aktualnych stawek przewoźnika)
- bilety lotnicze na trasie: Jakarta-Surabaya, Surabaya-Denpasar, Denpasar-Labuana Bajo, Labuan Bajo-Denpasar
- bilety wstępów i atrakcje zaznaczone w programie
- zakwaterowanie w hotelach *** na całej trasie i bungalowach na plaży o podobnym standardzie, podczas trekkingu śpimy w namiotach
- wszystkie posiłki zaznaczone w programie
- opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie
- opiekę lokalnych przewodników
- lokalnych tragarzy podczas trekkingów na Semeru i Rinjani
- czarter motorówki na Komodo
- wszystkie atrakcje opisane w programie
- wszystkie transfery
- całodobową koordynację wyprawy przez polską załogę na miejscu
- ubezpieczenie KL i NW

 

 

 

CENA NIE ZAWIERA:


- opłat wizowych i lotniskowych
- atrakcji nie zawartych w programie i wycieczek fakultatywnych,  nurkowanie z certyfikatem 120 USD, bez certyfikatu 140 USD
- napojów do posiłków
- zwyczajowych napiwków                       
- nadbagażu

 

Zasady i płatności

 

I rata:  opłata rezerwacyjna 1000 zł płatna przy zapisie

II rata: płatność za bilet lotniczy wg rezerwacji

III rata : płatna na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy

IV rata: płatna na miejscu w USD

INDONEZJA - "JEDNOŚĆ W RÓŻNORODNOŚCI"

O wyprawie
Informacje praktyczne
Terminy i cena
Galeria
CZAS:

19 dni

SEZON WYJAZDU:

czerwiec - wrzesień

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW:

10 osób

ORGANIZACJA:

Adventure24

Zapisz się/Zapytaj
Opis wyprawy:

 

Niewiele jest miejsc na świecie, które oferują taką rozmaitość kulturową i geograficzną.

Zabierzemy Was na najwyższy wulkan na Jawie, trzeci pod względem wysokości w kraju i jeden z najaktywniejszych wulkanów na świecie, gdzie przez tarasy ryżowe, potem las deszczowy dotrzemy na krawędź potężnego Semeru. Księżycowy krajobraz i spektakle prezentowane podczas erupcji, które występują tu średnio co pół godziny, dostarczają nie lada emocji i trudno o taki widok gdzie indziej na świecie.

Później czeka Bali, wyspa bogów i demonów. Raj na ziemi. A tam, cudowne plaże, krystaliczna woda, wspaniałe nurkowanie i doskonałe miejsce do podwodnych fotografii. Fascynująca kultura, tropikalna przyroda, życzliwi mieszkańcy tworzą atmosferę, za którą długo się tęskni, ale i z ciepłym sercem wspomina. Odwiedzimy Ulu Watu – jedną z najważniejszych świątyń na Bali, gdzie o zachodzie słońca odbywa się pokaz rytualnego tańca keczak! Wybierzemy się też na rafting rzeką Ayung, której brzegi porośnięte dżunglą są azylem wielu zwierząt.

Prywatną motorówką popłyniemy do Parku Narodowego Komodo - bajecznie zielonego, pięknego, miejscami przypominającego scenerię „Parku Jurajskiego”, gdzie spotkamy się z legendarnymi „smokami z Komodo” - ostatnimi, żyjącymi dinozaurami świata! Popłyniemy na najpiękniejsze rafy obfitujące w nienaruszone korale, barwne rybki, żółwie morskie, rekiny, delfiny, a nawet wieloryby i liczne podwodne stworzenia.

Wybierzemy się również w przygodę na Rinjani, drugi najwyższy wulkan Indonezji, świętą górę Sasaków, czyli rdzennych mieszkańców Lomboku.

A na koniec zaszyjemy się na Gili Trawangan – jednej z trzech maleńkich wysepek koralowych, gdzie doskonałe plaże, przejrzysta woda i powietrze wolne od jakichkolwiek pojazdów spalinowych pozwolą nam się dobrze zrelaksować.

 

Do tego Indonezja kusi wyrafinowaną, orientalną kuchnią obfitującą w przyprawy i jest prawdziwym rarytasem dla podniebienia!
Zapraszamy do wspólnej przygody i oferujemy moc wrażeń na rajskim poziomie!

 

UWAGA!
Działalność trekkingowa w rejonie wulkanów możliwa jest tylko w zorganizowanej grupie i przy udziale licencjonowanego przewodnika.

 

poproś o szczegółową ofertę pdf

 

Skrócony opis programu:

 

Dzień 1. Wylot z Polski

 

Dzień 2. Przylot do Dżakarty
Witamy w Indonezji! Lądujemy na lotnisku międzynarodowym w Dżakarcie w godzinach wieczornych. Transfer do hotelu.

 

Dzień 3. Dżakarta – Surabaya – Cemoro Lawang – Ranupani
Zaraz po wczesnym śniadaniu wracamy na lotnisko i lecimy do Surabaya. Następnie przejazd minibusem do miejscowości Cemoro Lawang i dalej jeepami do Ranupani, gdzie spędzimy noc w lokalnym, górskim hoteliku.


Dzień 4. Ranupani – Kalimati
Dzisiaj rozpoczynamy właściwą wspinaczkę. Wyruszamy w góry z tragarzami i lokalnym przewodnikiem. Najpierw przez tarasy ryżowe, następnie błotnisty szlak ciągnący się przez las deszczowy i odcinek pod górę dochodzimy do Kilimati. Rozbijamy obóz i spędzamy noc w namiotach.

 

Dzień 5. Kalimati – Semeru (3676 m) – powrót do Ranupani
Atak szczytowy rozpoczynamy w nocy. Do pokonania mamy dwa odcinki – przez Arcopodo (2900 m) i Cemoro Tunggal (3200 m), aż do osiągnięcia szczytu Semeru (3676 m). Na szczycie stajemy w sam raz, aby obejrzeć jeden z najbardziej spektakularnych wschodów słońca naszego życia. Schodzimy tą samą drogą do znanego nam już hotelu.


Dzień 6. Ranupani – Cemoro Lawang – Surabaya – Bali
Po śniadaniu jedziemy jeepami aż do Cemo Lawang i dalej – już minibusem do Surabaya. Na lotnisku łapiemy samolot na Bali. Po wylądowaniu w Denpasar kwaterujemy się w hotelu przy plaży. Resztę dnia przeznaczamy na zasłużony odpoczynek.

 

Dzień 7. Bali
Po śniadaniu jedziemy w okolice Ubud nad rzekę Ayung, gdzie rozpoczyna się rafting. Po lunchu udajemy się na najsłynniejszą plażę Bali – Kuta Beach, gdzie panują doskonałe warunki do nauki surfingu. Wieczorem proponujemy wypad do Samyniaku i eksplorację nocnego życia Bali. Jest w czym wybierać!

 

Dzień 8. Bali – Komodo
Dzisiaj wcześnie wstajemy i łapiemy poranny lot na Flores. Po wylądowaniu w Labuan Bajo od razu przetransportowujemy się na pokład prywatnego żaglowca, wyczarterowanego specjalnie dla nas! Rozpoczyna się morska przygoda do Parku Narodowego Komodo. Po około trzech godzinach rejsu dopływamy na wyspę, zamieszkują legendarne „smoki z Komodo” – ostatnie, żyjące dinozaury świata! Będziemy obserwowali je w ich naturalnym środowisku podczas trwającego godzinę trekkingu po wyspie. Po południu będziemy pływać na jednym z najpiękniejszych ogrodów koralowych Azji, gdzie można zobaczyć gigantyczne manty. O zachodzie słońca zaś rzucamy kotwicę przy jaskini, z której o zmroku wylatują miliony nietoperzy. Wieczorem wracamy do hotelu w Labuan Bajo.

 

Dzień 9. Komodo – Bali

Trochę z żalem opuszczamy Komodo i około południa lecimy na Bali. Wieczorem odwiedzimy Ulu Watu – jedną z najważniejszych świątyń na Bali wybudowaną na wysokim na kilkaset metrów klifie. Codziennie o zachodzie słońca odbywa się tam pokaz tańca keczak – wykonywanego przez mężczyzn kołyszących rytmicznie ciałami.

 

Dzień 10. Bali – Lombok
Rano pojedziemy do przystani w Tanjung Benoa, gdzie wejdziemy na pokład szybkiej łodzi motorowej odpływającej na Lombok – sąsiednią wyspę Bali, która słynie ze wspaniałych plaż i pięknych krajobrazów. Zamieszkamy w hotelu przy plaży. Reszta dnia wolnego do wykorzystania na beztroski relaks lub motorową wycieczkę po wyspie. Sugerujemy jednak zbieranie sił i wczesny nocleg, gdyż następnego dnia trzeba będzie wstać jeszcze przed świtem.

 

Dzień 11. Rinjani (3726 m)
Wcześnie rano startujemy z hotelu i przepiękną trasą na klifie suniemy wzdłuż wybrzeża do wioski Senaru (601 m), skąd wyruszymy na wulkan Rinjani. Jest on drugim, co do wysokości, szczytem Indonezji i świętą górą Sasaków, czyli rdzennych mieszkańców Lomboku. Spotkamy się z lokalnym przewodnikiem i tragarzami w siedzibie Parku Narodowego, gdzie odbędzie się briefing, czyli odprawa dotycząca trekkingu. Przepakowujemy bagaże i wyruszamy w trasę. Kolacja i nocleg w namiotach w obozie Mondokon Lolak.

 

Dzień 12. Rinjani
Po śniadaniu mamy kilka godzin podejścia do krateru, skąd rozciąga się jeden z najpiękniejszych krajobrazów w Indonezji. Wulkaniczne jezioro i okoliczne szczyty to jeden z tych widoków, których nie zapomina się do końca życia. Następnie schodzimy do wioski Senaru. Żegnamy się z tragarzami i jedziemy do przystani w Lembar, gdzie na pokładzie małej motorówki płyniemy na Gili Trawangan – jedną z trzech maleńkich wysepek koralowych. Nocleg spędzimy w hotelu przy plaży.


Dzień 13. Gili

Dzień wolny do wykorzystania na beztroski relaks na plaży lub sporty wodne. Do wyboru mamy nurkowanie z butlą lub tylko z rurką i maską, surfing, narty wodne, itp. Wieczorem zajrzymy do jednego z licznych na wyspie barów, aby dowiedzieć się gdzie dziś odbędzie się najlepsza impreza.

 

Dzień 14. Gili – Bali
Około południa wracamy na Bali na pokładzie szybkiej łodzi motorowej. Kwaterujemy się w hotelu przy plaży i resztę dnia spędzamy wedle własnego uznania. Wieczorem pożegnalna kolacja.

 

Dzień 15. Bali – wylot
Transfer na lotnisko w Denpasar, gdzie łapiemy swój lot do Polski.

 

Dzień 16. Powrót do Polski

 

DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNĄ PRZYGODĘ! :-)

 


UWAGA!

Jeżeli wszyscy uczestnicy wyprawy będą zgodni, to możemy zrezygnować z Komodo i skrócić wyprawę o 3 dni, choć ze względu na niezwykle atrakcyjny rejon i „smoki z Komodo” szkoda byłoby, będąc tak blisko, pominąć ten punkt programu. Druga szansa wyjazdu do Indonezji może się nie nadarzyć.

 

Pogoda i czas:

poproś o szczegółową ofertę pdf

 

 

SZCZEPIENIA I ZDROWIE

Szczepienia obowiązkowe:
– nie są wymagane


Szczepienia zalecane:
– żółtaczka typu A i B (przynajmniej 2 dawki podane najpóźniej 2 tygodnie przed wyjazdem)
– tężec
– błonica
– dur brzuszny (tyfus)
– japońskie zapalenie mózgu
– profilaktyka antymalaryczna – nie ma ryzyka zarażenia w Dżakarcie oraz w kurortach nadmorskich na Bali i na Jawie


APTECZKA
Każdy powinien posiadać osobistą apteczkę, a w niej: leki przeciw biegunce i kłopotom z żołądkiem (pojawiające się czasami przy zmianie flory bakteryjnej), leki przeciwbólowe oraz na gardło. Poza tym dobre kremy z filtrem UV lub tak zwane blokery (promieniowanie słoneczne w górach jest bardzo wysokie), plastry, tabletki antymalaryczne (w razie występowania i wedle uznania).
UWAGA! Ze względu na pasożyty i bakterie, do picia zalecamy używanie wody mineralnej w oryginalnej butelce i przegotowanej oraz dokładne mycie rąk.

 

WIZA

Polscy turyści udający się do Indonezji mogą kupić wizę trzydziestodniową na lotnisku po przylocie (25 USD, płatne gotówką). Przy dłuższym  pobycie wizę należy wyrobić w Ambasadzie Indonezji w Warszawie. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy. Wylatując za granicę z dowolnego lotniska w Indonezji trzeba zapłacić 150 tysięcy rupii w gotówce. Natomiast przy lotach lokalnych płaci się na lotnisku 40 tysięcy rupii w Dżakarcie lub 30 tysięcy rupii na innych dużych lotniskach.

 

WALUTA
Rupia indonezyjska (IDR):
1 USD = 11770 IDR
100 USD = 1177000 IDR
Uwaga! Unikamy dolarów z 1996 i 2001 roku.

 

TELEFON SATELITARNY
Zarówno z przyczyn bezpieczeństwa, jak i do kontaktu z rodziną, firmą, czy w razie jakiejkolwiek potrzeby, każda nasza
wyprawa posiada na stanie telefon satelitarny.

 

ELEKTRYCZNOŚĆ
230 V, kontakty i wtyczki takie jak w Polsce.

 

STREFA CZASOWA

Lato w Polsce: +7 godzin
Zima w Polsce: +6 godzin

 

EKWIPUNEK

- plecak 60-70 l lub wór wyprawowy
- mały plecak na bagaż podręczny (ok. 30-40l)
- buty trekkingowe za kostkę – najlepiej sprawdzone (wygodne)
- kurtka przeciwdeszczowa, np. GORE-TEX
- spodnie zewnętrzne
- spodnie ciepłe, np. polarowe
- polar
- ciepłe skarpety - 2 pary
- koszulki na zmianę, z krótkim i długim rękawem
- czapka ciepła
- rękawice, np. polarowe
- zestaw ciepłej bielizny: kalesony i długi podkoszulek
- śpiwór (komfort 0 do -10 stopni)
- buty lekkie do kostki
- sandały
- czołówka + zapasowe baterie
- okulary przeciwsłoneczne z mocnym filtrem (bardzo ważne!)
- krem z wysokim filtrem UV lub tzw. bloker, pomadka z UV do ust (bardzo ważne!)
- apteczka osobista (m.in. środki przeciwbólowe, przeciwmalaryczne)
- bielizna, rzeczy osobiste, zestaw kosmetyków (przydatne są w podróży chusteczki nawilżone, np. dla dzieci)
- kapelusz lub czapka z daszkiem jako osłona przed słońcem
– spodnie typu safari – zawsze się sprawdzają
- dodatkowe baterie lub akumulatory do aparatów i innego sprzętu
- overbooty, czyli tzw. ochraniacze na buty
- kijki trekkingowe
- Mugga – jeden z nielicznych preparatów do użytku zewnętrznego działający na komary tropikalne
- strój kąpielowy
- żółta książeczka szczepień

Opcjonalnie:

- termos, butelka 1l lub camelbag
- sprzęt do nurkowania
- scyzoryk (pakujemy do bagażu głównego)
- okulary przeciwsłoneczne – druga para w zapasie
- ręcznik szybkoschnący
- worki na śmieci; mogą się przydać w razie deszczu jako dodatkowa ochrona odzieży lub na depozyt w hotelu.

 

Nasze rekomendacje dotyczące różnych modeli butów trekkingowych, górskich, raków i innego sprzętu.
Zakup sprzętu nie jest rzeczą prostą, dlatego oferujemy naszą pomoc. Chętnie doradzimy lub pomożemy w ewentualnych zakupach.
Posiadamy liczne kontakty i możliwości zniżek dla naszych uczestników u partnerów, z którymi współpracujemy.

 

Polecamy sklep internetowy 8a.pl.
Przed zakupem zapytaj nas o kupon lub kod rabatowy przygotowany specjalnie dla Ciebie.

 

Data Cena Przelot Status
08.08.2020 - 26.08.2020 USD + przelot zew.

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj