Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukiwarka

« Powrót do listy

Świadczenia

 

 

 

CENA ZAWIERA:


- transfer z lotniska do hotelu w Kathmandu
- trzy noclegi wraz ze śniadaniami w hotelu w Kathmandu

- trzy obiadokolacje w hotelu lub w restauracjach w Kathmandu, w tym regionalna kolacja na końcu trekkingu (napoje do kolacji płatne extra)
- przelot Kathmandu-Lukla-Kathmandu
- zakwaterowanie w lokalnych lodżach podczas trekkingu, śniadania, obiady, kolacje z wyjątkiem napojów
- przewodnika lokalnego w języku angielskim podczas trekkingu

- opiekę polskiego lidera wyprawy
- tragarza na każdego członka wyprawy (obciążenie tragarza maksimum do 20 kg)

- pozwolenie wejścia do Parku Narodowego Sagarmatha

- ubezpieczenie przewodnika i tragarzy
 

 

 

CENA NIE ZAWIERA:

 

- przelotów na trasie Warszawa-Kathmandu-Warszawa

- opłaty lotniskowej w Kathmandu oraz wizy nepalskiej 40 USD
- wydatków osobistych

- gazu (kupujemy na miejscu)
- napiwków dla przewodnika i tragarzy

- napojów do posiłków i alkoholu
- śpiworów
- dodatkowych wycieczek w rejonie Kathmandu
- w przypadku rozdzielenia tras grupy dodatkowe koszty będą naliczone ekstra

- ewentualnego lotu helikopterem w razie niepogody w Lukli i braku lotów rejsowych
- kosztu hotelu i wyżywienia w czasie dni fakultatywnych lub wczesniejszego zejścia/zakończenia trekkingu

- nadbagażu (dotyczy również przelotów wewnętrznych)

 

 

Zasady i płatności

 

I rata: opłata rezerwacyjna 2000 zł płatna przy zapisie

II rata:  640 USD x kurs sprzedaży wg mBank płatna na 60 dni przed rozpoczęciem imprezy

III rata: 1900 USD płatne na miejscu w USD

 

 

 

FAKULTATYWNIE

 

- Hanuman Dhoka - stary pałac królewski służący władcom Nepalu do 1915 roku (lista UNESCO)

- Swayaymbunath – zespół świątyń i stup położonych na szczycie wzgórz 5 km od centrum miasta, najstarsza z nich liczy 2000 lat, święte miejsce hinduistów i buddystów

- Durbar Square - centralny plac miasta tu znajduje się pałac królewski, większość zabytków zgrupowana jest wokół tego obszaru, liczne świątynie pagody i miejsca kultu dla hinduistów i buddystów.

- Kumari Bahal - okazały pałac z XVI wieku, siedziba żywego bóstwa Kumari

- Pashupatinath - sławna pagoda o złotym dachu poświęcona kultowi Sziwy , odgrywa podobną rolę co Varanasi w Indiach, możliwość oglądania pielgrzymów zażywających rytualnych kąpieli oraz stanowisk do kremacji zwłok
- Bodhnath - największa w Nepalu stupa buddyjska, otoczona 5 klasztorami buddyjskimi, centrum duchowe buddyzmu

 

 

 

 

 

ISLAND PEAK 6189 m n.p.m. + TREKKING DO BAZY POD MOUNT EVERESTEM

O wyprawie
Informacje praktyczne
Terminy i cena
Galeria
CZAS:

23 dni

SEZON WYJAZDU:

KWIECIEŃ , PAŹDZIERNIK

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW:

od 8 osób

ORGANIZACJA:

Adventure24

Zapisz się/Zapytaj
Opis wyprawy:

 

Codzienne życie mieszkańców himalajskich wiosek w otoczeniu majestatycznych szczytów.... a do tego szściotysięcznik, na którym można kreować granice własnych mozliwości ;)

 

 

Himalaje Nepalu - klasyczny trekking do bazy pod Everestem, połączony z wejściem na Island Peak.

 

Zabierzemy Was na wspaniały trekking do bazy pod Mount Everestem, który bez wątpienia jest jednym z najpiękniejszych na naszej planecie. Zobaczymy z bliska najwyższe szczyty Himalajów oraz poznamy życie mieszkańców himalajskich wiosek i dowiemy się, że jaki to bardzo pożyteczne zwierzęta. Odwiedzimy Namche Bazar, które jest największą i najwyżej położoną wioską szerpańską w górach (wyżej położone funkcjonują tylko sezonowo), przepiękny klasztor buddyjski w Tengboche, a wszystko w otoczeniu górskich gigantów: strzelistej sylwetki Ama Dablam (6856 m), południowej ściany Lhotse (8516 m) i Everestu (8850 m). Zobaczymy jak wygląda życie obozowe w bazie pod Everestem i poczujemy prawdziwy zew przygody i powiew lodu od strony Icefallu, czyli lodowca Khumbu – najbardziej niebezpiecznego i zdradliwego miejsca w drodze na Dach Świata. A na deser Kala Pattar (5545 m) – wzgórze, z którego najpiękniej o wschodzie słońca podziwiać będziemy nasz główny cel – Sagarmathę, określenie Everestu w języku nepalskim, które oznacza „Czoło Nieba”.
Za tym widokiem i tym wspomnieniem będziecie wzdychać do końca życia! :-)


A potem udamy się na Island Peak. To najlepszy cel, by zacząć swoją przygodę z górami wysokimi i spełnić marzenia o wspinaczce wysokogórskiej. Dla wielu ta góra jest początkiem niezwykłej drogi przez Himalaje i przeważnie nie ostatnim celem w tych górach.
Island Peak oznacza „Szczyt-wyspa” i został tak nazwany w 1951, gdyż oglądany z Dingboche wygląda jak samotna wyspa pośród morza lodu. W 1983 zmieniono jego nazwę na Imja Tse, lecz nadal często spotkacie się z pierwszym określeniem.
Do dzisiaj Island Peak jest obowiązkowym celem aklimatyzacyjnym przed wyprawami na wyższe szczyty, takie jak chociażby: Everest czy Ama Dablam.
Góra położona jest pod południową ścianą Lhotse, a trasa trekkingu nie jest wymagająca i w głównej części prowadzi tą samą drogą co pod Everest.
Ze szczytu niezwykłe widoki gwarantowane!

 

Miejsca godne zobaczenia w okolicy Kathmandu:

Hanuman Dhoka - stary pałac królewski służący władcom Nepalu do 1915 roku (lista UNESCO).

Swayaymbunath – zespół świątyń i stup położonych na szczycie wzgórz 5 km od centrum miasta, najstarsza z nich liczy 2000 lat, święte miejsce hinduistów i buddystów.

Durbar Square - centralny plac miasta, gdzie znajduje się pałac królewski, większość zabytków zgrupowana jest wokół tego obszaru, liczne świątynie pagody i miejsca kultu dla Hinduistów i Buddystów.

Kumari Bahal - okazały pałac z XVI wieku, siedziba żywego bóstwa Kumari.

Pashupatinath - sławna pagoda o złotym dachu poświęcona kultowi Sziwy. Odgrywa podobną rolę co Varanasi w Indiach. Możliwość obserwacji pielgrzymów zażywających rytualnych kąpieli, oraz stanowisk do kremacji zwłok.

Bodhnath - największa w Nepalu stupa buddyjska, otoczona 5 klasztorami buddyjskimi. Centrum duchowe buddyzmu.

 

poproś o szczegółową ofertę pdf

 

Skrócony opis programu:

 

Dzień 1. Wylot z Polski

Zbiórka uczestników wyprawy (dokładny czas i miejsce zbiórki będą podane w późniejszym terminie) i wylot z kraju.


Dzień 2.  Przylot do Kathmandu

Witamy w Nepalu! Z lotniska jedziemy do hotelu. Wieczorem kolacja i czas wolny. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 3. Kathmandu

Przygotowanie do trekkingu oraz czas wolny. Dla chętnych zwiedzanie Durbar Square - centralnego placu, miasta położonego niedaleko centrum, oraz innych atrakcji miasta. Wieczorem korzystanie z nocnych uroków tego niezwykłego miasta. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 4. Lukla (2837 m) - Phakding (2610 m)

Lecimy do Lukli skąd zaczynamy naszą himalajską przygodę. Po wylądowaniu na małym, górskim lotnisku ruszamy do Phakding. Wędrówka zajmie nam około 4 godzin. Nocleg w lodży.

 

Dzień 5. Phakding - Namche Bazar (3445 m)

Uwieńczeniem dzisiejszego dnia będzie najwyżej położona wioska szerpańska na świecie, która zamieszkana jest przez cały rok. Jest ona również centrum administracyjnym obwodu Khumbu i ważnym miejscem wymiany handlowej wśród Tybetańczyków przekraczających wysokie przełęcze na granicy nepalsko-chińskiej. Dzisiejszy marsz zajmie nam około 7 godzin. Nocleg w hotelu. 


Dzień 6. Namche Bazar - dzień aklimatyzacyjny

W ramach lepszej aklimatyzacji dzisiejszy dzień spędzimy w Namche. Zalecamy krótkie wycieczki w rejonie wioski. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 7. Namche - Tengboche (3870 m)

Podchodzimy przepiękną doliną z widokiem na Ama Dablam i Everest w stronę Tengboche, gdzie znajduje się ważny klasztor buddyjski - możliwość zwiedzania w czasie wolnym od modlitw-medytacji. Dzisiejsza trasa to około 5 godzin marszu. Nocleg w lodży.


Dzień 8. Tengboche - Dingboche (4390 m)

Idziemy dalej w kierunku Dingboche przez malownicze wioski, mijamy najstarszy klasztor buddyjski w rejonie Khumbu, gdzie do niedawna można było oglądać skalp oraz kości legendarnego Człowieka Śniegu, czyli Yeti - niestety szczątki te zostały skradzione. Dzisiejsza wędrówka zajmie nam około 5 godzin. Nocleg w lodży.

 

Dzień 9. Dingboche - dzień aklimatyzacyjny

W Dingboche spędzamy dodatkowy dzień, który przysłuży się naszej lepszej aklimatyzacji. Zalecamy krókie wycieczki w rejonie osady. Nocleg w lodży.

 

Dzień 10. Dingboche - Lobuche (4930 m)

Wędrujemy piękną doliną do najdalej wysuniętej osady pasterskiej Lobuche. Pokonanie trasy zajmie nam około 4 godzin. Nocleg w lodży.

 

Dzień 11. Lobuche - Gorak Shep (5160 m) - Everest Base Camp (5360 m) - Gorak Shep

Kierujemy się do celu wyprawy, czyli bazy pod Everestem. Droga z Lobuche do Gorak zajmie nam około 3 godzin. Nocleg w lodży.

 

Dzień 12. Gorak Shep - Kala Pattar (5545 m) - Dingboche

Podchodzimy na Kala Pattar skąd odsłania się jeden z najpiękniejszych widoków na Everest. Po zejściu z wierzchołka  przez Gorak Shep  wracamy na nocleg do Dingbboche. Nocleg w lodży.


Dzień 13. Dingboche - Island Peak Base Camp (6189 m)

Dzisiaj dochodzimy do bazy pod sześciotysięczny Island Peak, położony u stóp południowej ściany Lhotse. Nocleg w namiotach.


Dzień 14-15. Akcja górska na Island Peaku (6189 m)

Działamy na górze, a za plecami mamy wspaniały widok na przepiękną sylwetkę Ama Dablam (6856 m). Przy dobrej pogodzie ze szczytu widoki zapierają dech w piersi. Oczom naszym ukazuje się m.in. Lhotse czy Makalu. Nocleg w namiotach. 


Dzień 16. Trekking Island Peak Base Camp - Pangboche (3870 m)

Powoli tracimy wysokość i schodzimy do osady położonej niżej. Dzisiejsza wędrówka zajmie nam około 3 godzin. Nocleg w lodży.

 

Dzień 17. Pangboche - Namche Bazar (3445 m)

Schodzimy w stronę Namche Bazar olbrzymią doliną w otoczeniu szczytów himalajskich. Po drodze czeka nas niezapomniany zachód słońca. Trasa zajmie nam około 6 godzin marszu. Pod wieczór dochodzimy do Namche. Nocleg w hotelu.


Dzień 18. Namche Bazar - Lukla (2850 m)

Schodzimy około 5 godzin w kierunku lotniska w Lukli. To ostatnia możliwość, by z marszu podziwiać najwyższe szczyty Himalajów. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 19. Kathmandu

Z Lukli lecimy do stolicy Nepalu. Czas wolny. Nocleg w hotelu.


Dzień 20-21. Kathmandu

Dni wolne/zapasowe/fakultatywne w Kathmandu. Możliwość wycieczek fakultatywnych w okolicy miasta.

Propozycje wycieczek dostępne są w naszej agencji, lub w wielu biurach na miejscu.


Dzień 22-23. Powrót do Polski

Transfer na lotnisko i przelot powrotny do kraju.

 

Uwaga!  Program może ulec przesunięciu o +/- 1dzień w zależności od aktualnej daty przelotu.

 

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ PRZYGODY!INFORMACJE DODATKOWE:

Jeżeli chodzi o zakup biletów lotniczych, to wszelkie kwestie z tym związane ustalamy najpierw z każdym uczestnikiem wyprawy, potem robimy rezerwacje i kupujemy bilety. Opcje przelotów indywidualnych są do uzgodnienia. Cena za przelot podana w zakładce TERMINY I CENA nie jest ofertą handlową i zależy od aktualnej oferty linii lotniczych.
 

Do wyprawy z ekipą Adventure24 możesz dołączyć również w pojedynkę - nie ma z tego tytułu żadnych dopłat i gwarantujemy towarzystwo miłośników gór i przygody.

 

 

 

Pogoda i czas:

poproś o szczegółową ofertę pdf

 

WIZA
Obywateli polskich udających się do Nepalu obowiązują wizy. O wize aplikujemy bezpośrednio po przylocie na granicy (formalność). 

 

WALUTA
- oficjalna waluta: Rupia nepalska
- zabieramy ze sobą na wymiane dolary amerykańskie USD lub/i karty bankomatowe/kredytowe

 

EKWIPUNEK
I. Bagaże
- plecak duży dla tragarza (50-70l), lub wór transportowy z Cordury czy brezentu (bardzo wygodny - można kupić u nas)
- mały plecak jako bagaż podręczny i na trekking 30-45l
- przeciwdeszczowy pokrowiec na plecak

- Camelbak, czyli pojemnik na wodę (opcjonalnie)
II. Obuwie
- buty wysokogórskie - CIEPŁE!
- buty trekkingowe (za kostkę, wygodne)
- buty lekkie
III. Odzież (w góry i nie tylko)
- polar
- kurtka nieprzemakalna: Gore-Tex, Hydrotex, itp.

- kurtka puchowa lub sweter puchowy
- spodnie nieprzemakalne, przeciwwiatrowe – Gore-Tex, itp.
- stuptuty
- ciepłe rękawice (najlepiej wełna lub polar + zewnętrzne)
- czapka (ciepła)
- nakrycie głowy od słońca, np. kapelusz, czapka z daszkiem
- chusta na głowę, szyję (w razie na przykład poparzenia słonecznego)
- spodnie krótkie i długie
- bielizna oddychająca (kto nie ma można kupić, np. w Decathlonie)
- T-shirty
- skarpety trekkingowe: kilka par (można kupić na miejscu)
- bielizna
- sakiewka na pieniądze biodrowa, na szyję lub do paska
IV. Sprzęt górski i biwakowy
- raki (dopasowane do butów!)
- czekan
- uprząż
- kask
- 3 karabinki zakręcane
- 2  pętle z taśmy rurowej 70-80 cm
- repsznur na prusiki
- małpa (jumar) - przyrząd zaciskowy
- przyrząd zjazdowy (ósemka)
- kije teleskopowe
- okulary z wysokim filtrem UV (np. narciarskie lub lodowcowe)
- gogle na wiatr (opcjonalnie)
- czołówka + zapasowe baterie
- śpiwór ciepły (puchowy, komfort do -20)
- karimata lub Thermarest
- termos 0,7l lub 1l

- scyzoryk/nóż (pakujemy do bagażu głównego)
- ręczniki szybkoschnące
V. Środki higieny, kosmetyki
- ręcznik
- płyn do kąpieli z szamponem
- szczoteczka i pasta do zębów
- papier toaletowy (kupujemy na miejscu)
- środek przeciw komarom, np. MUGGA
- krem z wysokim filtrem UV + pomadka ochronna do ust
- chusteczki higieniczne
- chusteczki odświeżające
- mydło
- antyperspirant
- przybornik do szycia (igła, nici ciemne i jasne, agrafki)
VI. Dokumenty, papiery
- paszport
- karta kredytowa i bankomatowa, gotówka, itp.
VII. Apteczka
- folia NRC
- plastry (najlepiej typu COMPEED)
- leki osobiste

 

UWAGA!
W razie braku jakiegokolwiek sprzętu istnieje możliwość wypożyczenia go odpłatnie po wcześniejszych ustaleniach.

 

Nasze rekomendacje dotyczące różnych modeli butów trekkingowych, górskich, raków i innego sprzętu.
Zakup sprzętu nie jest rzeczą prostą, dlatego oferujemy naszą pomoc. Chętnie doradzimy lub pomożemy w ewentualnych zakupach.
Posiadamy liczne kontakty i możliwości zniżek dla naszych uczestników u partnerów, z którymi współpracujemy.

 

Polecamy sklep internetowy 8a.pl.
Przed zakupem zapytaj nas o kupon lub kod rabatowy przygotowany specjalnie dla Ciebie.

 

Data Cena Przelot Status
17.04.2021 - 09.05.2021 2000 zł + 2660 USD ok. 3500 zł

zapisz się już dziś ;)

Zapisz się/Zapytaj
16.10.2021 - 07.11.2021 2000 zł + 2660 USD ok. 3500 zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj