Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukiwarka

« Powrót do listy

Świadczenia

 

 

 

CENA ZAWIERA:


- transfery na miejscu
- opłaty w Parkach Narodowych Kilimandżaro oraz na Safari
- wynajem przewodnika (opcja obowiązkowa)
- wynajem tragarzy
- noclegi: na dole w hotelach, podczas akcji górskiej w namiotach 2-osobowych
- wyżywienie
- opiekę polskiego kierownika wyprawy
- ubezpieczenie KL+ NNW

 

 

 

CENA NIE ZAWIERA:

 

- przelotów międzynarodowych
- opłat wizowych (Kenia 25 USD , Tanzania 50 USD)
- wycieczek fakultatywnych oraz nie ujętych w programie
- napiwków (zwyczaj obowiązkowy, ok.160 USD)
- dodatkowych napojów typu Cola, itp.
- alkoholu
- wydatków własnych
- nadbagażu

 

 

 

Zasady i płatności

 

 

Cena:

I rata: opłata rezerwacyjna 2000 zł płatna przy zapisie


II rata:  1440 USD (- I rata) x kurs sprzedaży w mBANK płatna na 45 dni przed rozpoczęciem imprezy


III rata: 1700 USD płatne na miejscu w USD

 

 

 

 

FAKULTATYWNIE:

- wizyta w wiosce Masajskiej 10 USD

- nurkowanie Zanzibar (2x ok. 110 USD)

- wycieczka Stone Town 20 USD  (Zanzibar)

- pływanie z ławicami delfinów ok 30 USD (Zanzibar)

- wycieczka "Spice Tour"  ok 20 USD (Zanzibar)

 

 

 

KILIMANDŻARO - trekking 7 dni + safari + Zanzibar

O wyprawie
Informacje praktyczne
Terminy i cena
Galeria
CZAS:

13-16 dni

SEZON WYJAZDU:

STYCZEŃ-MARZEC, CZERWIEC-WRZESIEŃ

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW:

od 6-8 osób

ORGANIZACJA:

Adventure24

Zapisz się/Zapytaj
Opis wyprawy:

 

Kilimandżaro to góra, która wzywa i przyciąga. Wyzwanie do walki z własnymi słabościami, by stanąć na Dachu Afryki i uwierzyć, że marzenia się spełniają. To góra symbol, bo "każdy ma swoje Kilimandżaro".

 

Tym razem proponujemy trekking 7-dniowy. Oferta skierowana jest do osób, które chciałyby przeznaczyć o 1 dzień więcej na aklimatyzację. Dodatkowy nocleg na wysokości 3980 metrów oraz znacznie więcej niż zwykle czasu na odpoczynek przed atakiem na szczyt Kilimandżaro to czynniki, które na pewno zwiększą szansę na tego niezwykłego wierzchołka.

 

Dodatkową atrakcją  tego wyjazdu może być wizyta w wiosce Materuni (opcja fakultatywna). Ze zboczy masywu Kilimandżaro spływa tu rzeka tworząc przepiękny wodospad. Wąska ścieżka prowadzi do miejsca, gdzie woda spada z wysokości prawie 100 metrów - można tu skorzystać z orzeźwiającej kąpieli.

Wodospad położony jest wśród malowniczych wiosek u stóp Kilimandżaro. Po drodze mijamy uprawy bananów i plantacje kawy. Korzystając z okazji odwiedzamy osadę plemienia Chagga, obserwujemy proces obróbki i palenia kawy, a na koniec wizyty degustujemy wyśmienitą aromatyczną kawę. Na plantacji bananów mamy okazję poznać różne odmiany tych owoców oraz skosztować lokalnego „banana beer”.

Wodospad Materuni znajduje się niedaleko Moshi, naszej bazy wypadowej na Kilimandżaro.

 

Wynagrodzeniem za trud i wysiłek podczas zdobywania góry będzie wizyta w Parkach Narodowych i podglądanie dzikich zwierząt. Zabierzemy Was na safari  do Parku Narodowego Tarangire lub Lake Manyara oraz do krateru Ngorongoro.

A na deser - zapraszamy na malownicze plaże Zanzibaru i wszelkie atrakcje, które oferuje ta wyspa pachnąca przyprawami!

 

Informacje ogólne:

Wyprawa na Kilimandżaro jest zdobywaniem najwyższego szczytu Afryki zaliczanego do Korony Ziemi. To także masyw powulkaniczny z ogromnym kraterem na wierzchołku. Sam szczyt stanowi najwyższe wzniesienie na krawędzi Kibo o nazwie Uhuru Peak. Droga w górę wiedzie przez wszystkie strefy roślinności afrykańskiej: sawannę, las tropikalny, skalno-trawiaste plateau, a kończy na wiecznych śniegach lodowców Kilimandżaro.

Góra jest łatwa technicznie i dostępna dla każdego, kto posiada odpowiednią kondycję. Jest jednak wysoka, a w ciagu dnia pokonuje się czasem znaczne przewyższenia, więc pamiętać należy o właściwej aklimatyzacji. Najczęściej wchodzimy na Kilimandżaro szlakiem Machame - to jedna z najlepszych dróg pod względem adaptacji organizmu do wysokości. Po drodze nocujemy w namiotach.

Droga nie wymaga żadnego sprzętu technicznego poza butami trekingowymi i kijkami. W czasie dnia przy sobie mamy jedynie lekki osobisty plecak, reszta jest niesiona przez wynajętych tragarzy (w cenie wyjazdu). W czasie drogi towarzyszy nam dodatkowo lokalny przewodnik. Obsługa przygotowuje posiłki oraz rozstawia namioty, które czekają na nas po dotarciu do obozów.

Istnieje możliwość wydłużenia wyjazdu o ewentualne opcje dodatkowe, takie jak: Parki Narodowe (np. Serengeti)  lub 4-dniowy pobyt na Zanzibarze.

Kilimandżaro - wyprawa MARZEŃ!

 

Koszt rozszerzenia programu o Zanzibar  to 400 USD + przelot.

 

poproś o szczegółową ofertę pdf

 

 

Przyjmujemy zapisy na wyjazd w terminach:

 

25.12.2021-06.01.2022 (trekking 7 dni)

 

06.01 - 18.01.2022 (trekking 7 dni)

15.01 - 27.01.2022 (trekking 7 dni)
05.02 - 17.02.2022 (trekking 7 dni)

12.02 - 24.02.2022 (trekking 7 dni)
05.03 - 17.03.2022 (trekking 7 dni)

18.06-30.06.2022 (trekking 7 dni)


02.07-14.07.2022 (trekking 7 dni)

09.07-21.07.2022 (trekking 7 dni)

30.07-11.08.2022 (trekking 7 dni)
13.08-25.08.2022 (trekking 7 dni)

03.09-15.09.2022 (trekking 7 dni)

24.09-06.10.2022 (trekking 7 dni)

 

25.12.2022-06.01.2023 (trekking 7 dni)

 

Skrócony opis programu:

 

Dzień 1. Przelot do Nairobi
Przelot Warszawa-Nairobi w Kenii i nocleg w hotelu.


Dzień 2. Moshi
Przejazd z Nairobi do Moshi w Tanzanii zajmie nam ok. 7 godzin. Po południu odpoczynek i przygotowanie do trekkingu.  Nocleg w hotelu.

 

Dzień 3. Machame Checkpoint (1900 m) – Machame Camp (2980 m)

Po śniadaniu przejeżdżamy z Moshi do bramy Parku Kilimandżaro. Po załatwieniu formalności ruszamy  powoli w górę. Dziś droga prowadzi przez las tropikalny, mamy do przejścia 11 km, co powinno zająć ok. 5 godzin.  Po drodze przerwa na jedzenie. Po przyjściu do obozu ciepła kolacja.

 

Dzień 4. Machame Camp (2980 m) – Shira Camp (3840 m)

Kolejnego dnia mamy do pokonania ok. 9 km drogi, a przewyższenie jest podobne jak pierwszego dnia.  Tu już możemy odczuć wpływ wysokości na organizm.  Obóz osiągniemy po ok. 5-6 godzinach marszu. Po przyjściu do obozu lunch, odpoczynek, a przed zachodem słońca - kolacja.

 

Dzień 5. Shira Camp (3840 m) – Barranco Camp (3950 m)

Dziś 6-7 godzin marszu, wychodzimy na wysokość ok. 4500 m na przełęcz zwaną Lawa Tower, tu przerwa na lunch. Przyzwyczajamy organizm do wysokości, po czym schodzimy do obozu położonego na podobnej wysokości co obóz II. Daje to idealny efekt aklimatyzacyjny.
Z obozu podziwiamy kopułę szczytową Kilimandżaro. Tu jesteśmy już bardzo blisko szczytu, ale musimy go okrążyć, by dojść do naszej drogi ataku.

 

Dzień 6. Barranco Camp (3950 m) - Karranga Camp (3980 m)

Na początek dnia mamy do pokonania strome podejście ok. 300 metrów po skalnym zboczu. Trasa jest bardzo malownicza ze wspaniałymi widokami.  Pokonujemy drogę  na przemian w górę i w dół, by w końcu dojść do Karranga Camp (3980 m). Stąd zwykle idzie się dalej do następnego obozu, ale my zostajemy na nocleg i aklimatyzujemy sie coraz lepiej.

 

Dzień 7. Karranga Camp (3980 m) – Barrafu Camp (4550 m)

Droga z Karranga Camp do Barrafu Camp zajmuje ok. 3-4 godzin i jest to ostatni obóz przed szczytem. Stąd atakujemy nasze Kilimandżaro! Po przyjściu do obozu czas na sen i regenerację sił przed atakiem szczytowym.

 

Dzień 8. Barrafu Camp (4550 m) – Uhuru Peak (5895 m) – Millenium Camp (3800 m)

Atakujemy szczyt! Namioty opuszczamy przed północą. Na szczyt mamy ok. 9 godzin drogi. Z utęsknieniem czekamy na wschód słońca, które ogrzeje nas po nocnej wędrówce. Najpierw dochodzimy do Stella Point na wysokości 5730 m, który znajduje się na krawędzi krateru Kibo, a stąd już niedaleko do najwyższego wzniesienia na koronie krateru. Jesteśmy na Uhuru Peak ;) - wyżej w Afryce wyjść się nie da.
Po zdobyciu szczytu schodzimy ok. 3 godziny do Barrafu Camp. Po 2-3 godzinnym odpoczynku i lunchu ruszamy w dół. Tracimy wysokość schodząc do Millenium Camp (3800 m), zajmie nam to tylko 1,5-2 godzin drogi.

 

Dzień 9. Millenium Camp (3800 m) – Mweka Gate (1800 m) - Moshi

To już ostatni dzień na terenie Parku Kilimandżaro. Łagodne ok. 5-6 godzinne zejście do bramy parku.

Stąd jedziemy do Moshi i przyzwyczajamy się do życia w warunkach hotelowych (prysznic, łóżko, restauracja,...;)  Wieczorem uroczysta kolacja, nocleg w hotelu.

 

Dzień 10. Lake Manyara lub Park Narodowy Tarangire

Po śniadaniu jedziemy w kierunku Arushy i dalej do Parku Narodowego, gdzie podziwiać będziemy wspaniałą przyrodę z dostojnymi baobabami na czele i dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Powrót do wioski na nocleg.

 

Dzień 11. Ngorongoro

Dziś poznamy wojowniczych, pięknych, dumnych i kolorowo ubranych Masajów.  Dzień zaczynamy od wizyty w wiosce masajskiej (fakultatywnie). Dalej jedziemy na dno krateru. Będziemy buszować w Ngorongoro – największej zachowanej kalderze świata, 8 cudzie natury, zwanym "klejnotem w koronie" i jednym z najpiękniejszych miejsc na safari. To tu zobaczymy ogromne skupiska dzikich zwierząt we wspaniałej scenerii i na wyciągnięcie dłoni. Wracamy na nocleg do hotelu.

 

Fakultatywnie: dzień dodatkowy - Wodospad Materuni, wizyta w wiosce plemienia Chagga

Po śniadaniu jedziemy (ok. 1 godz.) do wioski u stóp masywu Kilimandżaro by zachwycić się wodospadem Materuni, doświadczyć kapieli w górskiej rzece oraz odwiedzić plantację kawy i bananów.  Wycieczka zajmie nam niemal cały dzień, popołudniu powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

 

Dzień 12. Przejazd do Nairobi, wylot do kraju

 

Dzień 13. Powrót do kraju

 

DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNĄ PRZYGODĘ! :-)

 

 

Opcjonalnie:

Dzień 12. Zanzibar

Przelot na Zanzibar, a następnie przejazd do malowniczej wioski  Jambiani w południowo- wschodniej części  Zanzibaru.

 

Dzień 13-14. Zanzibar

Wypoczynek na malowniczych plażach Zanzibaru.  Atrakcje fakultatywne: nurkowanie, wycieczka do Stone Town, pływanie z ławicami delfinów, wycieczka "Spice Tour", wizyta  w Jozani Forest i inne.

 

Dzień 15. Zanzibar

Po południu przelot do Dar Es Salam i wylot do kraju.

 

Dzień 16. Powrót do Polski

 

Koszt pobytu na Zanzibarze:  400 USD  (obejmuje: 3 noclegi, śniadania i obiadokolacje, transfery z/na lotnisko, ubezpieczenie, opieka pilota).

 

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ PRZYGODY!INFORMACJE DODATKOWE:

Jeżeli chodzi o zakup biletów lotniczych, to wszelkie kwestie z tym związane ustalamy najpierw z każdym uczestnikiem wyprawy, potem robimy rezerwacje i kupujemy bilety.  Opcje przelotów indywidualnych są do uzgodnienia.

Do wyprawy z ekipą Adventure24 możesz dołączyć również w pojedynkę - nie ma z tego tytułu żadnych dopłat i gwarantujemy towarzystwo miłośników gór i przygody.

 

 

 

 

 

                                                           

 

Pogoda i czas:

poproś o szczegółową ofertę pdf

 

 

SZCZEPIENIA I ZDROWIE

Szczepienia obowiązkowe:

– żółta febra

 

Szczepienia zalecane:
– żółtaczka typu A i B (przynajmniej 2 dawki podane najpóźniej 2 tygodnie przed wyjazdem)
– tężec
– błonica
– dur brzuszny (tyfus)
– profilaktyka antymalaryczna – wskazane jest zażywanie leku przeciwmalarycznego, np. MALARONE lub LARIAM (dostępne na receptę).

 

WIZA/PASZPORT

 

Obywateli polskich udających się do Tanzanii / Kenii obowiązują wizy. O wize aplikujemy bezpośrednio po przylocie na granicy, jest to formalność.

 

Paszport musi byc wazny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z kraju destynacji !!!

 

WALUTA

- oficjalna waluta Tanzanii : Shyling tanzański

- zabieramy ze sobą na wymiane dolary amerykańskie USD lub/i karty bankomatowe/kredytowe

 

EKWIPUNEK

- plecak 60-70 l lub wór wyprawowy (można kupić u nas)
- mały plecak na bagaż podręczny (ok. 30-40l)
- pokrowiec przeciwdeszczowy na plecaki (główny i podręczny)
- buty trekkingowe za kostkę (najlepiej sprawdzone - wygodne)
- kurtka przeciwdeszczowa, np. Gore-Tex
- spodnie zewnętrzne
- spodnie ciepłe, np. polarowe
- polary (dobrze mieć dwa na zmianę w razie przepocenia lub przemoczenia, np. jeden gruby, drugi cienki)
- ciepłe skarpety (2-3 pary)
- koszulki na zmianę z krótkim i długim rękawem
- czapka ciepła
- ciepłe rękawice, np. polarowe i typu łapawice lub narciarskie
- bielizna oddychająca (2 pary)
- śpiwór (najlepszy puchowy, komfort do -10 stopni)
- sandały trekkingowe
- termos 0,7l lub 1l
- czołówka + zapasowe baterie
- okulary z wysokim filtrem UV
- krem z wysokim filtrem UV lub tzw. bloker, pomadka z UV do ust
- apteczka osobista (m.in. środki przeciwbólowe, przeciwmalaryczne, plastry)
- bielizna, rzeczy osobiste, zestaw kosmetyków (przydatne są w podróży chusteczki nawilżone, np. dla dzieci)
- ręcznik szybkoschnący
- kapelusz lub czapka z daszkiem jako osłona przed słońcem
- spodnie typu safari (zawsze się sprawdzają)
- dodatkowe baterie lub akumulatory do aparatów i innego sprzętu
- stuptuty, czyli tzw. ochraniacze na buty (przydadzą się przy zejściu)
- kijki trekkingowe
- strój kąpielowy
- MUGGA – jeden z nielicznych preparatów do użytku zewnętrznego działający na komary tropikalne
- folia NRC
- karimata (podczas akcji górskiej do dyspozycji mamy materace)
- butelka 1l lub Camelbak
- żółta książeczka szczepień

Opcjonalnie:
- tabletki regenerujące i witaminowe (Plusz, Isostar)
- suszone wędliny, np. kabanosy
- scyzoryk/nóż (pakujemy do bagażu głównego)
- okulary przeciwsłoneczne (druga para w zapasie)
- lornetka (przyda się na safari)
- worki na śmieci (mogą przydać się w razie deszczu jako dodatkowa ochrona odzieży lub na depozyt w hotelu)

 

 

Nasze rekomendacje dotyczące różnych modeli butów trekkingowych, górskich, raków i innego sprzętu.

Zakup sprzętu nie jest rzeczą prostą, dlatego oferujemy naszą pomoc. Chętnie doradzimy lub pomożemy w ewentualnych zakupach.
Posiadamy liczne kontakty i możliwości zniżek dla naszych uczestników u partnerów, z którymi współpracujemy.

 

Polecamy sklep internetowy 8a.pl.
Przed zakupem zapytaj nas o kupon lub kod rabatowy przygotowany specjalnie dla Ciebie.

 

 

Data Cena Przelot Status
25.12.2021 - 06.01.2022 3140 USD 3000 - 5000 zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
06.01.2022 - 18.01.2022 3140 USD 3000 - 5000 zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
15.01.2022 - 27.01.2022 3140 USD 3000 - 5000 zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
05.02.2022 - 17.02.2022 3140 USD 3000 - 5000 zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
12.02.2022 - 24.02.2022 3140 USD 3000 - 5000 zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
05.03.2022 - 17.03.2022 3140 USD 3000 - 5000 zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
18.06.2022 - 30.06.2022 3140 USD 3000 - 5000 zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
09.07.2022 - 21.07.2022 3140 USD 3000 - 5000 zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
30.07.2022 - 11.08.2022 3140 USD 3000 - 5000 zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
13.08.2022 - 25.08.2022 3140 USD 3000 - 5000 zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
03.09.2022 - 15.09.2022 3140 USD 3000 - 5000 zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
24.09.2022 - 06.10.2022 3140 USD 3000 - 5000 zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj