Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukiwarka

« Powrót do listy

Świadczenia

 

 

 

CENA ZAWIERA:


- przelot międzynarodowy (cena wg aktualnych stawek przewoźnika)
- zakwaterowanie w hotelach ***, lodżach i namiotach podczas trekkingu
- wyżywienie zgodne z programem
- opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie
- opiekę lokalnych przewodników
- wszystkie atrakcje opisane w programie
- wszystkie transfery
- bilety wstępów
- ubezpieczenie KL i NW

 

 

 

CENA NIE ZAWIERA:

 

- lotów wewnętrznych: Toliara-Morondawa-Tana (480 euro), Toliara-Tana (250 euro)

- opłat wizowych (50 USD)
- atrakcji nie zawartych w programie i wycieczek fakultatywnych; nurkowania
- posiłków nie objętych w programie
- napojów
- zwyczajowych napiwków                    
- nadbagażu

 

Zasady i płatności

 

 

I rata: opłata rezerwacyjna 1000 zł, płatna przy zapisie

 

II rata: płatność za bilet lotniczy wg rezerwacji

 

III rata: 1200 USD (- I rata) x kurs sprzedaży USD w mBank, płatna na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy

 

IV rata: 1500 USD płatne na miejscu w USD

 

MADAGASKAR - "Wielka Czerwona Wyspa"

O wyprawie
Informacje praktyczne
Terminy i cena
Galeria
CZAS:

18 dni (lub 14 dni)

SEZON WYJAZDU:

maj - wrzesień

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW:

8-12 osób

ORGANIZACJA:

Adventure24

Zapisz się/Zapytaj
Opis wyprawy:

 

"Wielka Czerwona Wyspa" miliony lat temu oderwała się od Afryki i stała się czwartą największą wyspą świata. Kraina czystego piękna. Otoczona złocistymi plażami, palmami, drzewami, wnętrze porośnięte trawiastym płaskowyżem po wulkany i nieprzeniknione lasy równikowe i ogromne baobaby. Bogactwo smaków, w otoczeniu kolorowych kwiatów: storczyków, fiołków i mimozy. Kraj zdumiewający i bardzo różnorodny.


Dzięki izolacji Madagaskaru, na wyspie wykształciło się wiele gatunków endemicznych, zarówno roślin, jak i zwierząt, np.: żółwi, lemurów, krokodyli, kameleonów, mnóstwo motyli i ptaków i pod tym względem jest ona fenomenem w skali światowej.

 

A co nas czeka?
Antananarywa - „Miasto Tysiąca" - stolica Madagaskaru i malownicze, wąskie uliczki i targi pełne rzemiosła. Kilka Parków Narodowych, a wśród nich: Ranomafana i bajeczne wodospady i gorące źródła, a także niezwykła różnorodność biologiczna.

Zaraz potem Adringitra i bez wątpienia jeden z najpiękniejszych parków na wyspie, którego imponujący krajobraz zachwyca, a wciąż mało popularny wśród turystów, wydaje się ciągle niezbadany, dziewiczy. Do tego Isalo, które jest miejscem szczególnym i nie bez powodu nazywane jest miejscowym Kolorado, a to dzięki niesamowitym formom skalnym, które w wyniku erozji utworzyły liczne, piaszczyste doliny i kaniony.

Relaksu zaznamy w nadmorskim kurorcie, gdzie czeka nas wspaniałe nurkowanie, a nawet bliskie spotkanie z rekinami, a może nawet i wielorybami... w otoczeniu plaż białych jak cukier i akwamarynowym kolorze wody. 

 

Dla żądnych przygód czeka prawdziwa katedra z wapienia oferująca jeden z najbardziej niesamowitych, naturalnych krajobrazów na świecie, czyli słynne Tsingy de Bemaraha, które dla wielu są celem samym w sobie. Ten ścisły rezerwat przyrody składa się z niezwykłych form i wyżyn wapiennych pociętych na imponujące szczyty i labirynty igieł, a malowniczy kanion rzeki Manambolo, wzgórza i wysokie szczyty, dziewicze lasy, jeziora i bagna mangrowe są siedliskiem rzadkich i zagrożonych gatunków zwierząt oraz zdumiewającym bogactwem endemicznych gatunków roślin. Naukowcy szacują, że ogólny endemizm tego parku wynosi aż 86%.

A na koniec przepiękna Aleja Baobabów, która przyciąga turystów z całego świata i jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w regionie.

 

Madagaskar fascynuje i pięknie pachnie przyprawami, a lokalne plemiona życzliwe są na spotkanie z nami. Nasz przyrodnik przybliży Wam walory naturalne wyspy i wprowadzi w tajniki tego niezwykłego miejsca.

 

Zapraszamy na ekscytującą podróż do czerwonej krainy.

 

poproś o szczegółową ofertę pdf

 

Skrócony opis programu:

 

Dzień 1. Wylot z Polski
Zazwyczaj przez Paryż.

 

Dzień 2. Przylot do Antananarywy
Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek i opcjonalnie zwiedzanie stolicy. W miarę możliwości możemy wybrać się na Królewskie Wzgórze Ambohimanga (UNESCO), które położone jest ok. 20 km od centrum, a także zobaczyć Pałac Królewski, Pałac Prezydencki czy Stare Miasto.

 

Dzień 3. Antsirabe
Rano ruszamy do Antsirabe – kolonialnego miasteczka, które jest trzecim co do wielkości miastem na wyspie i położone jest na wysokości ok. 1500 m. Odwiedzimy pobliskie jeziora oraz zajrzymy do warsztatu z kamieniami szlachetnymi. Nocleg w hotelu. 


Dzień 4. Ranomafana przez Ambositra
Rano jedziemy do Ranomafany, a po drodze mijamy Ambositrę – mekkę tamtejszych rzeźbiarzy, gdzie lokalne plemię Zafimaniry zyskało w tej dziedzinie międzynarodową renomę. Ranomafana to już serce plemienia Betsileo. Nocleg w hotelu lub lodżach.

 

Dzień 5. Park Narodowy Ranomafana
Najbogatszy park w zwierzynę, którego cały teren stanowi las deszczowy. Założony w 1991 roku jest domem wielu gatunków lemurów, ponad 100 gatunków ptaków, z których kilkadziesiąt to gatunki endemiczne, żyją tu również mangusty. Wybierzemy się na trekking po parku by lepiej przyjrzeć się lokalnym zwierzętom. Opcjonalnie możemy skorzystać z kąpieli w gorącym basenie termalnym lub odwiedzić lokalną wioskę i poznać bliżej plemię Betsileo. Nocleg w hotelu lub lodżach.

 

Dzień 6. Przejazd do Andringitra
Po drodze do Andringitra mijamy kolonialne miasto Fianarantsoa, którego nazwa oznacza „dobrą edukację” i jest centrum intelektualnym wyspy, a następnie malownicze miasteczko Ambalavao, w sąsiedztwie którego znajduje się Rezerwat Anja, gdzie mieszka duża populacja lemurów. Opcjonalnie udamy się na trekking do rezerwatu, gdzie oprócz małpiatek zobaczymy liczne kameleony. Nocleg w lodżach lub na kempingu.

 

Dzień 7. Park Narodowy Andringitra
Dzisiaj cały dzień spędzimy na trekkingu po tym wspaniałym parku, w którym nie brakuje wodospadów i pięknych, granitowych skał, które przyciągają wspinaczy z całego świata. Nocleg w lodżach lub na kempingu.

 

Dzień 8. Przejazd do Ranohira (Isalo)
6-godzinna malownicza droga do Isalo. Nocleg w hotelu lub lodżach.

 

Dzień 9. Park Narodowy Isalo
Dzisiaj cały dzień spędzimy na trekkingu po jednym z najpiękniejszych parków na Madagaskarze. Czekają nas okazałe kaniony, wąwozy, dziwne formy skalne, które pod wpływem naturalnej erozji przybrały fantastyczne kształty. A do tego towarzyszące zwierzęta: ptaki, jaszczurki, kameleony i oczywiście lemury. Po drodze będzie możliwość wykąpania się w naturalnym basenie, ale uwaga – zimna woda! Nocleg w lodżach lub na kempingu.

 

Dzień 10-12. Ifaty
6-godzinny przejazd z Ranohiry do Toliary, a następnie do Ifaty – rybackiego miasteczka i madagarskiego kurortu. Czas na plażę, wypoczynek i upajanie się oceanem. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 13. Morondava

Przelot z Toliary do Morondavy, gdzie zobaczymy słynną Aleję Baobabów i las kamiennych iglic. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 14. Bekopaka
Długi przejazd (ok. 10 godzin) jeepami do Bekopaka, skąd udamy się do Tsingy de Bemaraha (UNESCO). Po drodze zobaczymy wspomnianą już Aleję Baobabów. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 15. Tsingy de Bemaraha
Całodzienna wycieczka do tego niesamowitego miejsca, gdzie zobaczymy szpiczaste szczyty uformowane przez naturę. Będziemy przechodzić przez wiszące mosty, wspinać się po linach, zobaczymy labirynty grot i jaskiń, a wszystko w otoczeniu bujnej roślinności. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 16. Morondava
Z Bekopaka wracamy do Morondava, gdzie po raz kolejny będziemy mieli szansę na zobaczenie Alei Baobaów, która za każdym razem budzi ogromne wrażenie. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 17. Antananarywa
Przelot z Morondawy do stolicy. Po południu lot powrotny do Polski.

 

Dzień 18.   Powrót do Polski

 

DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNĄ PRZYGODĘ! :-)

 

 

Uwaga! Program może ulec przesunięciu o +/- 1dzień w zależności od aktualnej daty przelotu.

Istnieje możliwość szybszego zakończenia wyprawy i 13 dnia podróż powrotna samolotem z Toliary do Antananarywy (250 euro), następnie nocny przelot do Europy.

 

Pogoda i czas:

poproś o szczegółową ofertę pdf

 

 

SZCZEPIENIA I ZDROWIE

Szczepienia obowiązkowe:
– żółta febra


Szczepienia zalecane:
– żółtaczka typu A i B (przynajmniej 2 dawki podane najpóźniej 2 tygodnie przed wyjazdem)
– tężec
– błonica
– dur brzuszny (tyfus)


Konieczna profilaktyka przeciwmalaryczna.
Malaria jest groźną dla życia chorobą pasożytniczą, przenoszoną przez komara widliszka.  Zapobieganie malarii polega na unikaniu ukłuć tych owadów (repelenty, moskitiera) i stosowaniu  profilaktycznych leków przeciwko tej chorobie.


APTECZKA
Każdy powinien posiadać osobistą apteczkę, a w niej: leki przeciw biegunce i kłopotom z żołądkiem (pojawiające się czasami przy zmianie flory bakteryjnej), leki przeciwbólowe oraz na gardło. Poza tym dobre kremy z filtrem UV lub tak zwane blokery (promieniowanie słoneczne w górach jest bardzo wysokie), plastry, tabletki antymalaryczne (w razie występowania i wedle uznania).

UWAGA!

Ze względu na pasożyty i bakterie, do picia zalecamy używanie wody mineralnej w oryginalnej  butelce i przegotowanej oraz dokładne mycie rąk.

 

WIZA

Wizę nabywamy po wylądowaniu na lotnisku w Antananarywie (50 USD). Wymagane dwa zdjęcia paszportowe. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy.

 

WALUTA
Ariar (MGA) oraz stare franki malgaskie (FMG) stosowane wymiennie
1000 MGA = 5000 FMG
1000 MGA = 1,30 PLN
1 USD = 2 360,08 MGA
100 USD = 236 008,00 MGA
Bankomaty znajdują się tylko w większych miastach i na trasie należy mieć zapas gotówki przy sobie.

Uwaga! Unikamy dolarów z 1996 i 2001 roku.

 

TELEFON SATELITARNY
Zarówno z przyczyn bezpieczeństwa, jak i do kontaktu z rodziną, firmą, czy w razie jakiejkolwiek potrzeby, każda nasza wyprawa posiada na stanie telefon satelitarny.

 

EKWIPUNEK

- plecak 60-70 l lub wór wyprawowy
- mały plecak na bagaż podręczny (ok. 30-40l)
- buty trekkingowe za kostkę – najlepiej sprawdzone (wygodne)
- kurtka przeciwdeszczowa, np. GORE-TEX
- spodnie zewnętrzne
- spodnie ciepłe, np. polarowe
- polar
- ciepłe skarpety - 2 pary
- koszulki na zmianę, z krótkim i długim rękawem
- czapka ciepła
- rękawice, np. polarowe
- zestaw ciepłej bielizny: kalesony i długi podkoszulek
- śpiwór (komfort 0 do -10 stopni)
- buty lekkie do kostki
- sandały
- czołówka + zapasowe baterie
- okulary przeciwsłoneczne z mocnym filtrem (bardzo ważne!)
- krem z wysokim filtrem UV lub tzw. bloker, pomadka z UV do ust
- apteczka osobista (m.in. środki przeciwbólowe, przeciwmalaryczne)
- bielizna, rzeczy osobiste, zestaw kosmetyków (przydatne są w podróży chusteczki nawilżone, np. dla dzieci)
- kapelusz lub czapka z daszkiem jako osłona przed słońcem
– spodnie typu safari – zawsze się sprawdzają
- dodatkowe baterie lub akumulatory do aparatów i innego sprzętu
- kijki trekkingowe
- Mugga – jeden z nielicznych preparatów do użytku zewnętrznego działający na komary tropikalne
- strój kąpielowy
- żółta książeczka szczepień


Opcjonalnie:

- termos, butelka 1l lub camelbag
- sprzęt do nurkowania
- scyzoryk (pakujemy do bagażu głównego)
- okulary przeciwsłoneczne – druga para w zapasie
- ręcznik szybkoschnący
- worki na śmieci; mogą się przydać w razie deszczu jako dodatkowa ochrona odzieży lub na depozyt w hotelu

 

Nasze rekomendacje dotyczące różnych modeli butów trekkingowych, górskich, raków i innego sprzętu.

Zakup sprzętu nie jest rzeczą prostą, dlatego oferujemy naszą pomoc. Chętnie doradzimy lub pomożemy w ewentualnych zakupach.
Posiadamy liczne kontakty i możliwości zniżek dla naszych uczestników u partnerów, z którymi współpracujemy.

 

Polecamy sklep internetowy 8a.pl.
Przed zakupem zapytaj nas o kupon lub kod rabatowy przygotowany specjalnie dla Ciebie.

 

Data Cena Przelot Status
08.09.2020 - 25.09.2020 2700 USD 5000-6000 zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj