Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukiwarka

« Powrót do listy

Świadczenia

 

 

 

CENA ZAWIERA

 

- wynajem samochodu 4x4
- opłaty parkowe
- koszty noclegowe w hotelach, lodgach i kempingach
- sprzęt kempingowy
- namioty na dachu lub na ziemi (według życzenia)
- butla gazowa z osprzętem
- gaśnica
- saperka, siekierka, lina holownicza
- śpiwory, poduszki, pościel i prześcieradło
- łóżka, krzesła i stół
- sprzęt kuchenny
- lampy i latarki
- i wiele innych niezbędnych rzeczy
- GPS z mapami

 

 

 

CENA NIE ZAWIERA

 

- wyżywienia: zakupy robimy w sklepach i gotujemy na kempingach; czasami w bardziej cywilizowanych miejscach jemy w restauracjach

- koszty paliwa: 400-500 USD na samochód, czyli do podziału na 4 osoby

 

UWAGA! Można na wyprawę jechać nawet w 2 osoby, ale koszty będą wtedy wyższe.

 

 

Zasady i płatności

 

 

I rata:  1000 zł - opłata rezerwacyjna przy podpisaniu umowy
II rata: opłata za przelot zgodnie z wystawioną rezerwacją (pomagamy w zakupie i wszystkich czynnościach)
III rata:  ... USD - płatne na konto na 30 dni przed wyjazdem

NAMIBIA - zostań kierowcą terenówki w Afryce

O wyprawie
Informacje praktyczne
Terminy i cena
Galeria
CZAS:

17 dni

SEZON WYJAZDU:

KWIECIEŃ, SIERPIEŃ , LISTOPAD, GRUDZIEŃ

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW:

od 2 osób

ORGANIZACJA:

Adventure24

Zapisz się/Zapytaj
Opis wyprawy:

 

Siedzieliście już za kierownicą prawdziwej terenówki przemierzając afrykańskie pustkowia?

Jesli nie, to ta wyprawa jest właśnie dla Was! 

 

Zakładamy 4-osobowe teamy, kolumna 3-4 samochodów, każdy ma okazję prowadzić samochód i zaznać wspaniałej prawdziwej przygody!

 

Północ - Południe Namibia 2014

Ilość dni: 17  
Ilość kilometrów: +/- 4000      


Zobaczymy:

Namib Naukluft Park

Sossusvlai

Sesriem Canyon

Walvis Bay

Swakopmund

Cape Cross

Damaraland

Kaokoland

Epupa Falls

Owamboland

Etosha Park

Waterberg

 

 

Skrócony opis programu:

 

Dzień 1.

Czas podróży: 1 + 3,5 godziny

Dystans: 45 km + 292 km, Windhoek Airport; Windhoek - Waterberg

Program dnia:

Z lotniska do Windhoek mamy 45 km. Na miejscu robimy zakupy, załatwiamy niezbędne formalności i idziemy na krótkie zwiedzanie miasta. Windhoek jest bardzo małą stolicą, ale bardzo uroczą i czystą. Warto również podejrzeć jak się żyje w stolicy Namibii.

Po obiedzie wyjazd na płaskowyż Wateberg, który wznosi się na wysokość 400 metrów ponad otaczający horyzont.

Pobyt w Waterberg:

- game drive, podczas którego można zobaczyć rzadkie sępy Cape Vulture  i nosorożce
- piesze wypady na płaskowyż
- relaks przy basenie
- możliwe spotkanie z pawianami

Noc spędzamy na kempingu.

Tutaj też można sobie wykupić game drive za 45 euro w parku.


Dzień 2-4. 

Czas podróży: 3,5 godziny  

Dystans: 280 km, Waterberg; Etosha (Campsite)

Program dnia:

1. Koniecznie należy wdrapać sie na samą górę, aby spojrzeć na świat. Zobaczycie wielkie nic, aż po horyzont. Po śniadaniu wyjazd w dalszą drogę. W Otjiwarongo możemy wstąpić na farmę krokodyli, na której hoduje się je w celach przemysłowych, czyli dla skóry i mięsa. 

2. Po zakupach w Otjiwarongo jedziemy do sanktuarium gepardów. Jest to główny ośrodek ochronny tego jakże pięknego kota. Z Otjiwarongo to 45 km, czyli około 3 godziny na trasę i zwiedzanie. Na miejscu  Walking Tour.

3. Po wszystkim jedziemy do Etoshy. Pierwszy nocleg zaplanowany w Okaukuejo. Śpimy na kampingu, robimy ognisko, słuchamy odgłosów Afryki, można usłyszeć jak ryczą lwy i na świeżym powietrzu wypić lampkę wina.

4. Wieczorem po rozbiciu  namiotów można zabrać wino i iść nad oczko wodne. Tam zasiąść na kilka godzin i czekać na słonie, nosorożce a nawet lwy.

 

Dzień 5.

Czas podróży: około 7 godzin

Dystans: 460 km Etosha; Owamboland; Ruacana; Kunene River (Campsite)

Program dnia:

1. Dzisiaj mamy do pokonania najwięcej kilometrów na całej trasie. Zanim wyjedziemy z Etoshy, to czeka nas przynajmniej godzina jazdy przez park, a dokładnie jego północną część, czyli przyjemność oglądania dzikich zwierząt.

2. W momencie kiedy wyjedziemy za bramę parku znajdować się będziemy w Owamboland - regionie najbardziej zaludnionym, bowiem mieszka tutaj na stosunkowo małej powierzchni ponad połowa społeczeństwa Namibii.

3. Owamboland to tradycyjne afrykańskie chaty, nowoczesne budynki, duza ilosc samochodow i chaos architektoniczny generalnie.

4. Wodospad Ruacana - przepiękne miejsce na granicy z Angolą. W zależności od pory deszczowej przy odrobinie szczęścia można upajać się pięknym widokiem na wodospad. Niestety potrzeby cywilizacji spowodowały, iż mamy tutaj tamę i niestety, kiedy deszcze są mało obfite nie ma wody i caly urok tego miejsca pryska, gdyż tama zamykana jest na potrzeby tutejszej elektrowni. Niemniej jednak zaczynamy wspinaczkę na szczyt brzegu rzeki Kunene.

5. Droga do Kunene River Lodge prowadzi przez bardzo malownicze i dziewicze miejsca Kaokoland, czyli Himbaland.

6. Dzisiejszy nocleg spędzimy na kampingu przy Kunene River Lodge. Miejsce jakże różniące się od reszty Namibii. Wszędzie zielono i dużo wody. Tutaj możemy skorzystać z kajaków lub raftingu i generalnie relaksować się nad rzeką Kunene ze spojrzeniem na Angolę w ciągu dnia.

  
Dzień 6.

Czas podróży: około 3 godziny

Dystans: 140 km, Kunene River; Epupa Falls

Program dnia:

Dzisiejsza podroż to kolejny dzień w Kaokoland, czyli wiosce Himba, dziewiczym terenie w otoczeniu baobabów.

Epupa Falls to drugi co do wielkości wodospad w Namibii (130 metrów), a nasz kemping położony jest przy samym wodospadzie.

Nie tylko wodospad jest tutaj atrakcją, ale i wioska Himba, która wkomponowana jest w ten malowniczy krajobraz. Pojedziemy odwiedzić wioskę Himba, gdzie spotkamy żony chiefa i ich dzieci. Dla rządnych większych wrażeń wypad do miejscowego baru będzie jeszcze bardziej emocjonujący.


Dzień 7.

Czas podróży: 3,5 godziny

Dystans: 175 km, Epupa Falls - Opuwo

Program dnia:

1. Najpewniej z samego rana pojedziemy do wioski Himba. Im wcześniej tym lepiej jako, że spotkacie więcej kobiet i może chiefa wioski, czyli męża żon i głowę rodziny. Wioska nie oznacza miejscowości, jest to po prostu jedno gospodarstwo, w którym jest kilka chat, a każda należy do innej kobiety.

2. Po powrocie ostatnie spojrzenie na Angolę i wodospad, i w drogę. Pierwsze 70 km to powrót znaną nam już drogą, po czym po kilku wioseczkach wpadamy na drogę do Opuwo, która jest dość prosta i nietrudna. Jeśli napotkacie dziewczyny Himba przy drodze idące do kliniki czy szkoły, to warto się zatrzymać na zrobienie kilku świetnych zdjęć. W podziękowaniu możecie podarować im jedzenie, owoce itp.; niestety pieniądze i tutaj dotarły i mogą się trafić kobiety, które będą chciały właśnie je :)

3. Opuwo -  wielu ludzi je kocha, bo czują się w nim jak na gwiezdnych wojnach. Miasteczko jest niesamowite.


Dzień 8.

Czas podróży: 4 godziny

Dystans: 232 km, Opuwo - Palmwag

Program dnia:

Śniadanie w lodży na tarasie z niepowtarzalnym widokiem na Kaokoland.

Dzisiaj czekają nas strome zjazdy w kilku miejscach, Dlatego będziemy jechali bardzo powoli, a czasami poprosimy o wysiadanie z samochodu. Jeśli droga będzie wymyta przez deszcze, możliwe jest budowanie drogi z kamieni, co czasami się zdarza - prawdziwa afrykańska wyprawa :)

Pierwszą, prawdziwą atrakcją będzie Ongongo. Bardzo ciekawe miejsce ze źródełkiem, wodospadem i stawem w skałach jak w filmach. Kąpiel obowiązkowa. Miejscowi prowadzą Kamp i dzienna wizyta kosztuje 20 N$. Tutaj też zjemy lekki lunch.

Kolejną atrakcją dzisiaj będzie rezerwat zwierząt Palmwag. Zwierzęta przemieszczają się po tym terenie bez ingerencji człowieka i ogrodzeń, dlatego można je spokojnie spotkać na drodze. Teren Damaraland slynie ze zwierząt przebywających na zupełnej wolności poza parkami narodowymi. Znajdziemy tutaj jedyną populację nosorożca żyjącego poza parkiem. Jeśli macie ochotę na Game Drive na terenie konsesji, to można wykupić Permit w Palwag Lodge na wjazd - koszt około 40 N$ od osoby. Najczęstszymi bywalcami tych terenów są: żyrafy, springboki, oryxy, słonie i zebry. Czasami można spotkać koty: lamparty i lwy.


Dzień 9.

Czas podróży: 2 godziny

Dystans: 110 km, Palmwag; Twylfefontain - Spitzkoppe

Program dnia:

Ostatnie godziny w Palmwag Game Reserve.

Z Palmwag do Tywlfefontain to przepiękny krajobraz, który będzie dodatkowo udekorowany wioskami ludu Herero. Jest to również region szlaków pustynnych słoni, stąd duża ilość znaków drogowych Uwaga Słoń!
Tylfefontain jest to przepiękna lodża wkomponowana w skały, na których do dzisiaj zachowały się rysunki naskalne buszmenów. Miejsce to jest idealne na lunch i odpoczynek w upale.

Namiar na Brandberg, który będzie nam towarzyszył przez dwa dni. Najwyższy szczyt. Spotkacie kilka malutkich straganów z kobietami Herero i za zakup ręcznych wyrobów pozwolą Wam się sfotografować.

Zaraz przed miasteczkiem Uis, w którym tankujemy i uzupełniamy zapasy jest White Lady, czyli najstarszy rysunek naskalny przedstawiający białą kobietę. Jest to jednak 45-minutowy spacer i aby to zobaczyć nastawcie się na dodatkowe 1,5 godziny.

Spitzkoppe opisywać można bez końca. Dla wielu to ulubione miejsce w Namibii. Przepiękna góra w środku niczego. Raj dla fotografowania, spokój na kempingu i gwiazdy!
Spitzkoppe jest to wysoka góra (1728 m), którą można zobaczyć z bardzo daleka, ze względu na otaczający ja płaski teren, aż po horyzont.


Dzień 10-11.

Czas podróży: 4 godziny

Dystans: 260 km, Brandberg - Swakopmund

Program dnia:

Jedziemy w kierunku zachodnim. Temperatura będzie spadać i poczujecie chłód wybrzeża szkieletowego. Cape Cross jest znany z dwóch rzeczy, a mianowicie z kolonii fok, na której zobaczymy dwustutysięczne stado, oraz krzyży postawionych przez portugalskiego odkrywcę Diago Cao w 1486.

Dzisiejsza jazda to powrót do cywilizacji droga solną z zakończeniem w Swakopmund. Urocze miasteczko niczym nie przypominające Afryki, a bardziej niemieckie miasto nad Bałtykiem. Najprawdopodobniej zaprojektowane przez tych samych ludzi co projektowali Sopot. Spędzimy tutaj 2 dni.

Opcjonalnie:

- Oceanarium z wieloma gatunkami ryb z tutejszych wód

- Snake Park, w którym możemy spotkać wszystkie rodzaje węży południowej Afryki
- Galeria Kryształu, gdzie można zobaczyć niepowtarzalne kamienie oraz kupić przepiękną biżuterię

- czas wolny

Kolejny dzień przeznaczyć można na wyjazd na pustynię LIVING DESRT ADVENTURE (+/- 50 euro)

Można też zobaczyć w okolicy:

- Welwitchia Drive

- Dune 7
- Moonlandscape

Ciągle pamiętamy, że jesteśmy na wspaniałej afrykańskiej wyprawie i to co robimy zależy od nas :)

 

Dzień 12.

Czas podróży: 1 godzina  

Dystans: 30 km, Swakopmund; Walvis Bay

Program dnia:

Wcześnie rano pobudka i wyjazd do Walvis Bay, ponieważ o godzinie 8:00 wypływamy w morze z Dolphin Club na poszukiwanie delfinów, fok, pelikanów i przy odrobinie szczęścia wielorybów. Na łodzi jest przewidziana przekąska, głównie owoce morza i szampan (+/-60 euro).

Po powrocie z morza idziemy na spacer po Lagunie w Walvis Bay. Możemy tutaj spotkać duże zbiorowiska flamingów, pelikanów i wielu innych ptaków morskich. Dla tych, co wolą być na lądzie, mamy do zaoferowania wyjazd na pustynię w poszukiwaniu Little Five.

Po obiedzie jedziemy na przejażdżkę quadami po pustyni - nie trzeba umieć jeździć nawet na rowerze, aby dobrze się bawić jazdą czterokołowcami (+/-40 euro).

Dzisiejszy nocleg jest przewidziany w jednym z guesthouse z widokiem na miejscową zatokę zwaną Laguną. Flamingi i pelikany są stałymi bywalcami tej zatoki. Kolacja w restauracji Raft i przepyszne miejscowe ryby.


Dzień 13.

Czas podróży: 3,5 godziny 

Dystans: 314 km, Walvis Bay; Namib Naukluft Sesriem

Program dnia:

Wyruszamy w drogę z Walvis Bay, będziemy przemierzać pustynię Namib drogami szutrowymi.

Po drodze takiej atrakcje, jak:

- fauna i flora pustyni Namib (dzikie strusie, zebry, oryksy, żyrafy)

- punkty widokowe: 
Gaub Pass
Kuiseb Pass
Dune Seven

Pustynna szarlotka w Solitare. To miejsce przedziwne, bowiem zaznaczone jest na mapie jako miejscowość, a tak naprawdę znajduje się tutaj tylko stacja benzynowa, mały warsztat, gdzie możemy naprawić oponę, i piekarnia. Przepyszna szarlotka i kawa to obowiązek !

Stad pozostaje nam już niecałe 80 km do Sesriem, gdzie po rozbiciu obozu czekają na nas czerwone wydmy i Dolina Śmierci w słynnym miejscu Sossusvlai uznane za jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi.

Sesriem natomiast to nazwa uroczego kanionu, który znajduje się 4 km od naszego obozu.

Ostatnim kontaktem ze zwierzętami podczas naszej wyprawy będą chyba dzisiejsze szakale, które będą atakowały odpadki i kości - pozostałości po naszym ognisku.

 

Dzień 14.

Czas podróży: 3 + 4 godziny

Dystans: 75 + 75 + 300 km Sesriem; Namib Naukluft Rest Camp - Windhoek

Program dnia:

Bardzo wcześnie rano, bo już przed wschodem słońca wstajemy i się pakujemy. Cała zabawa polega na tym, aby być przy wydmach w Sossusvlai podczas wschodu słońca, kiedy to czerwień wydm jest najintensywniejsza.

Dwa główne miejsca, to najwyższa wydma 45 m, na którą koniecznie musimy wejść oraz Dolina Śmierci czyli Dead Vlai.

Powyższy wyjazd z samego rana będzie na wypadek, kiedy to nie zdążymy na zachód słońca dnia poprzedniego.

Dzisiejszy dzień to kolejny dzień na Pustyni Namib, czyli najstarszej i najpiękniejszej pustyni na świecie. Proszę sobie wyobrazić, ze Namib Naukluft National Park jest wielkości Szwajcarii!

Ostatnim akcentem naszej wyprawy będzie dzisiejsza kolacja w Joes Beer House słynącej ze steaków z dziczyzny.

 

Dzeń 15.

Wylot do Europy 


DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNĄ PRZYGODĘ! :-)


Uwaga!  Program może ulec przesunięciu o +/- 1dzień w zależności od aktualnej daty przelotu.

 

 

Pogoda i czas:

 

APTECZKA
Każdy powinien posiadać osobistą apteczkę, a w niej: leki przeciw biegunce i kłopotom z żołądkiem (pojawiające się czasami przy zmianie flory bakteryjnej), leki przeciwbólowe oraz na gardło. Poza tym dobre kremy z filtrem UV lub tak zwane blokery (promieniowanie słoneczne w górach jest bardzo wysokie), plastry, tabletki antymalaryczne (w razie występowania i wedle uznania).
UWAGA! Ze względu na pasożyty i bakterie, do picia zalecamy używanie wody mineralnej w oryginalnej butelce i przegotowanej, oraz dokładne mycie rąk.

 

MALARIA

Ryzyko lokalne, wysokie. Malaria występuje od listopada do czerwca w regionach Ohangwena, Omaheke, Oshana, Oshikoto i Otjozondjupa. Wzdłuż rzeki Kunene oraz w regionach Kavango i Caprivi ryzyko istnieje prze cały rok.

Zalecamy wizytę u lekarza celem uzyskania porady w zakresie profilaktyki przeciwmalarycznej.

 

TELEFON SATELITARNY
Zarówno z przyczyn bezpieczeństwa, jak i do kontaktu z rodziną, firmą, czy w razie jakiejkolwiek potrzeby, każda nasza
wyprawa posiada na stanie telefon satelitarny.

 

EKWIPUNEK
- plecak 60-70 l lub wór wyprawowy
- mały plecak na bagaż podręczny (ok. 30-40l)
- kurtka przeciwdeszczowa, np. GORE-TEX
- spodnie zewnętrzne
- ciepłe skarpety - 2 pary
- koszulki na zmianę, z krótkim i długim rękawem
- śpiwór
- buty lekkie do kostki
- sandały
- czołówka + zapasowe baterie
- okulary przeciwsłoneczne
- krem z wysokim filtrem UV lub tzw. bloker, pomadka z UV do ust (bardzo ważne!)
- apteczka osobista (m.in. środki przeciwbólowe, przeciwmalaryczne)
- bielizna, rzeczy osobiste, zestaw kosmetyków (przydatne są w podróży chusteczki nawilżone, np. dla dzieci)
- kapelusz lub czapka z daszkiem jako osłona przed słońcem
- spodnie typu safari – zawsze się sprawdzają
- dodatkowe baterie lub akumulatory do aparatów i innego sprzętu
- Mugga – jeden z nielicznych preparatów do użytku zewnętrznego działający na komary tropikalne
- strój kąpielowy
- żółta książeczka szczepień

Opcjonalnie:
- scyzoryk (pakujemy do bagażu głównego)
- ręcznik szybkoschnący
- worki na śmieci; mogą się przydać w razie deszczu jako dodatkowa ochrona odzieży lub na depozyt w hotelu

Nasze rekomendacje dotyczące różnych modeli butów trekkingowych, górskich, raków i innego sprzętu.
Zakup sprzętu nie jest rzeczą prostą, dlatego oferujemy naszą pomoc. Chętnie doradzimy lub pomożemy w ewentualnych zakupach.
Posiadamy liczne kontakty i możliwości zniżek dla naszych uczestników u partnerów, z którymi współpracujemy.

 

Polecamy sklep internetowy 8a.pl.
Przed zakupem zapytaj nas o kupon lub kod rabatowy przygotowany specjalnie dla Ciebie.

 

Data Cena Przelot Status
30.07.2020 - 15.08.2020 3050 USD 3500 - 4500 zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
29.10.2020 - 14.11.2020 3050 USD 3500 - 4500 zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj