Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukiwarka

« Powrót do listy

Świadczenia

 

 

CENA ZAWIERA


- transport lokalny, w tym jeden lot krajowy Lima – Cusco
- wygodne autobusy rejsowe na trasach Puno-Arequipa-Nazca-Lima, Lima-Huaraz-Lima
- autokar turystyczny na trasie Cusco – Puno (po drodze zwiedzanie i obiad)
- zakwaterowanie w hotelach *** i/lub dobrych hostelach na bazie pokoi dwuosobowych ze śniadaniem
- podczas trekkingów śpimy w namiotach dwuosobowych (namioty są trzyosobowe, ale używane jako dwójki)
- pełne wyżywienie podczas trekkingów
- lokalnych przewodników na trekkingach i wycieczkach (obowiązkowe)
- opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika na całej trasie
- trekkingi i wycieczki zgodnie z programem
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem
- ubezpieczenie KL i NW

 

 

 

CENA NIE ZAWIERA

 

- przelotów Polska – Lima i z powrotem
- wyżywienia poza trekkingami; cena orientacyjna obiadu/kolacji: $3 za tzw „zestaw dnia” w lokalnych restauracyjkach, $6 zestaw turystyczny, $12 za danie z karty, $2-4 za napoje

- tragarzy podczas trekkingu Inka Trail
- lotów nad liniami Nazca (około $100) – uzależnione od warunków pogodowych
- atrakcji nie zawartych w programie i wycieczek fakultatywnych
- napojów do posiłków poza trekkingiem oraz alkoholu
- zwyczajowych napiwków
- nadbagażu

 

 

 

CENY POSIŁKÓW


cena orientacyjna obiadu/kolacji:
$3 za tzw „zestaw dnia” w lokalnych restauracyjkach
$6 zestaw turystycznY
$12 za danie z karty
$2-4 za napoje

 

 

 

Zasady i płatności

 

I rata:  opłata rezerwacyjna 2000 zł płatna przy zapisie

II rata : 1500 USD (minus I rata) płatna na 60 dni przed rozpoczęciem imprezy

III rata: 1300 USD płatna na miejscu w USD

 

PERU ŚLADAMI INKÓW + TREKKING W ANDACH

O wyprawie
Informacje praktyczne
Terminy i cena
Galeria
CZAS:

22 dni

SEZON WYJAZDU:

maj - wrzesień

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW:

od 8 osób

ORGANIZACJA:

Adventure24

Zapisz się/Zapytaj
Opis wyprawy:

Wyprawa do Peru

 

Peru to kraj, który zachwyca zarówno majestatycznymi krajobrazami, jak i niezwykłą, tajemniczą historią. W końcu to tutaj w XIII wieku p.n.e. pojawiła się fascynująca cywilizacja starożytnego ludu - Inków. Inkowie słynęli przede wszystkim z imponujących budowli, które wznosili oni na stromych zboczach Andów. Ollantaytambo czy Machu Picchu to tylko dwa ze śladów dawnej cywilizacji, które będziemy mogli zobaczyć podczas wyprawy. Tak naprawdę jednak duch pradawnych czasów wyczuwalny jest na każdym kroku naszej wędrówki. 

 

Peru to także najpiękniejsze góry zachodniej półkuli. Andy, będące najdłuższym łańcuchem górskim na świecie, biegną od Zatoki Morza Karaibskiego ku Ziemi Ognistej. Część Andów, która znajduje się na terenie Peru to Cordillera Blanca z najwyższym szczytem Huascarán, leżącym na wysokości 6768 m. Trekking jednym z najpiękniejszych pasm górskich świata to bez wątpienia wizytówka Peru. Spektakularne widoki, wspaniała przyroda, przyjaźni mieszkańcy i autentyczność kultury i tradycji - to wszystko czeka nas podczas tej magicznej wyprawy do serca Andów.

 

Peru - odkryj z nami jego tajemnice

 

Zdobywaj wysokie przełęcze, doświadcz uczucia stąpania po pływającej wyspie i daj się ponieść nurtowi Colca. Tylko tutaj poczujesz dostojność kondora i wzniesiesz się nad płaskowyżem Nazca. Naszą przygodę rozpoczniemy w Cuzco, gdzie zwiedzimy miasto i okoliczne atrakcje. Spacer wąskimi, kamiennymi uliczkami Cuzco na długo zapadnie nam w pamięci, a degustacja wyśmienitej kuchni i pisco sour to punkt obowiązkowy. Stąd też ruszymy dalej na trwający 4 dni canyoning i trekking Inca Trail, podczas którego pokonamy blisko 45 km. Spać będziemy na szlaku, a po drodze zobaczyć będziemy mogli liczne inkaskie konstrukcje.

 

Oprócz wyjątkowego trekkingu, który ściąga miłośników górskich wędrówek z całego świata, zobaczymy także szereg innych atrakcji Peru, które z pewnością uwiodą nasze serca. Jezioro Titicaca, Krzyż Kondora czy rafting rzeką Rio Chili pozwolą nam zobaczyć Peru z różnych stron i doświadczyć wszystkiego, co tutejsza przyroda może nam zaoferować. Na koniec czekać będzie nas jeszcze zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Peru czyli Arequipa, a także chwila zadumy nad olbrzymimi geoglifami wyrytymi w Nazca.

 

To, co możemy Wam obiecać, to wyprawa, którą zapamiętacie do końca życia!

 

poproś o szczegółową ofertę pdf

 

Skrócony opis programu:

 

Dzień 1. Polska - Lima
Przylot do Peru wieczorem. Nocleg w Limie.

 

Dzień 2. Lima - Huaraz
Przejazd autobusem do Huaraz (8godz). Nocleg w hotelu.

 

Dzień 3. Huaraz
Dzień spędzimy na aklimatyzacji w Huaraz (3100 m). Nocleg w hotelu.

 

Dzień 4-7. Cordillera Blanca - trekking Santa Cruz
4) 2.5 godz. busem do Cashapampa (2850 m) i 4 -5 godz. pieszo do Llamacoral (3750 m)
5) przejście do Tauipampa (4200 m), 6-7 godz. łącznie z dojściem do bazy pod Alpamayo
6) przejście przez przełęcz Punta Union (4750 m) do Kachipampa (3700 m), 8-9 godz.
7) dojście do Bakerilla (3700 m), 3 godz. W drodze powrotnej do Huaraz przejazd przez przełęcz Portachuelo 4760 m wzdłuż pięknych jezior Llanganuco. Powrót busem do Huaraz. Nocleg w hotelu.
Na całej trasie trekkingu śpimy w namiotach.

 

Dzień 8. Huaraz - Lima
Powrót autobusem do Limy (8 godz.). Nocleg w hotelu.

 

Dzień 9. Lima - Cuzco
Przelot z Limy do Cuzco. Zwiedzanie Cuzco i okolic, m.in. imponujących murów twierdzy Sacsayhuaman, spacer do świętego miejsca Qenko. Zwiedzanie centrum miasta – Plaza de Armas czy przechadzanie się wąskimi uliczkami. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 10. Inca Trail
Cusco – Km82 – Miskay – Lluncachimpa (3300 m)
Przejazd do punktu kontrolnego KM82, gdzie sprawdzane są pozwolenia – dziennie może wejść tylko 500 osób (wraz z tragarzami). Podczas trekkingu zapewnione jest całkowite wyżywienie, dwuosobowe namioty i karimata do spania, opieka lokalnego przewodnika. Uczestnicy niosą swoje rzeczy osobiste – można zamówić dodatkowego tragarza na całą trasę za 80 USD (może wziąć nie więcej niż 15-18kg by w połączeniu z jego rzeczami osobistymi bagaż nie przekroczył wagi 20kg).
Na lunch zatrzymamy się w wiosce Miskay skąd też można podziwiać kompleks archeologiczny Llactapata. Dalej miniemy przysiółek Huayllabamba, by wspiąć się do obozu Lluncachimpa na wysokości 3300 m (czas trekkingu ok 6h).

 

Dzień 11. Inca Trail
Lluncachimpa (3300 m) – przel. Warmihuanusca (4200 m) – Chaquicocha (3650 m)
Dziś zaczynamy od długiego podejścia na przełęcz Warmihuanuska 4200 m (Przełęcz Martwej Kobiety), skąd rozciągają się widoki na piękny ośnieżony masyw góry Veronica. Po odpoczynku zejście do doliny Pacaymayu (3500 m), po czym wspinaczka na kolejną przełęcz Runcuracay 3950 m. Schodząc przejdziemy przez ruiny inkaskie Sayacmarca by wreszcie dotrzeć do obozu w Chaquicocha na wysokości 3650 m. Będzie to najwyżej położone obozowisko, gdzie może dać się we znaki silny wiatr i niskie temperatury. Czas trekkingu to ok. 7h.

 

Dzień 12.  Inca Trail
Chaquicocha (3650 m) – Phuyupatamarca (3600 m) – Winiayhuayna (2650 m)
Dzisiejsza trasa prowadzi przez las tropikalny zwany Yunga i obok kilku kompleksów archeologicznych. Zwiedzimy ruiny Phuyupatamarca (3600 m), Winiayhuayna (2650 m), w pobliżu której rozbijemy obóz. Czas trekkingu to ok. 5h.

 

Dzień 13. Inca Trail
Winiayhuayna (2650 m) – Machu Picchu (2400 m) – Aguas Calientes - Cuzco
Po bardzo wczesnym śniadaniu ruszamy około godziny 5:00 w kierunku Bramy Słońca (2780 m), by o wschodzie słońca ujrzeć Machu Picchu. Wspólne zwiedzanie powinno zająć nam ok. 2 godzin, następnie mamy czas wolny.
UWAGA! Osoby, które pragną wejść na szczyt Huayna Picchu (stroma ścieżka, miejscami zabezpieczona przez łańcuchy) lub na szczyt Machu Picchu muszą o to poprosić z dużym wyprzedzeniem (najlepiej już podczas rezerwacji), by móc wykupić odpowiednie bilety (płatne dodatkowo).
Zjazd busem do miasteczka Aguas Calientes (obiad we własnym zakresie) i powrót pociągiem do Ollantaytambo i dalej busem do Cuzco. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 14. Cuzco – Puno
Przejazd autokarem turystycznym do Puno z przystankami w ciekawych miejscach. Zwiedzanie niesamowitego kościółka w miasteczku Andahuaylillas, zwanego Kaplicą Sekstyńską Ameryki. Obok małe muzeum i ciekawe mumie z deformowanymi czaszkami. Następnie zwiedzanie kompleksu archeologicznego Raqchi. W Sicuani przerwa na obiad w formie bufetu. Przystanek na przełęczy La Raya, przez którą przebiega dział wodny pomiędzy zlewiskiem Atlantyku, a obszarem bezodpływowym jeziora Titicaca. Górują nad nią ośnieżone szczyty Kordyliery Vilcanota.

 

Dzień 15. Puno, Jezioro Titicaca
Całodniową wycieczkę na Jezioro Titicaca zaczniemy od wizyty na słynnych pływających wyspach ludu Uros zrobionych w całości z trzciny. Po części informacyjnej będzie czas na samodzielne zwiedzanie wyspy, a potem możliwość przepłynięcia tradycyjną trzcinową łodzią na kolejną wyspę. Następnie popłyniemy na stałą wyspę Taquile, trzecia co do wielkości na jeziorze Titicaca. Słynie ona z bardzo dobrej jakości wyrobów z wełny – mężczyźni robią na drutach, a kobiety tkają. Szczególnie ciekawe są pasy tkane dla mężów, których wzory i symbole opowiadają historie rodziny i ważne wydarzenia z wyspy. Mieszkańcy wyspy starają się podtrzymywać tradycje i dawny styl życia, nie ma tu zwierząt pociągowych, wszystkie prace wykonywane są ręcznie. Niewielką ilość prądu dostarcza kilka paneli słonecznych. Powrót do Puno i nocleg w hotelu.

 

Dzień 16. Puno – Chivay

Przejazd Puno – Chivay (7godz), po drodze przystanek na punkcie widokowym Lagunillas i w zajezdzie El Chino. Dla chetnych kapiele w goracych zrodlach La Calera (fakultatywnie). Nocleg w hotelu na obrzezach Chivay.

 

Dzień 17. Chivay - Krzyż Kondora  - Arequipa
Wczesnym rankiem udamy się na punkt widokowy Krzyż Kondora, będziemy spacerowali krawędzią kanionu i  obserwowali kondory. W drodze powrotnej do Chivay zatrzymamy się na punktach widokowych i w ciekawszych miejscach, a po drodze na obiad. Przejazd do Arequipy. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 18. Arequipa
Rafting na rzece Rio Chili. Po południu mamy czas wolny.

 

Dzień 19. Arequipa
Zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta w Peru: Plaza de Armas, Katedra, kościół Jezuitów, wizyta w zadziwiającym klasztorze Św. Katarzyny. Miasto położone jest na brzegu Kordyliery wulkanicznej, w tle widać perfekcyjny stożek wulkanu El Misti. W centrum przeważa kolonialne budownictwo z białej wulkanicznej skały, silaru, od której to wziął się przydomek Arequipy - Białe Miasto. Dla chętnych wizyta w Muzeum Sanktuariów Andyjskich, gdzie przechowywana jest mumia Juanita (wstęp ok. $10).
Nocny przejazd do Nazca.

 

Dzień 20. Nazca
Rano przyjazd do Nazca. Następnie udamy się na płaskowyż skąd będziemy oglądali ogromne rysunki na nim wyryte.
Fakultatywnie: przelot awionetką nad liniami Nazca (lot odbywa się w zależności od warunków pogodowych).
W razie możliwości można też wybrać się na cmentarzysko Chauchilla. Jego historia sięga późnego okresu kultury Nazca, czyli około 1200 lat temu. W głębi pustyni, ok. 30 kilometrów od miasta, przedkolumbijscy mieszkańcy tych terenów pozostawili dziesiątki grobowców. Choć już dawno zniknęły z nich cenne ozdoby, głównie za sprawą złodziei, to nadal wspaniale zachowane mumie wywierają duże wrażenie na odwiedzających to miejsce. Bagaże na ten czas możemy przechować w hostelu naprzeciwko przystanku autobusowego.
Przejazd do Limy (7.5 godz.). Nocleg w hotelu.

 

Dzień 21. Lima
Zwiedzanie Limy. Wieczorem wylot do Polski.

 

Dzień 22. Przylot do Polski

 

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ PRZYGODY!INFORMACJE DODATKOWE:

Jeżeli chodzi o zakup biletów lotniczych, to wszelkie kwestie z tym związane ustalamy najpierw z każdym uczestnikiem wyprawy, potem robimy rezerwacje i kupujemy bilety.  Opcje przelotów indywidualnych są do uzgodnienia.

Cena za przelot podana w zakładce TERMINY I CENA nie jest ofertą handlową i zależy od aktualnej oferty linii lotniczych.Do wyprawy z ekipą Adventure24 możesz dołączyć również w pojedynkę - nie ma z tego tytułu żadnych dopłat i gwarantujemy towarzystwo miłośników gór i przygody.

 

 

 

Pogoda i czas:

poproś o szczegółową ofertę pdf

 

WIZA
Obywatele Polscy wyjeżdżający do Peru w celach turystycznych są zwolnieni z obowiązku wizowego do 90 dni.
Paszport powinien być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu do kraju.
Zalecamy zabranie 2 zdjęć paszportowych na wypadek utraty paszportu, a także kilka jego kserokopii.


WALUTA
SOL peruwiański (PEN)
1 USD = 3,32 PEN
1 EUR = 3,73 PEN
Lokalną walutę wymieniamy na miejscu. Wymieniać można zarówno dolary jak i euro. Zalecamy zabranie banknotów w różnych nominałach.  W większych miastach można korzystać z bankomatów.
Uwaga! Unikamy dolarów z lat 1996-2006 (niektóre serie z tych lat w ogóle nie są przyjmowane). Najlepiej zabierać dolary wydane po 2006 roku.

 

SZCZEPIENIA I ZDROWIE

Szczepienia obowiązkowe:

– nie są wymagane


Szczepienia zalecane:
– żółtaczka typu A i B (3 dawki: 0/1/6 miesięcy, przynajmniej 2 dawki podane najpóźniej 2 tygodnie przed wyjazdem)
– tężec
– błonica
– dur brzuszny
– żółta febra (żółta gorączka)
– profilaktyka antymalaryczna zalecana jest dla podróżujących w rejonie dżungli

 

APTECZKA
Każdy powinien posiadać osobistą apteczkę, a w niej: leki przeciw biegunce i kłopotom z żołądkiem (pojawiające się czasami przy zmianie flory bakteryjnej), leki przeciwbólowe oraz na gardło. Poza tym dobre kremy z filtrem UV lub tak zwane blokery (promieniowanie słoneczne w górach jest bardzo wysokie).

UWAGA! Ze względu na pasożyty i bakterie do picia zalecamy używanie wody mineralnej w oryginalnej butelce i przegotowanej.

 

EKWIPUNEK

- plecak 60-70 l lub wór wyprawowy
- mały plecak na bagaż podręczny
- śpiwór (komfort -5-0 stopni)
- ciepła kurtka
- kurtka przeciwdeszczowa
- spodnie zewnętrzne (dodatkowa para na zmianę)
- spodnie ciepłe, np. polarowe
- polary – dobrze mieć dwa na zmianę w razie przepocenia lub przemoczenia
- ciepłe skarpety 2-4 par
- koszulki na zmianę, z krótkim i długim rękawem
- czapka ciepła (można na miejscu kupić wełnianą :))
- ciepłe rękawice x2 - nieprzemakalne i np. polarowe lub wełniane
- zestaw ciepłej bielizny: kalesony i długi podkoszulek
- buty turystyczne za kostkę – najlepiej sprawdzone (wygodne)
- buty lekkie do kostki
- sandały
- czołówka + zapasowe baterie
- okulary przeciwsłoneczne (bardzo ważne!)
- krem z wysokim filtrem UV lub tzw. bloker, pomadka z UV do ust (bardzo ważne!)
- apteczka osobista
- bielizna, rzeczy osobiste, zestaw kosmetyków (ze względu na możliwy problem z wodą zalecamy zabranie chusteczek nawilżonych dla dzieci)
- kapelusz lub czapka z daszkiem jako osłona przed słońcem
- dodatkowe baterie lub akumulatory do aparatów i innego sprzętu
- overbooty, czyli tzw. ochraniacze na buty
- kijki trekkingowe

Opcjonalnie:
- termos, butelka 1l lub camelbag
- słownik polsko - hiszpański
- scyzoryk (pakujemy do bagażu głównego)
- okulary przeciwsłoneczne – druga para w zapasie
- worki na śmieci – mogą się przydać w razie deszczu jako dodatkowa ochrona odzieży lub na depozyt w hotelu.


BAGAŻ
Bagaż podręczny (mały plecak) powinien ważyć do 5 kg.
Prosimy pamiętać o zakazie wnoszenia do samolotu jakichkolwiek ostrych przedmiotów, np. nóż, widelec, pilnik oraz płynów o pojemności większej niż 100 ml. Do bagażu podręcznego zalecamy zabrać wszystkie dokumenty, pieniądze, sprzęt fotograficzny, kosmetyki osobiste i komplet bielizny na zmianę w przypadku, gdyby linie lotnicze zgubiły bagaż (do tej pory się to nie zdarzyło). Bagaż główny (duży plecak lub wór) powinien ważyć maksimum 20 kg. Opcjonalnie można zabrać pokrowiec na plecak lub duży worek na śmieci. Uchroni go to przed zabrudzeniem podczas podróży lokalnymi środkami transportu.


POGODA
Pora sucha ("andyjskie lato") trwa od kwietnia do października i jest to najlepszy czas na wędrówkę w Cordillera Blanca ze średnią temperaturą w ciągu dnia na 3000–4000 m od 15–21 stopni C, w nocy może spaść do 0 stopni. Pogoda w górach może być zmienna, a deszcz może występować o każdej porze roku. W górach, w Limie i Nazca temperatury mogą gwałtownie spadać do około 0 stopni C. W Cuzco, nad jeziorem Titicaca i w Arequipie w dzień zaznamy wiele słońca, ale bywa też deszczowo, w nocy temperatura może spaść do 0. Zalecamy ubieranie się na tzw. „cebulkę”.

 

ELEKTRYCZNOŚĆ
PERU: 220 V

 

STREFA CZASOWA
6 godzin do tyłu.
Podczas zmiany czasu w Polsce na czas letni, różnica zwiększa się o godzinę.

 

Nasze rekomendacje dotyczące różnych modeli butów trekkingowych, górskich, raków i innego sprzętu.
Zakup sprzętu nie jest rzeczą prostą. Dlatego oferujemy naszą pomoc. Chętnie doradzimy lub pomożemy w ewentualnych zakupach.
Posiadamy liczne kontakty i możliwości zniżek dla naszych uczestników u partnerów, z którymi współpracujemy.

 

Polecamy sklep internetowy 8a.pl.
Przed zakupem zapytaj nas o kupon lub kod rabatowy przygotowany specjalnie dla Ciebie.

 

Data Cena Przelot Status
04.06.2022 - 25.06.2022 2800 USD ok. 4000 zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
25.06.2022 - 16.07.2022 2650 USD ok. 4000 zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj