Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukiwarka

« Powrót do listy

Świadczenia

 

 

 

CENA ZAWIERA


- transfery lądowe
- trekking do bazy 
- lot Timika - Sugapa - Timika
- bagaż 17 kg
- hotel na Papui, klasa turystyczna
- hotel w Dżakarcie - 1 nocleg po powrocie z Papui (hotel ***)
- pełne wyżywienie podczas trekkingu
- opłatę za lidera wyprawy oraz przewodników i kucharza
- sprzęt wspinaczkowy dla wyprawy
- namioty
- wszelkie potrzebne pozwolenia
- 1 portera dla każdego (15 kg)
- opiekę kierownika wyprawy

 

 

 

CENA NIE ZAWIERA

 

- opłat wizowych 
- napiwków 
- dodatkowych posiłków i napojów
- alkoholu

- nadbagażu

- przelotu do Timiki, ok. 850 USD

 

 

Zasady i płatności

 


I rata: opłata rezerwacyjna 1000 zł płatna przy zapisie

II rata: wykup biletów lotniczych

III rata: 2500 USD płatna na 45 dni przed rozpoczęciem imprezy

III rata: 7250 USD płatne nie później niż 14 dni przed wylotem

 

 

 

 

 

PIRAMIDA CARSTENSZ 4884 M N.P.M - "KORONA ZIEMI"

O wyprawie
Informacje praktyczne
Terminy i cena
Galeria
CZAS:

21 dni

SEZON WYJAZDU:

CAŁY ROK

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW:

Od 2-3 osób

ORGANIZACJA:

Adventure24 LUB PRZY POMOCY MIEJSCOWEJ AGENCJI

Zapisz się/Zapytaj
Opis wyprawy:

 

Wyprawa w listopadzie tego roku jest potwierdzona! 

Zachęcamy do udziału.

 

 

Piramida Carstensz (4884 m) - najwyższy szczyt Australii i Oceanii, położony w zachodniej części Nowej Gwinei, tzw. Irianie Zachodnim, należącym do Indonezji.

 

 

Nowa Gwinea to druga pod względem wielkości (po Grenlandii) wyspa na świecie. Szczyt wznosi się w paśmie Gór Śnieżnych o wysokości ponad 4000 m. Piramida Carstensz jest szczytem trudnodostępnym zarówno pod względem technicznym (najtrudniejszy pod tym względem wierzchołek z Korony Ziemi), oraz chyba jeszcze bardziej polityczno – geograficznym. Większość dróg wspinaczkowych znajduje się na rozległej, północnej ścianie, którą jest kamienna płyta nachylona pod kątem do 70 stopni i ma wysokości ponad 600 m. My będziemy wspinać się drogą klasyczną. Charakterystyczną cechą skały jest jej szorstkość, co powoduje, że zalecane jest wspinanie się w rękawiczkach, aby chronić dłonie przed skaleczeniami. Dużym problemem jest dostanie się pod górę. Region, w którym znajduje się Piramida Carstensz, jest zamieszkały przez rdzennych mieszkańców – Papuasów, którzy jeszcze w latach 70 ubiegłego wieku zajmowali się ludożerstwem oraz prowadzili rytualne plemienne walki, które nie było się w stanie przewidzieć ani co gorsza im zapobiec. Oficjalnie kanibalizm nie jest już propagowany, ale nieoficjalnie mówi się, ze pozostał.

 

Sytuacja w regionie jest również napięta z powodów zbrojnej partyzantki (Ruch Wolnej Papui), która walczy z oficjalnymi przedstawicielami rządu indonezyjskiego. W związku z powyższym władze w Dżakarcie (stolicy Indonezji) uznały, że cały teren jest niebezpieczny i nie należy wpuszczać tam ludzi, czyli m.in. wspinaczy. Raz jest lepiej i po wielu staraniach można otrzymać zezwolenie na wspinaczkę a raz gorzej i jakakolwiek działalność jest wstrzymywana. Najgorsze jest to, że nie ma żadnej prawidłowości i nie można przewidzieć, czy wylatując z Europy w kierunku Indonezji pozwolenie, które zostało nam wydane nie zostało nagle anulowane bez dokładnego podania przyczyny. Piramida Carstensz może zniechęcać również kosztami podróży, które są bardzo wysokie, przede wszystkim ze względu na konieczność opłacenia wszystkich pozwoleń i transportu w okolice góry oraz bardzo kapryśna, tropikalna i wilgotna pogoda. Deszcz pada tam przez cały rok. Piramida Carstensz została zdobyta po raz pierwszy w 1962 roku. Problemem było dotarcie do niej a pierwsi eksploratorzy musieli przedzierać się przez dziewiczą dżunglę i bagna.

 

W okolicach góry, po południowo–zachodniej stronie znajduje się jedna z największych na świecie kopalni złota i miedzi. Wykorzystując infrastrukturę kopalni (lotnisko w miejscowości Timika, drogi i kolejkę linową do przewozu urobku) do bazy można się dostać w przeciągu 3 godzin! Jednak teren ten jest zamknięty i pilnie strzeżony, czego nie można lekceważyć, ponieważ w przeszłości zdarzały się przypadki zastrzelenia turystów przez ochronę. Aby się dostać pod górę pozostaje lot czarterowym samolotem do miejscowości Illaga i sześciodniowa wędrówka przez dżunglę i tereny Papuasów. Oczywiście jest to przygoda sama w sobie.

 

Piramida Carstensz zachwyca swoją wielkością i niedostępnością. Mimo wielu czynników utrudniających wyprawy, warto zdecydować się na taką przygodę ze względu na niesamowitą satysfakcję z osiągniętego celu. Piramida Carstensz do zdobycia jest wyłącznie w określonych terminach i jest to specjalna wyprawa na zamówienie. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na jej temat, zapraszamy do kontaktu osobistego. W ofercie posiadamy również inną ofertę wycieczki do Australii. Wyprawa do Australii z trekkingiem na górę Kościuszki z pewnością zainteresuje fanów tego wspaniałego regionu.

 

 

Skrócony opis programu:

 

Dzień 1. Wylot z Polski

Dzień 2. Przylot do Dżakarty – krótki odpoczynek w hotelu – lot do Timiki (22:15)
Dzień 3. Przylot do Timiki  (06:20) – Lot do Sugapy

TREKKING PIRAMIDA CARSTENSZ
Dzień 4. Dzień rezerwowy na wypadek złej pogody, finalne przygotowania
Dzień 5. Start trekkingu z Sugapy - trekking 6 dni
Dzień 6-9. Trekking do bazy
Dzień 10. Dotarcie do bazy, odpoczynek
Dzień 11. Dzień odpoczynkowy, przygotowania; możliwość ataku szczytowego
Dzień 12. Atak szczytowy  - Baza 
Dzień 13-16. Trekking powrotny do Sugapy
Dzień 17. Dojście do Sugapy - odpoczynek, oczekiwanie na lot
Dzień 18. Lot do Timiki - przylot do Timiki - hotel
Dzień 19. Lot do Dżakarty - hotel - program fakultatywny
Dzień 20. Dzien rezerwowy, ewentualnie wylot do Polski
Dzień 21. Powrót do kraju

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ PRZYGODY!
 

 

INFORMACJE DODATKOWE:

 

Jeżeli chodzi o zakup biletów lotniczych, to wszelkie kwestie z tym związane ustalamy najpierw z każdym uczestnikiem wyprawy, potem robimy rezerwacje i kupujemy bilety.  Opcje przelotów indywidualnych są do uzgodnienia.
Cena za przelot podana w zakładce TERMINY I CENA nie jest ofertą handlową i zależy od aktualnej oferty linii lotniczych.


Do wyprawy z ekipą Adventure24 możesz dołączyć również w pojedynkę - nie ma z tego tytułu żadnych dopłat i gwarantujemy towarzystwo miłośników gór i przygody.

 

 

Pogoda i czas:

 

WIZA

Wszystkie formalności załatwiamy na lotnisku po przylocie do Dżakarty. 

Przy przekraczaniu granicy wjeżdżający może być poproszony o okazanie biletu powrotnego, oraz środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu.

 

APTECZKA
Każdy powinien posiadać osobistą apteczkę, a w niej: leki przeciw biegunce i kłopotom z żołądkiem (pojawiające się czasami przy zmianie flory bakteryjnej), leki przeciwbólowe oraz na gardło. Poza tym dobre kremy z filtrem UV lub tak zwane blokery (promieniowanie słoneczne w górach jest bardzo wysokie), plastry, tabletki antymalaryczne (w razie występowania i wedle uznania).
UWAGA!  Ze względu na pasożyty i bakterie, do picia zalecamy używanie wody mineralnej w oryginalnej butelce i przegotowanej oraz dokładne mycie rąk.

 

MALARIA
Zalecamy wizytę u lekarza celem uzyskania porady w zakresie profilaktyki przeciwmalarycznej. Wymagana recepta.

 

WALUTA

- oficjalna waluta: Rupia indonezyjska

- zabieramy ze sobą na wymianę dolary amerykańskie USD lub/i karty bankomatowe/kredytowe

Uwaga! Unikamy dolarów z 1996 i 2001 roku.

TELEFON SATELITARNY
Zarówno z przyczyn bezpieczeństwa, jak i do kontaktu z rodziną, firmą, czy w razie jakiejkolwiek potrzeby, każda nasza wyprawa posiada na stanie telefon satelitarny.
 

ODZIEŻ

Ubranie na Carstensz musi być zarówno dobre na trekking jak i odpowiednie do przebywania w mokrej dżungli. Plus oczywiście ekwipunek wspinaczkowy. Należy spodziewać się deszczu i to częstego oraz dużej wilgotności. A także śniegu już w wyższych partiach kiedy dochodzimy do bazy, która jest na 4000 metrów i powyżej.

Na szczyt zalecamy ubrania typu Gore tex, a na trekking spodnie i inne ubrania, lekkie, wytrzymałe i takie które łatwo schną! Nie zalecamy bawełny! Ubrania typu długie spodnie, bluzy/koszule z długim rękawem, które zabezpieczają przed krzakami, insektami, itp. Koniecznie ochraniacze/stoptuty (duże błoto!). Dobrze mieć również oprócz tradycyjnych czapek, czapkę z daszkiem na słońce, lub kapelusz. Dodatkowo suche ubrania do spania. Na szczycie można się spodziewać temperatury do około -5 st.


EKWIPUNEK

- plecak 70-80 litrów jako główny przeznaczony dla tragarza; może być także, tzw. duffle bag (takie torby wyprawowe, np. North Face)

- plecak mały, który nosimy sami, plus jako plecak na atak szczytowy ok. 35-45 litrów, również dobry jako bagaż podręczny do samolotu
- uprząż wspinaczkowa dolna
- kask wspinaczkowy
- czołówka (nawet 2 sztuki + zapasowe baterie !)
- okulary lodowcowe UV + polecamy też gogle
- dobre buty trekingowe/górskie na vibramie. Najlepiej skórzane z Gore-tex
- 2 pary rękawiczek (polarowe i ciepłe na atak szczytowy); polecamy także wziąć rękawice robocze ze skóry do zjazdów - skała na Carstenszu jest bardzo ostra i trzeba sie również wspinać w rękawicach
- minimum 3-4 pary dobrych skarpet górskich, trekkingowych (jedną parę scuhą zostawiamy na atak szczytowy !)
- jumar ("małpa") do wchodzenia po linie (mogą być nawet 2 sztuki)
- 4 karabinki zakręcane duże
- dodatkowe 2 duże owalne karabinki do przekroczenia mostu linowego na grani
- kilka pętli rurowych, ok. 70 cm długości
- ok. 2 metrów, tzw. linki/repsznur 6 mm
- płaszcz przeciwdeszczowy, odzież w góry, itp.
- parasolka składana mała (przydaje się podczas ciągłych ulew)
- krem z wysokim filtrem UV
- leki własne, dobrze swoją małą apteczkę
- śpiwór (najlepiej puchowy) + karrimata lub thermarest
- batony energetyczne (warto posiadać) 

Opcjonalnie:
- scyzoryk (pakujemy do bagażu głównego)
- ręcznik szybkoschnący
- worki na śmieci (mogą się przydać w razie deszczu jako dodatkowa ochrona odzieży lub na depozyt w hotelu)

 

UWAGA!
W razie braku jakiegokolwiek sprzętu istnieje możliwość wypożyczenia go odpłatnie po wcześniejszych ustaleniach.

 

Nasze rekomendacje dotyczące różnych modeli butów trekkingowych, górskich, raków i innego sprzętu.
Zakup sprzętu nie jest rzeczą prostą. Dlatego oferujemy naszą pomoc. Chętnie doradzimy lub pomożemy w ewentualnych zakupach.
Posiadamy liczne kontakty i możliwości zniżek dla naszych uczestników u partnerów, z którymi współpracujemy.

Polecamy sklep internetowy 8a.pl.
Przed zakupem zapytaj nas o kupon lub kod rabatowy przygotowany specjalnie dla Ciebie.

 

 

Data Cena Przelot Status
00.00.0000 - 00.00.0000 9750 USD 3000-4000 zł

wyprawy na zamówienie

Zapisz się/Zapytaj
11.11.2018 - 02.12.2018 9750 USD 3000-4000 zł Zapisz się/Zapytaj