Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukiwarka

« Powrót do listy

Świadczenia

 

 

CENA ZAWIERA:

- dwa noclegi wraz ze śniadaniem w schronisku górskim na Hali Rysianka

- program wieczorny z prelekcjami podróżniczymi.

- teoretyczny oraz praktyczny warsztat z fotografii górskiej

- ognisko z kiełbaskami

- opiekę doświadczonego przewodnika beskidzkiego

- ubezpieczenie podróżne


 

CENA NIE ZAWIERA:

- dojazdu na miejsce zbiórki (Żabnica Skałka) i transportu powrotnego

- wyżywienia (poza 2 śniadaniami i kiełbaskami na ognisko)

 

 

 

PROMOCJA:

Każdy uczestnik po dokonaniu wpłat otrzyma voucher na kwotę 200 zł do wykorzystania na dowolną wyprawę z Adventure24.

 

 

Zasady i płatności

 

I rata: opłata rezerwacyjna 250 zł, płatna przy zapisie

 

II rata: 340 zł, płatna na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy

 

 

 

 

 

Przystanek Beskidy - tu wszystko się zaczyna - RYSIANKA

O wyprawie
Informacje praktyczne
Terminy i cena
Galeria
CZAS:

3 dni

SEZON WYJAZDU:

lipiec, sierpień

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW:

do 20 osób

ORGANIZACJA:

Adventure24

Zapisz się/Zapytaj
Opis wyprawy:

Zapraszamy na nowy cykl naszych autorskich spotkań na beskidzkich szlakach.

Każda droga gdzieś się zaczyna, nasza początek miała właśnie w Beskidach. Tu też zaczeliśmy marzyć o górach wyższych i najwyższych. Tu, odkąd pamiętamy, przemierzaliśmy szlaki, by potem piąć się coraz wyżej, i wyżej.

Teraz, mając już doświadczenie na najwyższych górach wszystkich kontynentów, zapraszamy Was na nasz beskidzki cykl „Przystanek Beskidy - tu wszystko się zaczyna”.  Przemierzymy z Wami beskidzkie szlaki, a także w czasie wieczornych prelekcji pokażemy góry, w które udało nam się zawędrować. A może i dla Ciebie będzie to beskidzki „Przystanek” w drodze do wielkich marzeń?

Oprócz wspólnego wędrowania po Beskidach, chcemy dać Wam czas by dzielić się wspólnie zamiłowaniem do gór.  Nie tylko tych wysokich ;)  Ale przecież każda droga sie gdzieś zaczyna...

 

 

 

Gospodarzem spotkania jest nasz lider TOMEK HABDAS

Zarażać innych pasją do gór - to jego motto i cel działania.  Tomek w ramach cyklu spotkań na beskidzkich szlakach chce dzielić się z Wami swoim górskim doświadczeniem oraz opowieściami o wymarzonych szczytach.  Chętnie pomoże przygotować się do naszych wypraw w góry wysokie, udzieli porad sprzętowych czy podpowie jak planować zdobywanie coraz wyższych gór.

 

Z twórczością Tomka możecie zapoznać się na blogu W SZCZYTOWEJ FORMIE, relacje  z jego wypraw publikowane były m.in. na łamach „GÓR”, jest również autorem przewodnika „Bieszczady”, wydanego przez wydawnictwo Bezdroża w 2021 roku, a także autorem ebooka i audiobooka „Skazany na szczyty”.

 

 

Beskid Żywiecki


Najwyższy z Beskidów, zlokalizowany w zachodniej części polskich Karpat, to popularny kierunek górskich wycieczek miłośników trekkingu z całej Polski. Wysokie szczyty, piękne i widokowe hale, bogata kultura i tradycja góralska i wreszcie liczne schroniska górskie oferujące nie tylko noclegi ale i przepyszną lokalną kuchnię oraz niezapomnianą atmosferę. To wszystko poczujemy w trakcie weekendowego wypadu na Rysiankę i Pilsko zlokalizowane właśnie w tym paśmie.

 

Poczuj beskidzki klimat na Rysiance i zdobądź Pilsko


Rysianka oraz Pilsko to obowiązkowy punkt w trakcie wycieczek po Beskidzie Żywieckim. To właśnie w schronisku PTTK na Rysiance założymy nasz base camp i z niego wyruszać będziemy na kolejne wycieczki górskie. W trakcie weekendu zdobędziemy kilka szczytów, w tym ten najwyższy Pilsko - jeden z ważniejszych punktów Beskidu Żywieckiego. Skosztujemy też popularnych jagodzianek z Hali Boraczej czy żurku na Rysiance, rozpalimy ognisko i spędzimy wieczór w rytmie góralskich (i nie tylko) przyśpiewek. Poza tym nauczymy się opisywać panoramy i rozpoznawać góry, które otaczają nas dookoła i co najważniejsze - spędzimy cudowny weekend w wyjątkowej atmosferze, z dala od miejskiego zgiełku i cywilizacji.
Nasz wypad to również solidna porcja górskiej wiedzy na temat tego jak przygotować się na wycieczkę jednodniową, kilkudniową a nawet kilkutygodniową w Karpaty i nie tylko. Wieczory wypełnią nam, poza integracją, prelekcje podróżnicze oraz warsztaty fotograficzne, które z pewnością przydadzą się na kolejnych wyjazdach. Ta weekendówka to idealna opcja dla osób myślących o wyprawach na Kilimandżaro, Tubkal w Górach Atlas, Annapurna Base Camp w Himalajach czy nasz lokalny Główny Szlak Beskidzki. Zachęcamy posiadaczy aparatów fotograficznych do zabrania sprzętu ze sobą, aby poćwiczyć kompozycje, światło i inne elementy fotografii w Beskidzie Żywieckim.

 

Dla kogo jest ten wyjazd?


Dla każdego! Nieważne czy jesteś górskim wyjadaczem, czy dopiero stawiasz pierwsze kroki na wysokości. Program wyprawy jest tak zaplanowany, aby nawet osoby początkujące i amatorzy mogli poczuć smak gór i sprawdzić się na szlaku. W ciągu trzech dni przejdziemy około 35 km po beskidzkich szlakach, co nie powinno stanowić dla nikogo trudnego zadania. Z drugiej strony, górscy profesjonaliści, mają okazję wyrwać się z miasta i spędzić cudownie czas z innymi pasjonatami górskich przygód. Was zapewne nie trzeba przekonywać do takich wycieczek, bo dobrze wiecie jaki panuje na nich klimat. Najważniejsza jest dla nas atmosfera i zadowolenie całej grupy.

 

 

Liderzy:

Tomasz Habdas – przewodnik beskidzki, który zna to pasmo jak mało kto - pochodzi z Żywca, więc te rejony są mu szczególnie bliskie. W jego „górskim CV” są Mont Blanc, Elbrus, Kilimandżaro, Aconcagua, a także wiele szczytów należących do Korony Europy i Wielkiej Korony Tatr - wykaz sukcesywnie się powiększa.
Prowadzi bloga W Szczytowej Formie, na którym od lat dzieli się swoją pasją do gór i zaraża nią kolejne osoby.

 

Łukasz Zacny -  pochodzi z Bielska-Białej, swoją przygodę z górami zaczął kiedy w wieku 12 lat wszedł na Rysy i tym samym zakochał się w Tatrach na zabój. Od kilku lat prowadzi bloga fotograficznego Szlakami Naszego Życia, gdzie usilnie stara się pokazać piękno naszych okolicznych gór, a także odkrywane zakątki wielu krajów. Jest także wspinaczem oraz kocha wszelkie aktywności dotyczące outdooru. Również, co dla Was najważniejsze, jest fotografem krajobrazowym i bardzo chętnie podzieli się z Wami swoją wiedzą.

 

 

I chyba wszyscy lubimy prezenty... ;)

 

Dziś spotkaj się z nami w Beskidach, a dostaniesz od nas VOUCHER o wartości 200 zł do wykorzystania na dowolną naszą wyprawę.

Warunek stawiamy tylko jeden ;)  - postaw łapkę "LUBIĘ" na naszym profilu na Facebooku lub na Instagramie ;)

 

Skrócony opis programu:

 

DZIEŃ 1 PIĄTEK
Żabnica Skałka – Hala Rysianka (ok 6,5 km, 700 m przewyższenia)

 

Miejsce zbiórki to parking w Żabnicy Skałka (pod Żywcem), skąd wszyscy wspólnie wyruszymy w góry. Przed nami krótki- ok 2,5 – 3 godzinny trekking, który doprowadzi nas do Hali Rysianka- miejsca gdzie spędzimy najbliższe dwie noce. Schronisko na Hali Rysianka zlokalizowane jest na wysokości 1290 m n.p.m. i jest jednym z bardziej znanych górskich schronisk w Polsce. Świadczą o tym chociażby wysokie lokaty w corocznych rankingach najlepszych schronisk górskich w Polsce. Rysianka zdecydowanie ma swój klimat.
Po zakwaterowaniu w pokojach wieloosobowych (6-8 osobowych ze wspólną łazienką na korytarzu), zjemy kolację, po czym posłuchamy prelekcji Łukasza Zacnego (autor bloga @szlakami naszego życia) na temat fotografii górskiej. Resztę wieczoru wypełni nam integracja i rozmowy, nie tylko na tematy górskie.

 

 

DZIEŃ 2 SOBOTA
Hala Rysianka – Trzy Kopce – Pilsko - Hala Miziowa  – Hala Rysianka (ok 17 km, 880 m przewyższenia)


Pobudka około 7 rano, schroniskowe śniadanie i ruszamy na wycieczkę. Tego dnia zdobędziemy Pilsko (1557 m n.p.m.)- drugi najwyższy szczyt polskich Beskidów. Trasa tam i z powrotem mierzy około 17 km i zajmie nam większość dnia. W trakcie trekkingu porozmawiamy o przygotowaniach do wyjścia w góry, jak planować wycieczki, jak korzystać z mapy i jak rozpoznawać szczyty dookoła nas. Poćwiczymy również w terenie i przetestujemy wiedzę, którą poprzedniego dnia przekazał nam Łukasz na warsztatach fotograficznych (zarówno poprzez aparaty fotograficzne jak i smartfony).
Po zdobytym szczycie zejdziemy na obiad do schroniska na Hali Miziowej. Tam odpoczniemy a następnie skierujemy się z powrotem na Rysiankę. W programie na wieczór przewidziana jest prelekcja podróżnicza naszego lidera Tomka Habdasa, autora górskiego bloga @w szczytowej formie, oraz ognisko z kiełbaskami w szałasie. Jeżeli pogoda na to pozwoli, w środku nocy podejdziemy na szczyt Rysianki i popatrzymy na niebo wypełnione nieskończoną ilością gwiazd.

 

 

DZIEŃ 3 NIEDZIELA
Hala Rysianka -  Boraczy Wierch – Hala Boracza – Żabncia Skałka (ok 10 km, 140 m przewyższenia)


Po śniadaniu i spakowaniu się, wyruszymy w stronę Hali Boraczej. Po drodze czekają nas piękne hale widokowe, niegdyś użytkowane w celach pasterskich, obecnie pozwalające na dalekiej obserwacje na Beskid Żywiecki, Śląski, na Tatry czy też na Małą Fatrę na Słowacji.
Na Hali Boraczej spróbujemy słynnych na całe Karpaty jagodzianek i popatrzymy raz jeszcze na miejsca, które odwiedzaliśmy w ciągu minionych dwóch dni. Około godziny 14 wrócimy na parking w Żabnicy, gdzie zakończymy naszą beskidzką przygodę.

 

 

UWAGA:

*Program oraz trasa przejścia może ulec zmianie w związku z warunkami atmosferycznymi. Ostateczną decyzję podejmuje lider na miejscu.

 

 

EKWIPUNEK

- plecak ok. 40-50 litrów + pokrowiec przeciwdeszczowy
- polar, kurtka, spodnie trekkingowe
- komplet: kurtka + spodnie przeciwdeszczowe (typu Goretex itp.)
- bielizna termoaktywna, koszulka
- skarpety trekkingowe

- czapka z daszkiem, ciepła czapka, rękawiczki

- chusta wielofunkcyjna typu komin
- buty górskie (nieprzemakalne)
- kijki tekkingowe
- okulary przeciwsłoneczne
- krem UV ( 30-50 UV ), pomadka ochronna
- czołówka + zapasowa baterie
- termos, kubek (przyda się przy ognisku)
- pieniądze

- telefon, ładowarka, powerbank
- przybory toaletowe

- chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżone
- folia NRC
- apteczka osobista

- zapas jedzenia i wody co najmniej na pierwszy dzień

- aparat fotograficzny


Nasze rekomendacje dotyczące różnych modeli butów trekkingowych i innego sprzętu outdoorowego:
Zakup sprzętu nie jest rzeczą prostą. Dlatego oferujemy naszą pomoc. Chętnie doradzimy lub pomożemy w ewentualnych zakupach.
Posiadamy liczne kontakty i możliwości zniżek dla naszych uczestników u partnerów, z którymi współpracujemy.
Polecamy sklep internetowy 8a.pl.
Przed zakupem zapytaj nas o kupon lub kod rabatowy przygotowany specjalnie dla Ciebie

 

 

 

Data Cena Przelot Status
15.07.2022 - 17.07.2022 590 zł -

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
26.08.2022 - 28.08.2022 590 zł -

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj