Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukiwarka

« Powrót do listy

Świadczenia

 

 

 

CENA ZAWIERA:


- transport lokalny, w tym przeloty krajowe 

- organizację trekkingu w Górach Siemen (lokalny przewodnik, muły, poganiacze mułów, namioty, materace, kucharz, itp.)      

- wstęp do Parku Narodowego Gór Simien
- zakwaterowanie w hotelach *** w Addis Abebie, w hotelach o standardzie europejskim, w namiotach podczas trekkingu                             
- pełne wyżywienie podczas trekkingu + woda, dwa posiłki poza trekkingiem
- opiekę polskojęzycznego pilota-przyrodnika na całej trasie, który dobrze zna kraj
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem      
- ubezpieczenie KL i NW

 

 

 

CENA NIE ZAWIERA:

 

- przelotów Polska – Addis Abeba i z powrotem

- atrakcji nie zawartych w programie, jak również wycieczek fakultatywnych                                       

- wyżywienia poza trekkingami; obiad ok. 2$
- wizy etiopskiej (20 USD)
- napojów poza trekkingiem oraz alkoholu                                                             
- zwyczajowych napiwków                                      
- wydatków własnych                                             
- nadbagażu

 

 

CENY POSIŁKÓW

cena orientacyjna obiadu/kolacji – 4$

 

 

 

Zasady i płatności

 

 

I rata:  opłata rezerwacyjna 1000 zł płatna przy zapisie

II rata : płatna na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy

III rata: płatna na miejscu w USD

RAS DASHEN 4620 M N.P.M. - GÓRY SIMIEN - KOLEBKA LUDZKOŚCI

O wyprawie
Informacje praktyczne
Terminy i cena
Galeria
CZAS:

15 dni – i więcej, w zależności od opcji dodatkowych

SEZON WYJAZDU:

październik - marzec

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW:

10 osób

ORGANIZACJA:

Adventure24

Zapisz się/Zapytaj
Opis wyprawy:

 

Nazywano ją: Tybetem Afryki, Czarną Wyspą Chrześcijaństwa, Muzeum Ludów. Zabierzemy Cię do Etiopii, która obok Japonii i Iranu, jest najstarszym państwem świata. To tutaj znajdziemy kilkadziesiąt grup etnicznych mówiących ponad osiemdziesięcioma językami. Wiele ludów Etiopii wywodzi swoje pochodzenie od króla Salomona i królowej Saby. To również miejsce odkrycia szczątków praczłowieka, słynnej Lucy oraz ojczyzna jednego z najpopularniejszych napojów świata – kawy.


A na deser? Ras Dashen - wyprawa na najwyższy szczyt Etiopii i na czwartą pod względem wysokości górę Afryki. Malownicze tereny pokryte trawami i lobeliami, pofałdowane płaskowyże porozdzielane dolinami, postrzępione szczyty górskie, endemiczne gatunki występujące tylko tutaj, kontakt z dziką przyrodą, lokalną społecznością i najpiękniejsze widoki w regionie.  
Trekking w Górach Simien to jedna z najlepszych tras na świecie, a sam krajobraz porównywany do Wielkiego Kanionu Kolorado.

 

Pokażemy Ci skąd Nil Błękitny rozpoczyna swój bieg i drugie największe wodospady Afryki. Z nami poznasz Lalibelę słynącą ze wspaniałych kościołów i Harar - imponujące miasto dawnego sułtanatu i jedno z najświętszych miejsc islamu, gdzie zachowało się ponad 90 meczetów. A po zmroku za murami miasta... nakarmimy hieny! A jak sytuacja polityczna pozwoli to poczujemy piekło na Ziemi i gorąc płynnej lawy w iście księżycowym wydaniu Danakil.


Twoje dotychczasowe wyobrażenia o Etiopii były zgoła inne? Jeśli chcesz wiedzieć więcej, dołącz do Nas i odkryj jej historię na nowo. Gwarantujemy doskonałe wrażenia i kapitalną przygodę! Wszystko przy aromacie wyśmienitej kawy i naprawdę dobrego piwa oraz pod opieką przewodnika, który wprowadzi Was w tajniki tego niezwykłego miejsca na naszej planecie.
Rastafarianie wierzą, że Etiopia to ich Ziemia Obiecana. No i właśnie, Ziemia Obiecana, Ras Dashen, wyprawy po najpiękniejszych zakątkach tego świata... czego chcieć więcej?

 

poproś o szczegółową ofertę  pdf

 

Skrócony opis programu:

 

Dzień 1. Przelot do Addis Abeby
Przelot Warszawa-Addis Abeba. Najczęściej latamy przez Dubaj lub Stambuł. W zależności od godziny przylotu noc w hotelu lub przelot do Gondaru.

 

Dzień 2. Gondar
Gondar znajduje się na liście UNESCO i znane jest z kompleksu zamków i pałaców. Zwiedzimy pałac i łaźnię króla Fasilidasa. Wieczór spędzimy w regionalnej knajpce przy etiopskiej muzyce i degustacji Tedżu. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 3. Gondar – Sankanber (3250 m)
Przejazd do Debarku, gdzie znajduje się brama Parku Narodowego Gór Simien, a sam park na liście UNESCO. Po drodze zwiedzimy wioskę Etiopskich Żydów (falashów). W Debarku (2800 m) organizujemy muły i tragarzy, następnie jedziemy do Sankaber. Nocleg na kempingu.

 

POCZĄTEK TREKKINGU W GÓRACH SIMIEN
Dzień 4. Sankanber (3250 m) - Geech (3600 m)
Przygodę czas zacząć. Wcześnie rano ruszamy na trekking. Większość trasy wiedzie to łagodnie pod górę, to nieznacznie opada. Jedno bardziej strome podejście wyprowadza nas na ok. 3300 m. Dzisiejszy odcinek zajmie nam około 8 godz. Po drodze czekają nas przepiękne widoki i bliski kontakt z lokalnymi pawianami. 

 

Dzień 5. Geech (3600 m) - Cheneek (3650 m)
Po drodze zdobywamy szczyt Imet Gogo (3920 m), a następnie Inatye (4070 m). Czas przejścia to ok. 8 godz. Nocleg w namiotach.

 

Dzień 6. Cheneek (3650 m) – Ambiko (3150 m)
Po dwóch godzinach wędrówki wchodzimy na przełęcz Bwahit (4200 m), a następnie schodzimy w dół, aż na 2850 m. Po drodze przechodzimy przez wieś,

gdzie można kupić coś do picia. Trasa zajmie nam ok. 8 godz. Nocleg w namiotach.

 

Dzień 7. Ras Dashen (4620 m) – Ambiko (3150 m)
Wielki dzień, wyprawa i zdobycie Ras Dashen (4620 m) – najwyższego szczytu Etiopii i czwartej pod względem wysokości górę Afryki. Wcześnie rano lub wręcz w nocy wyruszamy w kierunku szczytu. Droga może nam zająć nawet 10 godzin. Na górze powinniśmy być wczesnym popołudniem. Krajobraz z góry wynagradza zmęczenie i warto dołożyć wysiłku by dotrzeć na szczyt. Na noc wracamy do obozu w Ambiko. Nocleg w namiotach.

 

Dzień 8. Ambiko - Debark
Z Ambiko wracamy do Chenek, a następnie wsiadamy do samochodu/busa i jedziemy do miejscowości Debark. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 9. Debark – Bahir Dar
Przejazd z miejscowości Debark do miejscowości Bahir Dar. Nocleg w hotelu nad jeziorem Tana.

 

Dzień 10. Bahir Dar (Jezioro Tana i wodospady Tissisat na Nilu Błękitnym)
Zwiedzanie Bahir Daru położonego nad największym jeziorem Etiopii.
Wycieczka nad wodospady Tissisat, czyli „dymiąca woda” - drugich co do wielkości w Afryce (30 km od Bahir Daru).
Fakultatywnie: rejs po jeziorze Tana (30 USD) połączony ze zwiedzaniem klasztorów ortodoksyjnych chrześcijan na wyspach jeziora. Degustacja Indżery. Możliwość spotkania warana nilowego, wielu gatunków wikłaczy czy dzioborożców. Powrót do Bahir Dar. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 11. Lalibela
Przelot do Lalibeli. Będzie czas na zwiedzanie grupowe, ale przede wszystkim czas wolny na samodzielne spacery, sesje fotograficzne czy obiad. Lalibela to zdecydowanie jedno z najbardziej interesujących historycznie miast świata, które słynie z 13 kościołów. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 12. Harar
Z Lalibeli lecimy do Addis Abeby i dalej do Diredawa - miasta położonego w sąsiedztwie wspaniałego Hararu.

 

Dzień 13. Harar
Odwiedzimy wspaniałe miasto dawnego sułtanatu (wpisanego na listę UNESCO) i jedno z najświętszych miast islamu, gdzie zachowało się ponad 90 meczetów. Zwiedzimy otoczoną murem Medynę, pójdziemy także na spacer wąskimi uliczkami starego miasta. Usiądziemy na pysznej kawie Harar, wypijemy dobre piwo Harar, a po zmroku za murami miasta... nakarmimy hieny! Dla wielu Harar to najpiękniejsze miasto Etiopii. Na noc wracamy do Diredawa.

UWAGA!
Istnieje możliwość noclegu w Harar pod warunkiem, że znajdziemy wolny hotel, co w tym mieście nie jest rzeczą łatwą, a same hotele niestety słabej jakości.

 

Dzień 14. Addis Abeba
Przelot do stolicy. Fakultatywnie ten dzień przeznaczymy na zwiedzanie tej prawdziwej metropolii Etiopii, między innymi Muzeum Narodowego, w którym znajduje się Lucy, szkielet człowieka sprzed 3,4 mln lat, a także dzielnicę Piazza, założonej niegdyś przez Włochów, a dziś będącej centrum rozrywkowym stolicy i mekką podróżników z całego świata. Z tradycyjnych potraw na pewno spróbujemy indżerę – specyficzny rodzaj pieczywa i zrobimy zakupy na największym targowisku w Afryce - Merkato. Wieczorem pożegnalna kolacja. Nocleg w hotelu lub nocny przelot.


Dzień 15. Powrót do Polski

 

DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNĄ PRZYGODĘ! :-)

 

 

UWAGA!

Ze względu na niestabilną sytuację polityczną w całym kraju i wiele miejsc trudno dostępnych dla turystów, program może ulec nieznacznej zmianie. Większość z nich powinna być nam znana przed planowanym wyjazdem, ale niektóre mogą pojawić się w trakcie jego trwania. Prosimy zatem o wyrozumiałość i cierpliwość podczas nieprzewidzianych sytuacji. Afryka rządzi się swoimi prawami i często trudno przewidzieć i ocenić sytuację na miejscu.

Program może ulec przesunięciu o +/- 1dzień w zależności od aktualnej daty przelotów lokalnych.


Opcjonalnie:

Depresja Danakilska i Wulkan Erta Ale (+2 dni)

Danakil to miejsce szczególne i jedno z najmniej przyjaznych na Ziemi. Znajdziemy je w centrum Kotliny Danakilskiej, ok. 120 m p.p.m. Zastygła lawa, dymiące stożki wulkaniczne, gorące źródła i pola siarki przenoszą nas na inną planetę i jedno z najgorętszych miejsc na Ziemi, gdzie niejednokrotnie temperatury dochodzą nawet do 60°C.
Wulkan Erta Ale położony na terenie Danakil to aktywny wulkan, który wznosi się na ponad 600 m i jest najbardziej aktywnym wulkanem w Etiopii, z trwałym jeziorem lawy. Tu dopiero czeka nas marsjański krajobraz.

UWAGA! Ze względów bezpieczeństwa na tę chwilę wszystkie wycieczki w rejon Danakil zostały zawieszone do odwołania.

 

Pogoda i czas:

poproś o szczegółową ofertę pdf

 

 

WIZA

Opłatę za etiopską wizę w wysokości 20 USD należy wnieść na lotnisku w Addis Abebie, po przylocie do kraju. Przy załatwianiu formalności nie są wymagane zdjęcia.


WALUTA

Birr etiopski (ETB)
1 USD = 19,11 ETB
100 USD = 1911.20 ETB
Najlepiej zabrać w gotówce dolary amerykańskie.  Zalecamy wymianę dolarów na walutę etiopską w Addis Abebie, oraz posiadanie banknotów o wartości 1 birr, by płacić nimi, np. za zdjęcia. W większości miejsc nie można korzystać z kart płatniczych i kredytowych - należy posługiwać się gotówką.
Uwaga! Unikamy dolarów z 1996 i 2001 roku.


NOCLEGI
Śpimy w hotelach *** i o standardzie europejskim, a podczas trekkingu korzystamy z namiotów.


TELEFON SATELITARNY
Zarówno z przyczyn bezpieczeństwa, jak i do kontaktu z rodziną, firmą, czy w razie jakiejkolwiek potrzeby, każda nasza wyprawa posiada na stanie telefon satelitarny.

 

EKWIPUNEK

- plecak 60-70 l lub wór wyprawowy
- mały plecak na bagaż podręczny (ok. 30-40l)
- buty trekkingowe za kostkę – najlepiej sprawdzone (wygodne)
- kurtka przeciwdeszczowa, np. GORE-TEX
- spodnie zewnętrzne
- spodnie ciepłe, np. polarowe
- polary – dobrze mieć dwa na zmianę w razie przepocenia lub przemoczenia, np. jeden gruby, drugi cienki
- ciepłe skarpety - 2 pary
- koszulki na zmianę, z krótkim i długim rękawem
- czapka ciepła
- ciepłe rękawice, np. polarowe
- zestaw ciepłej bielizny: kalesony i długi podkoszulek
- śpiwór (komfort 0 do -10 stopni)
- buty lekkie do kostki
- sandały
- czołówka + zapasowe baterie
- okulary przeciwsłoneczne z mocnym filtrem (bardzo ważne!)
- krem z wysokim filtrem UV lub tzw. bloker, pomadka z UV do ust (bardzo ważne!)
- apteczka osobista (m.in. środki przeciwbólowe, przeciwmalaryczne)
- bielizna, rzeczy osobiste, zestaw kosmetyków (przydatne są w  podróży chusteczki nawilżone, np. dla dzieci)
- kapelusz lub czapka z daszkiem jako osłona przed słońcem
– spodnie typu safari – zawsze się sprawdzają
- dodatkowe baterie lub akumulatory do aparatów i innego sprzętu
- overbooty, czyli tzw. ochraniacze na buty
- kijki trekkingowe
- strój kąpielowy
- Mugga – jeden z nielicznych preparatów do użytku zewnętrznego działający na komary tropikalne
- żółta książeczka szczepień

Opcjonalnie:
- termos, butelka 1l lub camelbag
- długopisy – jako prezent dla dzieci z wioski :)
- scyzoryk (pakujemy do bagażu głównego)
- okulary przeciwsłoneczne – druga para w zapasie
- ręcznik szybkoschnący
- worki na śmieci (mogą się przydać w razie deszczu jako dodatkowa ochrona odzieży lub na depozyt w hotelu)

 

Nasze rekomendacje dotyczące różnych modeli butów górskich, raków i innego sprzętu.

Zakup sprzętu nie jest rzeczą prostą. Dlatego oferujemy naszą pomoc. Chętnie doradzimy lub pomożemy w ewentualnych zakupach.
Posiadamy liczne kontakty i możliwości zniżek dla naszych uczestników u partnerów, z którymi współpracujemy.

Polecamy sklep internetowy 8a.pl.
Przed zakupem zapytaj nas o kupon lub kod rabatowy przygotowany specjalnie dla Ciebie.

Data Cena Przelot Status
25.09.2021 - 09.10.2021

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
13.02.2021 - 27.02.2021

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj