Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukiwarka

« Powrót do listy

Świadczenia

 

 

 

CENA ZAWIERA:

 

- transport: w Kairze i na trasie Kair-Oaza Baharija-Kair (klimatyzowany mikrobus, coaster lub autobus w zależności od liczby uczestników); na pustyni: 4x4 Toyota Land Cruiser
- wyżywienie: Kair - HB (2 posiłki), podczas safari - FB (3 posiłki, także napoje i woda mineralna bez dodatkowych opłat)
- noclegi: na pustyni w namiotach; w Oazie Baharija w hotelu
- ubezpieczenie

 

 

 

CENA NIE ZAWIERA:

 

- wycieczek fakultatywnych oraz nie ujętych w programie
- napiwków
- dodatkowych napojów typu cola, itp.
- alkoholu
- wydatków własnych
- nadbagażu

 

 

 

Zasady i płatności

 

I rata: Opłata rezerwacyjna 1000 zł

II rata: Wykup biletów lotniczych

III rata: 1100 Euro (minus zaliczka 1000 zł) płatne po kursie sprzedaży BRE na 30 dni przed wyjazdem

 

 

 

TAJEMNICE SAHARY - JASKINIA

O wyprawie
Informacje praktyczne
Terminy i cena
Galeria
CZAS:

6 dni

SEZON WYJAZDU:

CAŁY ROK

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW:

Od 6 osób

ORGANIZACJA:

Adventure24

Zapisz się/Zapytaj
Opis wyprawy:

 

Program „Sahara” to program team building od początku do końca trwania przygody. Ktoś kto go odbędzie będzie go pamiętał i wspominał do końca życia!

To Egipt jakiego z całą pewnością nie zna nikt z waszych znajomych. Odrobinę trudów rekompensuje program, o którym będziesz opowiadał za każdym razem z wypiekami na twarzy.


Jest skierowany dla klientów indywidualnych oraz grup incentive i zaplanowany tak, aby poczuć kontakt z „prawdziwą pustynią”. Nie są to kilkugodzinne wycieczki, tzw. „safari”, oferowane w okolicach Hurgady czy Sharm El-Sheikh i nie mające nic wspólnego z wyprawami i ekspedycjami na Pustynię Zachodnią.

 

Program wyprawy prowadzi do najpiękniejszych miejsc Pustyni Zachodniej między oazami Baharija i Farafra. Jest to Czarna Pustynia, Pustynia Kryształowa, Biała Pustynia Wschodnia i Zachodnia, Pustynia Aqabat, gdzie jest Magiczne Źródło i nieznany grób z mumiami. Rejony te przemierzamy od wewnątrz, z głębi pustyni, a nie od strony drogi asfaltowej, jak to robi większość biur podroży nie specjalizujących się w ekspedycjach na Saharę.


Program ten jest idealny dla tych, którzy pragną poczuć piękno, mistykę i dotyk Wielkiej Sahary.

 

Najważniejszym punktem tej wyprawy jest z pewnością Jaskinia Kryształowa, zwana Garra lub Rolhf's Cave. Droga do niej prowadzi przez pustkowia wschodniej części Pustyni Zachodniej. Dodatkowym punktem trasy jest prawdopodobnie najdłuższa wydma na świecie - Abu Muharrak, która widoczna nawet z daleka robi niesamowite wrażenie. Porusza się ona wciąż na południe niszcząc i pochłaniając wszystko na swojej drodze.

Sama grota to jakby przejście do innego, nierealnego świata. Wyłaniające się z ciemności wnętrze groty zawsze budzi duże emocje u nielicznych ludzi, którzy do niej dotarli.

Pustynia Aqabat to walka naszych samochodów terenowych z pięknym krajobrazem skał i piasków, gdzie jest znane od tysięcy lat źródło oraz mumie w skalnym grobowcu.

Natomiast Biała Pustynia to surrealistyczny krajobraz białych jak śnieg formacji skalnych, które przez miliony lat wiatr wyrzeźbił w najbardziej nieprawdopodobne kształty.

 

 

TRASA WYPRAWY

KAIR/ OAZA BAHARIJA/ WYDMY ABU MUHARRIK/ GROTA KRYSZTAŁOWA „ROHLFS CAVE”/ DOLINA WADI BATIKH/ DOLINA WADI SANTA/ PUSTYNIA AQABAT/ MAGICZNE ŹRÓDŁO / WZGÓRZE MUMII/ BIAŁA PUSTYNIA WSCHODNIA I ZACHODNIA/ OAZA FARAFRA/ PUSTYNIA KRYSZTAŁOWA/ CZARNA PUSTYNIA/ OAZA BAHARIJA/ KAIR

 

TRANSPORT

W Kairze i na trasie Kair — Oaza Baharija — Kair: klimatyzowany mikrobus, coaster lub autobus w zależności od liczby uczestników.

Na pustyni: 4x4 Toyota Land Cruiser.

 

WYŻYWIENIE

Kair — HB (2 posiłki), podczas safari — FB (3 posiłki, także napoje i woda mineralna bez dodatkowych opłat).

 

NOCLEGI

Na pustyni — namioty, Oaza Baharija — hotel.

 

 

 

 

poproś o szczegółową ofertę pdf

 

Skrócony opis programu:


Dzień 1. Przylot do Kairu
Po przylocie transfer do Oazy Baharija, odpoczynek i obiad. Za wzgórzami Oazy Baharija podążymy starym szlakiem karawan w stronę pasma potężnych wydm Abu Muharrak. Nocleg na pustyni w namiotach w strefie Abu Muharrak.

 

Dzień 2. Pustynia Zachodnia
Przez wydmy Abu Muharrak udamy się do Jaskini Kryształowej, potem na nieznany grób. Nocleg na pustkowiach wschodniej części Pustyni Zachodniej.

 

Dzień 3. Pustynia Zachodnia
Odwiedzimy dolinę Wadi Batikh i Wadi Santa - dolinę akacji. Przejazd na pustynie Aquabat.

 

Dzień 4. Pustynia Biała
Zobaczymy Magiczne Źródło i Wzgórze Mumii. Z pustyni Aqabat poruszamy się dawnym szlakiem karawan do Oazy Farafra. W ramach odpoczynku mamy możliwość kąpieli w gorącym, leczniczym źródle zwanym Bir Sitta oraz wizytę w miejscowym muzeum sztuki prowadzonym przez lokalnego artystę – Badra. Nocleg w zachodniej części Białej Pustyni.

 

Dzień 5. Pustynia Kryształowa i Pustynia Czarna
Dotrzemy do źródeł Ain Hadra, gdzie istniała niegdyś rzymska osada. W drodze powrotnej do Oazy Baharija przemierzać będziemy Pustynię Kryształową i Pustynię Czarną. Zajrzymy do osady Al-Heiz. Nocleg w hotelu w Oazie Baharija.

 

Dzień 6. Kair
Przejazd do Kairu. Czas wolny możemy przeznaczyć na zakupy na bazarze Khan El-Khalili. Po kolacji transfer na lotnisko i powrót do kraju.
Opcja dodatkowa: Piramidy w Gizie, kolacja pożegnalna na luksusowym statku na Nilu, połączona z występami artystycznymi i muzyką lokalną.


DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNĄ PRZYGODĘ! :-)

 

Pogoda i czas:

poproś o szczegółową ofertę pdf

 

WIZA
Obywateli polskich udających się do Egiptu obowiązują wizy. O wizę aplikujemy bezpośrednio po przylocie na granicy, jest to formalność.

WALUTA
Funt egipski

1 USD = 7,62 EGP
100 USD = 762,33 EGP

Zabieramy ze sobą na wymianę dolary amerykańskie USD, euro lub/i karty bankomatowe/kredytowe.

Uwaga! Unikamy dolarów z lat 1996-2001. 

 

APTECZKA
Każdy powinien posiadać osobistą apteczkę, a w niej: leki przeciw biegunce i kłopotom z żołądkiem (pojawiające się czasami przy zmianie flory bakteryjnej), leki przeciwbólowe oraz na gardło. Poza tym dobre kremy z filtrem UV, plastry.

UWAGA! Ze względu na pasożyty i bakterie do picia zalecamy używanie wody mineralnej w oryginalnej butelce i przegotowanej. Unikamy spożycia napojów z lodem niewiadomego pochodzenia, żywności pochodzącej od ulicznych sprzedawców oraz produktów mlecznych, jeśli nie mamy pewności czy były pasteryzowane.

Nasze rekomendacje dotyczące różnych modeli butów trekkingowych, górskich, raków i innego sprzętu.
Zakup sprzętu nie jest rzeczą prostą. Dlatego oferujemy naszą pomoc. Chętnie doradzimy lub pomożemy w ewentualnych zakupach.
Posiadamy liczne kontakty i możliwości zniżek dla naszych uczestników u partnerów, z którymi współpracujemy.

 

Polecamy sklep internetowy 8a.pl.
Przed zakupem zapytaj nas o kupon lub kod rabatowy przygotowany specjalnie dla Ciebie.

 

Data Cena Przelot Status
06.09.2018 - 11.09.2018 1000 EUR 2000 - 3000 zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
09.03.2019 - 14.03.2019 1000 EUR 2000 - 3000 zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj