Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukiwarka

« Powrót do listy

Świadczenia

 

 

 

CENA ZAWIERA:

 

- transport: w Kairze i na trasie Kair-Oaza Baharija-Kair (klimatyzowany mikrobus, coaster lub autobus w zależności od liczby uczestników); na pustyni: 4x4 Toyota Land Cruiser
- wyżywienie: Kair - HB (2 posiłki), podczas safari - FB (3 posiłki, także napoje i woda mineralna bez dodatkowych opłat)
- noclegi: na pustyni w namiotach; w Oazie Baharija w hotelu
- ubezpieczenie

 

 

 

CENA NIE ZAWIERA:

 

- wycieczek fakultatywnych oraz nie ujętych w programie
- napiwków
- dodatkowych napojów typu cola, itp.
- alkoholu
- wydatków własnych
- nadbagażu

 

 

 

Zasady i płatności

 

I rata: Opłata rezerwacyjna 1000 zł

II rata: Wykup biletów lotniczych

III rata: 1100 Euro (minus zaliczka 1000 zł) płatne po kursie sprzedaży BRE na 30 dni przed wyjazdem

 

 

 

TAJEMNICE SAHARY - JASKINIA

O wyprawie
Informacje praktyczne
Terminy i cena
Galeria
CZAS:

6 dni

SEZON WYJAZDU:

CAŁY ROK

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW:

Od 6 osób

ORGANIZACJA:

Adventure24

Zapisz się/Zapytaj
Opis wyprawy:

 

Program „Sahara” to program team building od początku do końca trwania przygody. Ktoś kto go odbędzie będzie go pamiętał i wspominał do końca życia!

 

To Egipt jakiego z całą pewnością nie zna nikt z waszych znajomych. Odrobinę trudu rekompensuje program i niezwykła podróż wgłąb surowej przyrody, jaką charakteryzuje się przepiękna pustynia. Biała, Wschodnia oraz Zachodnia, Kryształowa, jak również pustynia Aqabat, czekają na Twoje odkrycie. O tej przygodzie będziesz opowiadał za każdym razem z wypiekami na twarzy!

 

Program skierowany jest dla klientów indywidualnych oraz grup incentive oraz zaplanowany tak, aby poczuć kontakt z „prawdziwą pustynią”. Nie są to jednak kilkugodzinne wycieczki (tzw. „safari”), oferowane w okolicach Hurghady czy Sharm El-Sheikh i niemające nic wspólnego z prawdziwymi wyprawami oraz ekspedycjami na Pustynię Zachodnią. Program ten jest idealny dla tych, którzy pragną poczuć piękno, mistykę i dotyk Wielkiej Sahary.

 

Pustynia Biała i inne czekają na Twoją eksplorację

 

Program wyprawy prowadzi do najpiękniejszych miejsc Pustyni Zachodniej między oazami Baharija, a Farafra. Twym oczom ukaże się Pustynia Biała Wschodnia i Zachodnia, Czarna oraz bezkres pustyni Kryształowej. Co więcej, będziesz mieć okazję zapoznać się z mistycznym miejscem, jakim jest nieznany grobowiec mumii. Wspomniane regiony, przemierzać będziemy od wewnątrz – to znaczy z głębi samej pustyni, nie zaś od strony drogi asfaltowej, na co decydują się inne, mniej doświadczone biura podróży.

 

Najważniejszym punktem planowanej wyprawy jest z pewnością Jaskinia Kryształowa, zwana także Garra lub Rolhf's Cave. Sama grota to jak gdyby przejście do innego, nierealnego świata. Wyłaniające się z ciemności wnętrze, zawsze budzi duże emocje u nielicznych ludzi, którzy do niej dotarli. Droga do Jaskini Kryształowej prowadzi przez pustkowia wschodniej części Pustyni Zachodniej. Dodatkowym punktem tejże trasy jest prawdopodobnie najdłuższa wydma na świecie - Abu Muharrak. Widoczna już z daleka, robi niesamowite wrażenie swoim ogromem. Po dziś dzień, porusza się ona w stronę południa, niszcząc i pochłaniając wszystko na swojej drodze.

 

Kolejnym punktem naszej wyprawy jest Aqabat – pustynia, z którą zmierzą się nasze samochody terenowe, próbując pokonać piękno skalnego krajobrazu, pełnego sypkiego piasku. To właśnie tam, znajdziemy znane od tysięcy lat źródło oraz mumie skrywane w kamiennych grobowcach. Następnie, czeka na nas pustynia Biała i jej niemal nieskończone piękno. Ten surrealistyczny krajobraz, przedstawiający białe niczym śnieg formacje skalne, zahipnotyzuje nas swoim urokiem, zapadając głęboko w pamięć. Pustynia Biała słynie bowiem ze swojej niepowtarzalnej barwy piasku, przywołującej na myśl kremowe fale, nad którymi górują masywne rzeźby, ukształtowane przez wiatr oraz przemijający czas.

 

Jeśli pragniesz poznać egzotyczny świat cywilizacji, poruszać się dawnym szlakiem karawan oraz poznać piękno Kairu – z całą pewnością ta wyprawa jest dla Ciebie. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem wyprawy, znajdującym się poniżej.

 

 

 

TRASA WYPRAWY

KAIR/ OAZA BAHARIJA/ WYDMY ABU MUHARRIK/ GROTA KRYSZTAŁOWA „ROHLFS CAVE”/ DOLINA WADI BATIKH/ DOLINA WADI SANTA/ PUSTYNIA AQABAT/ MAGICZNE ŹRÓDŁO / WZGÓRZE MUMII/ BIAŁA PUSTYNIA WSCHODNIA I ZACHODNIA/ OAZA FARAFRA/ PUSTYNIA KRYSZTAŁOWA/ CZARNA PUSTYNIA/ OAZA BAHARIJA/ KAIR

 

TRANSPORT

W Kairze i na trasie Kair — Oaza Baharija — Kair: klimatyzowany mikrobus, coaster lub autobus w zależności od liczby uczestników.

Na pustyni: 4x4 Toyota Land Cruiser.

 

WYŻYWIENIE

Kair — HB (2 posiłki), podczas safari — FB (3 posiłki, także napoje i woda mineralna bez dodatkowych opłat).

 

NOCLEGI

Na pustyni — namioty, Oaza Baharija — hotel.

 

 

 

 

poproś o szczegółową ofertę pdf

 

Skrócony opis programu:


Dzień 1. Przylot do Kairu
Po przylocie transfer do Oazy Baharija, odpoczynek i obiad. Za wzgórzami Oazy Baharija podążymy starym szlakiem karawan w stronę pasma potężnych wydm Abu Muharrak. Nocleg na pustyni w namiotach w strefie Abu Muharrak.

 

Dzień 2. Pustynia Zachodnia
Przez wydmy Abu Muharrak udamy się do Jaskini Kryształowej, potem na nieznany grób. Nocleg na pustkowiach wschodniej części Pustyni Zachodniej.

 

Dzień 3. Pustynia Zachodnia
Odwiedzimy dolinę Wadi Batikh i Wadi Santa - dolinę akacji. Przejazd na pustynie Aquabat.

 

Dzień 4. Pustynia Biała
Zobaczymy Magiczne Źródło i Wzgórze Mumii. Z pustyni Aqabat poruszamy się dawnym szlakiem karawan do Oazy Farafra. W ramach odpoczynku mamy możliwość kąpieli w gorącym, leczniczym źródle zwanym Bir Sitta oraz wizytę w miejscowym muzeum sztuki prowadzonym przez lokalnego artystę – Badra. Nocleg w zachodniej części Białej Pustyni.

 

Dzień 5. Pustynia Kryształowa i Pustynia Czarna
Dotrzemy do źródeł Ain Hadra, gdzie istniała niegdyś rzymska osada. W drodze powrotnej do Oazy Baharija przemierzać będziemy Pustynię Kryształową i Pustynię Czarną. Zajrzymy do osady Al-Heiz. Nocleg w hotelu w Oazie Baharija.

 

Dzień 6. Kair
Przejazd do Kairu. Czas wolny możemy przeznaczyć na zakupy na bazarze Khan El-Khalili. Po kolacji transfer na lotnisko i powrót do kraju.
Opcja dodatkowa: Piramidy w Gizie, kolacja pożegnalna na luksusowym statku na Nilu, połączona z występami artystycznymi i muzyką lokalną.


 

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ PRZYGODY!

 

 

 

INFORMACJE DODATKOWE:

 

Jeżeli chodzi o zakup biletów lotniczych, to wszelkie kwestie z tym związane ustalamy najpierw z każdym uczestnikiem wyprawy, potem robimy rezerwacje i kupujemy bilety.  Opcje przelotów indywidualnych są do uzgodnienia.

 

Do wyprawy z ekipą Adventure24 możesz dołączyć również w pojedynkę - nie ma z tego tytułu żadnych dopłat i gwarantujemy towarzystwo miłośników gór i przygody.

 

 

Pogoda i czas:

poproś o szczegółową ofertę pdf

 

WIZA
Obywateli polskich udających się do Egiptu obowiązują wizy. O wizę aplikujemy bezpośrednio po przylocie na granicy, jest to formalność.

WALUTA
Funt egipski

1 USD = 7,62 EGP
100 USD = 762,33 EGP

Zabieramy ze sobą na wymianę dolary amerykańskie USD, euro lub/i karty bankomatowe/kredytowe.

Uwaga! Unikamy dolarów z lat 1996-2001. 

 

APTECZKA
Każdy powinien posiadać osobistą apteczkę, a w niej: leki przeciw biegunce i kłopotom z żołądkiem (pojawiające się czasami przy zmianie flory bakteryjnej), leki przeciwbólowe oraz na gardło. Poza tym dobre kremy z filtrem UV, plastry.

UWAGA! Ze względu na pasożyty i bakterie do picia zalecamy używanie wody mineralnej w oryginalnej butelce i przegotowanej. Unikamy spożycia napojów z lodem niewiadomego pochodzenia, żywności pochodzącej od ulicznych sprzedawców oraz produktów mlecznych, jeśli nie mamy pewności czy były pasteryzowane.

Nasze rekomendacje dotyczące różnych modeli butów trekkingowych, górskich, raków i innego sprzętu.
Zakup sprzętu nie jest rzeczą prostą. Dlatego oferujemy naszą pomoc. Chętnie doradzimy lub pomożemy w ewentualnych zakupach.
Posiadamy liczne kontakty i możliwości zniżek dla naszych uczestników u partnerów, z którymi współpracujemy.

 

Polecamy sklep internetowy 8a.pl.
Przed zakupem zapytaj nas o kupon lub kod rabatowy przygotowany specjalnie dla Ciebie.

 

Data Cena Przelot Status
05.09.2020 - 10.09.2020 1000 EUR 2000 - 3000 zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
06.03.2021 - 11.03.2021 1000 EUR 2000 - 3000 zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj