Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukiwarka

« Powrót do listy

Świadczenia

 

CENA ZAWIERA:

 

- organizację wyprawy
- transfery na miejscu zgodnie z programem
- noclegi - na dole w hotelach, w górach noclegi w schronach
- wyżywienie zgodnie z programem (B-śniadanie, LB-lunch box, D-dinner)
- permity i opłaty za wstępy do parków narodowych
- opiekę polskiego kierownika wyprawy
- opiekę miejscowych przewodników
- ubezpieczenie KL+ NNW

 

 

CENA NIE ZAWIERA:


- przelotów
- transportu podczas ew. wycieczek fakultatywnych
- wyżywienia nie objętego programem
- indywidualnego przewodnictwa
- indywidualnego wyposażenia uczestnika wyjazdu
- ew. wizy i podatku wylotowego
- alkoholu i dodatkowych napojów typu cola, itp.
- wydatków własnych
- zwyczajowych napiwków
- nadbagażu

 

 

 

Zasady i płatności

 

I rata: opłata rezerwacyjna 2000 zł płatna przy zapisie

II rata: 1630 USD (- I rata) płatne w złotych (wg kursu sprzedaży walut w mBank) płatna na 45 dni przed rozpoczęciem imprezy

III rata: 1300 USD, płatne na miejscu w USD

 

 

 

 

CHIMBORAZO (6310m), COTOPAXI (5897m) - wulkany w Ekwadorze

O wyprawie
Informacje praktyczne
Terminy i cena
Galeria
CZAS:

15 dni

SEZON WYJAZDU:

listopad - luty, czerwiec-lipiec

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW:

od 8 osób

ORGANIZACJA:

Adventure24

Zapisz się/Zapytaj
Opis wyprawy:

 

Ekwador to kraj położony na równiku i nie da się tego przeoczyć, gdyż sama nazwa państwa o tym nieustannie przypomina. „Equator” to po hiszpańsku równik. Mimo iż należy do jednego z najmniejszych państw w Ameryce Południowej zdumiewa różnorodnością przyrodniczą i kulturową.


Możemy śmiało podzielić go na cztery rejony. Kręgosłup kraju, przebiegający z północy na południe stanowią ośnieżone szczyty Andów z wulkanami Cotopaxi i Chimborazo na czele. Między nimi skrywają się bajeczne kalderowe laguny.  Na zachód od nich rozciągają się bezkresne wybrzeża Pacyfiku, a na wschodzie tętniące życiem, pełne flory i fauny lasy tropikalne regionu Oriente. Ten wyjątkowy zestaw dopełniają wyspy Galapagos z unikatowymi na skalę światową gatunki zwierząt.


Na naszej wyprawie skoncentrujemy się na ekwadorskim „kręgosłupie”.


Ekwador to idealny „plac zabaw” nie tylko dla wprawionych, ale też dla początkujących wspinaczy. Jako jeden z niewielu krajów oferuje łatwy dostęp do znacznych wysokości. Tutaj można bez dodatkowego zagrożenia lawinami czy groźbą wpadnięcia w szczelinę, stopniowo zdobywać aklimatyzację i wzbogacać swoje górskie CV o coraz wyższe szczyty. Jednak z wysokością nie ma żartów i nawet łatwe szczyty warto zdobywać pod okiem doświadczonych przewodników.


Stolica Ekwadoru położona na wysokości 2700-2850m n. p. m. stanowi nie tylko dobrą bazę wypadową na pobliskie wulkany, ale już sam czas spędzony na jej zwiedzaniu przygotowuje nasz organizm do obcowania z wysokością.


Nad stolicą górują ośnieżone kratery wulkanów Cotopaxi i Cayambe. W czasie hiszpańskiej konkwisty miasto było północną stolicą imperium Inków. Niestety w Quito, nie zachowały się inkaskie zabytki, za to wciąż można podziwiać piękną hiszpańską architekturę kolonialną. Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictw UNESCO jako jeden z pierwszych zabytków.

CIEKAWOSTKA: W całym Ekwadorze zachowało się tylko jedno miasto Inków- Ingapirca, które znajduje się na północ od miasta Cuenca.


Chimborazo z którym będziemy się mierzyć w ostatnich dniach naszej wyprawy, jest najwyższym szczytem Ekwadoru, ale warto też wiedzieć, że przez pewien czas był uznawany również za najwyższą górę świata. Obecnie może nie jest najwyższym szczytem na globie, ale ze względu na spłaszczony kształt geoidy i położenie w pobliżu równika jest najbardziej oddalonym od środka Ziemi punktem na jej powierzchni.


Ale dumni reprezentanci słynnej Alei Wulkanów to nie jedyne atrakcje jakie nas czekają. W przerwach między zdobywaniem wulkanów będziemy podziwiać zabytki architektury kolonialnej, przekroczymy równik i staniemy na obu półkulach jednocześnie, będziemy podziwiać turkusowo- jadeitowe wody Laguny Quilotoa położonej wysoko w górach, a w ramach relaksu po wielu dniach wspinaczki zrelaksujemy się w gorących źródłach Baños.


Nie czekaj- dołącz do wyprawy!

 

Skrócony opis programu:

 

Dzień 1. Wylot z kraju,  Quito (2800 m n.p.m.)
Przylot do stolicy Ekwadoru. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.


Dzień 2. Quito- Mitad del Mundo (2400m n.p.m.)
By nasz organizm lepiej zniósł przebywanie na dużej wysokości, dzień poświęcimy na zwiedzanie okolicy i zapoznanie się z miejscową kulturą.
Na palcach jednej ręki można policzyć miejsca na całym globie, w których bez większych problemów logistycznych można stanąć na magicznej linii równika. Znajdując się nieopodal jednego z nich, szkoda by było stracić tą unikatową sposobność i nie stanąć na najdłuższym z równoleżników osobiście. Dlatego też wybierzemy się do oddalonego o 20km od Quito, Mitad del Mundo. Miasteczka, w którym postawiono pojawiający się często na zdjęciach piramidalny monument mający symbolizować przejście linii równika. W rzeczywistości zarówno pomnik jak i całe wybudowane wokół niego miasteczko oddalone jest o kilkaset metrów od faktycznej linii przebiegu równika, ale to będziecie mogli sami sprawdzić.
Drugą część dnia przeznaczymy na zwiedzanie uroczego, pełnego zabytków architektury kolonialnej Quito, którego zabudowa staromiejska została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nocleg w hotelu. (B/-/-)


Dzień 3. Quito- Pasochoa (4230m n.p.m.) – Machachi (3100m n.p.m.)
Po nocy w spędzonej w Quito kontynuujemy oswajanie naszych organizmów z wysokością. Celem wycieczki będzie pierwszy z wulkanów- wygasły już Pasochoa.
Wcześnie rano wyruszamy z Quito kierując się na południowy wschód przez andyjskie wyżyny. Dotarcie do początku szlaku na wysokość 3300m n.p.m. zajmie nam około 2 godziny. Z tego miejsca zaczniemy trekking przez pierwotny andyjski las. Idealne miejsce do obserwacji dzikich zwierząt i rozlicznych gatunków ptaków.
Dotarcie na szczyt Pasochoa (4230m n.p.m.) będzie kolejnym szczeblem na drodze naszej aklimatyzacji, ale nie tylko - jeśli pogoda na to pozwoli, nasz trud zostanie podwójnie wynagrodzony. Ze szczytu rozciąga się piękna panorama na ośnieżone szczyty Antisana, Cayambe, Illinizas, Cotopaxi, a w naprawdę czyste dni, widać nawet oddalony mocno na południe Chimborazo.
Wycieczka zajmie nam około 6 godzin. Późnym popołudniem dojedziemy na nocleg do Machachi. Nocleg w hotelu.(B/LB/-)


Dzień 4. Machachi (3100m n.p.m.) – Corazon (4786m n.p.m.) – Machachi
Wyruszamy z Machachi wcześnie rano i kierujemy się tak zwaną Aleją Wulkanów do wioski El Chaupi. Nasz trekking zaczynamy na wysokości 4000m n.p.m. Szlak będzie prowadził początkowo przez niskopienne andyjskie trawy, po czym przejdzie w bardziej piaszczysty odcinek, który finalnie doprowadzi nas na szczyt Serca (4786m n.p.m.), bo Corazon po hiszpańsku znaczy serce. Wycieczka zajmie trochę dłużej, bo około 8 godzin. Późnym popołudniem dotrzemy na nocleg z powrotem do hotelu w Machachi. (B/LB/-)


Dzień 5. Machachi (3100m n.p.m.) - Nuevos Horizontes Hut (4750m n.p.m.)
Tak jak dnia poprzedniego rano wyjedziemy z Machachi kierując się Aleją Wulkanów na południe do El Chaupi, ale tym razem pojedziemy dalej, aż do parkingu La Virgen na wysokości 3900m n.p.m.
Trekking do miejsca noclegu w schronisku Nuevos Horizontes zajmie nam około 3 godziny. Ponieważ noc spędzimy na wysokości 4750m n.p.m., czas po dotarciu do schroniska przeznaczymy na odpoczynek. (B/BL/D)


Dzień 6. Nuevos Horizontes Hut (4750m n.p.m.) – Iliniza Norte (5126m n.p.m.) –Machachi
Nasze podejście na szczyt zaczniemy wcześnie rano. Z przełęczy rozdzielającej wierzchołki Ilinizas Norte od Ilinizas Sur łatwym zboczem podejdziemy do siodła utworzonego między dwoma szczytami. Samo podejście na wierzchołek Iliniza Norte (5126m n.p.m) będzie wymagało od nas łatwej wspinaczki. Ze szczytu będziemy mogli podziwiać piękno okolicy. Tego dnia wędrówka zajmie nam około 7 godzin. Na nocleg wrócimy do hotelu w Machachi. (B/LB/-)


Dzień 7. Laguna Quilotoa (3900m n.p.m.) – Machachi
Dzień restowy przeznaczymy na zwiedzanie okolicy. Naszym celem będzie jedna z niewątpliwych atrakcji Ekwadoru, czyli przepiękne jezioro położone w zapadłym stożku wulkanicznym. Samo spoglądanie na turkusowo- jadeitowe wody Laguny Quilotoa zapiera dech w piersiach i można się tej czynności poświęcić godzinami. Na tafli wody rozgrywa się swoisty spektakl. Kolory wody w kraterze zmieniają odcień w zależności od obecnych w niej za sprawą aktywności wulkanicznej minerałów oraz pod wpływem padających pod różnym kątem promieni słonecznych.
By nie siedzieć bezczynnie, możemy się też udać na trekking. Jeden ze szlaków wiedzie ok 300m w dół po bardzo stromym zboczu do brzegów Laguny. Sama wspinaczka z powrotem po stromej krawędzi to spore wyzwanie. Drugi, dłuższy szlak wiedzie wokół kaldery. Wędrówka dookoła zajmuje ok 5 godzin.
Powrót do Machachi. Nocleg w hotelu. (B/-/-)

 

Dzień 8. Machachi – dzień na odpoczynek, fakultatywnie: Papallacta hot springs – Machachi (B/-/-)


Dzień 9. Machachi- Jose Ribas Refuge (4864m n.p.m.)
Wyjedziemy z Machachi kierując się na południe. Znana nam już z wcześniejszych dni Aleja Wulkanów doprowadzi nas do Parku Narodowego Cotopaxi. Tym razem będziemy prowadzić działalność górską po drugiej stronie Alei Wulkanów. Trekking zaczniemy z parkingu położnego na wysokości 4500m n.p.m. Przejście do Schroniska Jose Ribas (4864m n.p.m.) zajmie nam około godziny. Popołudniem udamy się na lodowiec by przećwiczyć podstawowe zasady użytkowania sprzętu wspinaczkowego. Resztę czasu spędzimy na odpoczynku. (B/LB/D)


Dzień 10. Jose Ribas Refuge – Cotopaxi (5897m n.p.m.) – Baños
W nocy, około godziny 1.00, wychodzimy do góry z zamiarem atakowania szczytu. Wspinaczka zajmie nam około 6 - 8 godzin. Po godzinie dojdziemy do lodowca, gdzie założymy raki. Później już sukcesywnie będziemy podchodzić lodowcem aż na sam szczyt Cotopaxi 5897m n.p.m. Uwieńczeniem wysiłku będzie zniewalający widok krateru i niesamowita panorama okolicy. Po zdobyciu góry schodzimy na odpoczynek do schroniska, zajmie nam to 2-3 godziny. Pakujemy nasze rzeczy i schodzimy dalej do parkingu. Nasz wysiłek zostanie odpowiednio wynagrodzony. Tym razem na nocleg w hotelu jedziemy do słynnego Baños. (B/LB/-)


Dzień 11. Baños (1800m n.p.m.)
Dzień przed atakiem na najwyższy szczyt Ekwadoru spędzimy regenerując nasze siły w Baños.  Nie musi być jednak spokojnie, gdyż miejscowość jest mekką sportów ekstremanych. Możliwe są tutaj nie tylko skoki na bungee, czy zjazdy na zip-line, ale też down hillowe zjazdy na rowerze, rafting, kajaki, wspinaczka, paralotnie, czy canyoning. Od różnorodności można dostać zawrotu głowy.
Na szczęście dla miłośników mniej aktywnego wypoczynku też się coś znajdzie. Baños oferuje rozliczne miejsca, gdzie można odpocząć w gorących wodach termalnych. Okolica obfituje również w rozliczne wodospady (jest ich ok 60 w okolicy), z których najbardziej znanym jest oddalony ok. 15km od miasta El Pailón del Diablo. Można też po prostu pospacerować z widokiem na najbardziej aktywny i ciągle dymiący wulkan w całym Ekwadorze -Tungurahua.  Nocleg w hotelu. (B/-/-)


Dzień 12. Baños – High Camp (5350m n.p.m.)
Z Baños Aleją Wulkanów jedziemy dalej na południe aż do Rezerwatu Przyrody Chimborazo. Nasz trekking zaczynamy przy Schronisku Hermanos Carrel (4800m n.p.m.). Cztery godziny zajmie nam podejście do High Camp na wysokości 5350m n.p.m., z którego będziemy atakować szczyt. Nocleg w namiotach. (B/LB/D)


Dzień 13. High Camp (5350m n.p.m.) – Chimborazo (6310m n.p.m.) – Quito
Około pierwszej w nocy zaczynamy nasz atak szczytowy na najwyższą górę Ekwadoru. Podejście zajmie nam około 8 godzin. Na szczyt Chimborazo 6310m n.p.m. dotrzemy wcześnie rano. Wierzchołek jest dość rozległy co sprawia, że jest idealnym miejscem na odpoczynek i podziwianie widoków. Zejście do High Camp powinno nam zająć 3-4 godziny. Pakujemy nasze rzeczy i schodzimy dalej do parkingu, skąd przejedziemy prosto do Quito. (B/LB/-)


Dzień 14. Wylot z Quito.

Transfer na lotnisko, wylot. (B/-/-)

 

Dzień 15. Powrót do kraju.

 

 

WIZA

Obywatele polscy udający się do Ekwadoru są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobytach do 90 dni. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.


JĘZYK: hiszpański, keczua


WALUTA: dolar amerykański (USD).

 

ELEKTRYCZNOŚĆ
Napięcie: prąd zmienny o napięciu 110-120 V i częstotliwości 60 Hz (wtyczka „amerykańska” typu A i B).

 

APTECZKA

- leki własne
- leki na górne drogi oddechowe np. Strepsils
- Aspiryna – ważne !!!
- środki opatrunkowe i dezynfekcyjne, na otarcia i stłuczenia
- leki na biegunkę i na zatrucia np. Nifuroksazyd
- witaminy


EKWIPUNEK

- czapki: polarowa, windstoperowa, opcjonalnie - kominiarka
- bielizna oddychająca, bielizna osobista, koszulki 4szt.
- bluza polarowa 200 lub 300: 2 szt. lub 1 szt. + sweter puchowy ( cieńka kurtka puchowa )
- kurtka Gore-Tex, itp.
- spodnie polarowe + spodnie Gore-Tex lub narciarskie
- skarpetki ok. 4 par
- stuptuty
- buty wysokogórskie (ciepłe!!)

- buty trekkingowe (za kostkę, wygodne)

- buty lekkie
- rękawice: polarowe + łapawice (ciepłe) + rękawice goretex

- plecak ok. 75 litrów
- plecak 45 litrów jako podręczny
- okulary lodowcowe lub gogle (dobry filtr UV, ciemne)
- raki (koniecznie dopasowane do posiadanych butów)
- uprząż + karabinki zakręcane 3 szt.
- czekan

- kask
- repsznur ok. 4 metry + pętle rurowe (taśmy) 2 szt. po 70 cm
- folia NRC 1 szt.
- scyzoryk
- czołówka + zapasowe baterie

- palnik
- menażka + sztućce, zapałki szturmowe, zapalniczki (zwykłe)
- kubek (opcjonalnie)
- termos żelazny 0,7 litra lub 1 litr
- śpiwór (komfort do -15 stopni)
- karimata lub materac Termarest
- aparat fotograficzny (opcjonalnie)
- kije trekkingowe ( przydatne, ale można się bez nich obejść)

- paszport, dowód osobisty
- pieniądze, ew. karty płatnicze
- kosmetyki, w tym polecamy: chusteczki do nosa kilka paczek i wilgotne do higieny (np. dla dzieci)
- krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem UV, np. 50+ i do rąk

 

 

UWAGA!
W razie braku jakiegokolwiek sprzętu istnieje możliwość wypożyczenia go odpłatnie po wcześniejszych ustaleniach.

 

Nasze rekomendacje dotyczące różnych modeli butów górskich, raków i innego sprzętu.
Zakup sprzętu nie jest rzeczą prostą, dlatego oferujemy naszą pomoc. Chętnie doradzimy lub pomożemy w ewentualnych zakupach.
Posiadamy liczne kontakty i możliwości zniżek dla naszych uczestników u partnerów, z którymi współpracujemy.

 

Polecamy sklep internetowy 8a.pl.
Przed zakupem zapytaj nas o kupon lub kod rabatowy przygotowany specjalnie dla Ciebie.

 

 

 

Data Cena Przelot Status
22.02.2022 - 08.03.2022 2930 usd 3500-4500zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
09.07.2022 - 23.07.2022 2930 usd 3500-4500 zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
26.11.2022 - 10.12.2022 2930 usd 3500-4500zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj