Kilimandżaro (5895 m) - trekking 7 dni + 2 dni safari - Korona Ziemi

Tanzania (Afryka)
Najbliższy wyjazd:
17 czerwca 2023
za
8
4
dni
 • PRZYGODA 4/5
 • Komfort 3/5
 • Przygoda
 • Nocleg
 • Dojazd
 • Samolot
 • Stopień trudności 2/5

O wyprawie

zapytaj o wyjazd
 • Czas
  13 dni (+ 3dni z Zanzibarem)
 • Sezon Wyjazdu
  grudzień-marzec, czerwiec-październik
 • Ilość uczestników
  od 8 osób
 • Organizacja
  Adventure24
 • Na Dachu Afryki - wejście na Kilimandżaro

  Przygoda życia - Kilimandżaro czeka na Ciebie! To niepowtarzalna okazja na podbój najwyższej góry Czarnego Lądu zaliczanej do Korony Ziemi.

  Kilimandżaro (5895 m n.p.m.) wznosi się nad malowniczym bezkresem sawanny. Zdumiewa swoim dziewiczym pięknem i zapada w pamięci każdemu, kto podejmie wyzwanie - wejście na Kilimandżaro. Na wierzchołku niezwykłego masywu powulkanicznego Kibo znajduje się ogromny krater. Najwyższe wzniesienie na krawędzi tego magicznego krateru, powszechnie nazywane Uhuru Peak, stanowi sam szczyt Kilimandżaro. Droga na górę wiedzie od lasów deszczowych pełnych bujnej zieleni, przez wulkaniczne krajobrazy malowane zastygłą lawą, do krateru na szczycie, gdzie znajdziemy niesamowite formy lodowców - ostatnich śniegów Kilimandżaro.

 • "Pole, pole" i oddychamy..., czyli smak wyprawy na Kilimandżaro

  Wejście na Kilimandżaro jest łatwe technicznie, dostępne niemal dla każdej osoby posiadającej odpowiednią kondycję. Uważamy jednak na wysokość! Naszą wędrówkę rozpoczynamy od bramy Machame i idziemy drogą umożliwiającą najlepszą aklimatyzację. Profil trasy zapewnia stopniową adaptację organizmu do wysokości, a zróżnicowane krajobrazy wynagradzają trudy wspinaczki. Droga na szczyt Kilimandżaro nie wymaga żadnego sprzętu technicznego, poza butami trekingowymi i kijkami.

  W czasie marszu niesiemy tylko osobisty plecak podręczny, a całą resztą bagażu zajmą się lokalni tragarze. Śpimy w namiotach, które każdego dnia rozstawione, gotowe czekają na nas w obozie, a w mesie pachnie ciepły posiłek świeżo przygotowany przez wyśmienitego kucharza. Oprócz naszego lidera podczas trekkingu towarzyszą nam lokalni przewodnicy oraz obsługa pozdrawiająca słowami „JAMBO”, „HAKUNA MATATA” czy „POLE, POLE”.

 • Odkryj piękno Afryki - safari i Zanzibar

  Po zejściu z Kilimandżaro można wracać od razu do kraju, ale my zapraszamy również na safari. Odwiedzimy Park Narodowy Tarangire, który stanowi największe skupisko słoni w tej części Tanzanii. Również roślinność jest tutaj imponująca z dostojnymi baobabami na czele. Będziemy buszować także w Kraterze Ngorongoro stanowiącym prawdziwy cud natury i będącym największym kraterem (kalderą) na świecie. To tu będziesz miał okazję zobaczyć niezliczoną ilość dzikich zwierząt w swoim naturalnym środowisku. A wszystko to niemal na wyciągnięcie ręki. Daj sobie szansę by z aparatem fotograficznym w ręce zapolować na afrykańską Wielką Piątkę ;)

  A na deser proponujemy Zanzibar – Wyspę Przypraw. Bajeczne plaże z pięknymi lagunami i turkusową wodą to istny raj nie tylko dla pasjonatów nurkowania.

Pod afrykańskim niebem

Trekking na Kilimandżaro robimy w wersji 7-dniowej czyli o 1 dzień dłuższej niż standardowa oferta. Dodatkowy dzień przeznaczamy na aklimatyzację i odpoczynek przed atakiem szczytowym, co niewątpliwie zwiększy szanse na wejście na szczyt.

 

Po zejściu z Kilimandżaro proponujemy również 2-dniowe safari oraz wypoczynek na malowniczym Zanzibarze, który kusi zapachami przypraw i bajecznymi plażami...

Każdy wyjazd można realizować w trzech wariantach:

- trekking +safari + Zanzibar (16 dni)

- trekking +safari (13 dni)

- trekking (11 dni)

Opis programu

 • Dzień 1.
  Przelot do Kilimanjaro Airport

  Przelot Warszawa - Kilimanjaro Airport ( lądowanie 2-go dnia )

 • Dzień 2.
  Moshi

  Przejazd do Moshi w Tanzanii zajmie nam ok. 1 godziny. Po południu odpoczynek i przygotowanie do trekkingu. Nocleg w hotelu.

 • Dzień 3.
  Machame Checkpoint (1900 m) – Machame Camp (2980 m)

  Po śniadaniu przejeżdżamy z Moshi do bramy Parku Kilimandżaro. Po załatwieniu formalności ruszamy powoli w górę. Dziś droga prowadzi przez las tropikalny, mamy do przejścia 11 km, co powinno zająć ok. 5 godzin. Po drodze przerwa na lunch. Po przyjściu do obozu ciepła kolacja. Nocleg w namiotach.

 • Dzień 4.
  Machame Camp (2980 m) – Shira Camp (3750 m)

  Kolejnego dnia mamy do pokonania ok. 9 km drogi, a przewyższenie jest podobne jak pierwszego dnia. Tu już możemy odczuć wpływ wysokości na organizm. Obóz osiągniemy po ok. 5-6 godzinach marszu. Po przyjściu do obozu lunch, odpoczynek, a przed zachodem słońca - kolacja.

 • Dzień 5.
  Shira Camp (3750 m) – Lawa Tower (4600 m) - Barranco Camp (3950 m)

  Dziś 6-7 godzin marszu, wychodzimy na wysokość ok. 4600 m na przełęcz zwaną Lawa Tower, tu przerwa na lunch. Przyzwyczajamy organizm do wysokości, po czym schodzimy do obozu położonego na podobnej wysokości co obóz II. Daje to idealny efekt aklimatyzacyjny.
  Z obozu podziwiamy kopułę szczytową Kilimandżaro. Tu jesteśmy już bardzo blisko szczytu, ale musimy go okrążyć, by dojść do naszej drogi ataku.

 • Dzień 6.
  Barranco Camp (3950 m) – Karranga Camp (3980 m)

  Na początek dnia mamy do pokonania strome podejście ok. 300 metrów po skalnym zboczu. Trasa jest bardzo malownicza ze wspaniałymi widokami. Pokonujemy drogę na przemian w górę i w dół, by w końcu dojść do Karranga Camp (3980 m). Stąd zwykle idzie się dalej do następnego obozu, ale my zostajemy na nocleg i aklimatyzujemy się coraz lepiej.

 • Dzień 7.
  Karranga Camp (3980 m) – Barrafu Camp (4550 m)

  Droga z Karranga Camp do Barrafu Camp zajmuje ok. 3-4 godzin i jest to ostatni obóz przed szczytem. Stąd atakujemy nasze Kilimandżaro! Po przyjściu do obozu czas na sen i regenerację sił przed atakiem szczytowym.

 • Dzień 8.
  Barrafu Camp (4650 m) – Uhuru Peak (5895 m) – Millenium Camp (3800 m)

  Atakujemy szczyt! Namioty opuszczamy przed północą. Na szczyt mamy ok. 8-9 godzin drogi. Z utęsknieniem czekamy na wschód słońca, które ogrzeje nas po nocnej wędrówce. Najpierw dochodzimy do Stella Point na wysokości 5730 m. Znajduje się on na krawędzi krateru Kibo, a stąd już niedaleko do najwyższego wzniesienia na koronie krateru. Po około 45-60 minutach jesteśmy na Uhuru Peak ;) - wyżej w Afryce wyjść się nie da.
  Po zdobyciu szczytu schodzimy ok. 3 godziny do Barrafu Camp. Po 2 godzinnym odpoczynku i lunchu ruszamy w dół. Tracimy wysokość schodząc do Millenium Camp (3800 m), zajmie nam to tylko 1,5-2 godzin drogi.

 • Dzień 9.
  Millenium Camp (3800 m) – Mweka Gate (1800 m) - Moshi

  To już ostatni dzień na terenie Parku Kilimandżaro. Łagodne ok. 5-6 godzinne zejście do bramy parku.
  Stąd jedziemy do Moshi i przyzwyczajamy się do życia w warunkach hotelowych (prysznic, łóżko, restauracja,...;) Wieczorem uroczysta kolacja, nocleg w hotelu.

 • Dzień 10.
  Park Narodowy Tarangire

  Po śniadaniu jedziemy w kierunku Arushy i dalej do Parku Narodowego Tarangire. Podziwiać będziemy wspaniałą przyrodę z dostojnymi baobabami na czele oraz dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

  Podczas safari będzie również możliwość poznania wojowniczych, pięknych, dumnych i kolorowo ubranych Masajów. Podczas wizyty w wiosce masajskiej (fakultatywnie) wejdziemy także do ich domów.

 • Dzień 11.
  Krater Ngorongoro

  Po bardzo wczesnym śniadaniu jedziemy dalej do Krateru Ngorongoro. Tu będziemy buszować na dnie krateru. W tej największej zachowanej kalderze świata, 8 cudzie natury, zwanym "klejnotem w koronie", zobaczymy ogromne skupiska dzikich zwierząt we wspaniałej scenerii i na wyciągnięcie dłoni. Krater jest jednym z najpiękniejszych miejsc na safari.
  Wracamy na nocleg do hotelu w Moshi.

 • Dzień 12.
  Przejazd do Nairobi, wylot do kraju

  Przejazd na lotnisko Kilimanjaro, wylot do kraju

 • Dzień 13.
  Powrót do kraju

  Przylot do Warszawy.

 • OPCJONALNIE
  Zanzibar

  Dodatkowo można przedłużyć wyjazd by wypocząć na Zanzibarze.

  Proponujemy 4-dniowy (3 noclegi) pobyt w hotelu nad oceanem w malowniczej wiosce Jambiani.

 • OPCJA: Dzień 12.
  Zanzibar

  Przelot na Zanzibar, a następnie przejazd do wioski Jambiani w południowo- wschodniej części wyspy.

 • OPCJA: Dzień 13-14.
  Zanzibar

  Wypoczynek na malowniczych plażach Zanzibaru. Atrakcje fakultatywne: nurkowanie, wycieczka do Stone Town, pływanie z ławicami delfinów, wycieczka "Spice Tour", wizyta w Jozani Forest i inne.

 • OPCJA: Dzień 15.
  Zanzibar, wylot do kraju

  Przejazd na lotnisko i popołudniu wylot do kraju.

 • OPCJA: Dzień 16.
  Powrót do kraju

  Przylot do Warszawy

 • Koszt
  Zanzibar

  Koszt pobytu na Zanzibarze: 400 USD (obejmuje: 3 noclegi, śniadania i obiadokolacje, transfery z/na lotnisko, ubezpieczenie).

zapytaj o wyjazd

WIZA
WALUTA
SZCZEPIENIA
APTECZKA
EKWIPUNEK

WIZA NA LOTNISKU

 

Obywateli polskich udających się do Tanzanii/Kenii obowiązują wizy. O wize aplikujemy bezpośrednio po przylocie na granicy, jest to formalność. 

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu z kraju destynacji!

Informacje dodatkowe

 • 01

  Pomagamy w zakupie biletów lotniczych - ustalamy dogodne opcje przelotów z każdym uczestnikiem wyprawy i zakładamy rezerwacje biletów.

  Cena za przelot podana w zakładce TERMINY I CENA nie jest ofertą handlową i zależy od aktualnej oferty linii lotniczych.

 • 02

  Na każdej wyprawie mamy do dyspozycji telefon satelitarny.

  Możliwość szybkiego kontaktu z każdego miejsca w górach zapewni Wam bezpieczeństwo na szlaku. W razie potrzeby (np. kontaktu z rodziną czy z firmą) uczestnicy mogą również skorzystać z telefonu.

 • 03

  Wielu spośród uczestników naszych wypraw to osoby, które zapisują się w pojedynkę - nie ma z tego tytułu żadnych dopłat.
  Gwarantujemy towarzystwo miłośników gór i przygody! Góry to świetne miejsce na szybką integrację ;)

 • 04

  Nasi liderzy to wielokrotni zdobywcy szczytów, na które prowadzą wyprawy. Mają na koncie również te najwyższe szczyty należące do Korony Ziemi.

  Wysokogórskie doświadczenie, umiejętności i wiedza Waszych prowadzących są dla nas sprawą priorytetową. 

 • CENA OBEJMUJE
  • transfery na miejscu
  • opłaty w Parkach Narodowych Kilimandżaro oraz na safari
  • wynajem przewodnika (opcja obowiązkowa)
  • wynajem tragarzy
  • noclegi: na dole w hotelach, podczas akcji górskiej w namiotach 2-osobowych
  • wyżywienie
  • opiekę polskiego kierownika wyprawy
  • ubezpieczenie KL+ NNW
 • CENA NIE OBEJMUJE
  • przelotów międzynarodowych
  • opłat wizowych (Tanzania 50 USD, ew. Kenia 25 USD)
  • wycieczek fakultatywnych oraz nie ujętych w programie
  • napiwków (zwyczaj obowiązkowy, ok.160 USD)
  • dodatkowych napojów typu Cola, itp.
  • alkoholu
  • wydatków własnych
  • nadbagażu
  • ew. pobytu na Zanzibar 4 dni (3 noce) dopłata 400 USD
 • ZASADY PŁATNOŚCI
  • I rata: opłata rezerwacyjna 2000 zł płatna przy zapisie
  • II rata: 1440 USD (minus I rata) płatna na 45 dni przed rozpoczęciem imprezy
  • III rata: 1700 USD płatna na miejscu w USD
 • FAKULTATYWNIE
  • wizyta w wiosce Masajskiej 10 USD
  • nurkowanie Zanzibar (2 x ok 110 USD)
  • wycieczka Stone Town 20 USD  (Zanzibar) 
  • pływanie z ławicami delfinów ok 30 USD (Zanzibar)
  • wycieczka "Spice Tour"  ok 20 USD (Zanzibar)

Terminy i cena

Data Cena Przelot Status
04.03.2023 - 16.03.2023 3140 USD 3500 - 5000 zł ZAPISY - trekking 7 dni zapytaj o wyjazd
17.06.2023 - 29.06.2023 3140 USD 3500 - 5000 zł ZAPISY - trekking 7 dni zapytaj o wyjazd
08.07.2023 - 20.07.2023 3140 USD 3500 - 5000 zł ZAPISY - trekking 7 dni zapytaj o wyjazd
29.07.2023 - 10.08.2023 3140 USD 3500 - 5000 zł ZAPISY - trekking 7 dni zapytaj o wyjazd
12.08.2023 - 24.08.2023 3140 USD 3500 - 5000 zł ZAPISY - trekking 7 dni zapytaj o wyjazd
02.09.2023 - 14.09.2023 3140 USD 3500 - 5000 zł ZAPISY - trekking 7 dni zapytaj o wyjazd
23.09.2023 - 05.10.2023 3140 USD 3500 - 5000 zł ZAPISY - trekking 7 dni zapytaj o wyjazd
26.12.2023 - 07.01.2024 3140 USD 3500 - 5000 zł ZAPISY - trekking 7 dni zapytaj o wyjazd
06.01.2024 - 18.01.2024 3140 USD 3500 - 5000 zł ZAPISY - trekking 7 dni zapytaj o wyjazd
27.01.2024 - 08.02.2024 3140 USD 3500 - 5000 zł ZAPISY - trekking 7 dni zapytaj o wyjazd
10.02.2024 - 22.02.2024 3140 USD 3500 - 5000 zł ZAPISY - trekking 7 dni zapytaj o wyjazd
02.03.2024 - 14.03.2024 3140 USD 3500 - 5000 zł ZAPISY - trekking 7 dni zapytaj o wyjazd