Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukiwarka

« Powrót do listy

Świadczenia

CENA ZAWIERA

 

-   opiekę polskiego kierownika wyprawy. Nasi prowadzący to bardzo doświadczone osoby,  zdobywcy 6, 7, a nawet  8 tysieczników!  Na szczycie Kazbeka i Elbrusa  bywali wielokrotnie.

 

-  dodatkową opiekę miejscowych lokalnych przewodników, a zarazem ratowników górskich ( nigdy nie chodzimy na szczyt z jednym prowadzącym jak w wielu ofertach, które mozna spotkać w internecie! ) Każdy zespół linowy jest prowadzony przez wyszkolonego prowadzącego, opieka na kazdym etapie i w  każdym momencie wyprawy ze względu na odpowiednią ilosc prowadzących zależnie od wielkości grupy,

 

- transfery na miejscu zgodnie z programem
- organizację wyprawy
- akomodacja na kwaterach prywatnych wraz z wyżywieniem HB (śniadanie+obiadokolacja) przed i po akcji górskiej - 2 noclegi w pokojach 2- lub 3-osobowych
- w czasie akcji górskiej na Kazbeku noclegi w namiotach 2-osobowych (namioty zapewnia Adventure24)
- ubezpieczenie KL+ NNW

 

 

CENA NIE ZAWIERA

 

- przelotów

- wycieczek fakultatywnych oraz nie ujętych w programie
- noclegów i wyżywienia w trakcie ewentualnego programu fakultatywnego, lub w razie wcześniejszego zakończenia akcji górskiej

- kaucji za wypozyczenie namiotów

- wynajęcia koni niosących bagaż do Meteo stacji

- wyżywienia w górach  (liofilizaty, suchy prowiant)
- ew. dodatkowych posiłków, napojów typu cola, itp.
- alkoholu
- wydatków własnych
- ew. zwyczajowych napiwków
- nadbagażu

- gazu
- indywidualnego przewodnictwa
- indywidualnego wyposażenia uczestnika

- przelotów międzynarodowych

Zasady i płatności

 

I rata: opłata rezerwacyjna 1000 zł przy podpisaniu umowy

II rata: 2250 zł, płatna nie później niż 30 dni przed rozpoczęciem imprezy

 

 

FAKULTATYWNIE

- zwiedzanie Tbilisi

- wizyta w Batumi nad Morzem Czarnym

- wizyta w Swanetii

- zwiedzanie Gruzji (dom Stalina, miasta skalne, jaskinie)

 

 

 

 

KAZBEK 5033 m n.p.m.

O wyprawie
Informacje praktyczne
Terminy i cena
Galeria
CZAS:

11 dni

SEZON WYJAZDU:

czerwiec - wrzesień

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW:

od 8 osób

ORGANIZACJA:

Adventure24

Zapisz się/Zapytaj
Opis wyprawy:

Kazbek – wejście na Lodowy Szczyt

 

Kazbek, nazywany przez Gruzinów Mkinwarcweri („Zamarznięty Szczyt” lub „Lodowy Szczyt”), należy do najpiękniejszej i jednej z najwyższych gór Kaukazu. Zlokalizowana we wschodniej części Kaukazu Centralnego w Osetii Południowej, niedaleko granicy z Degestanem – najokazalej prezentuje się z miejscowości Stepancminda (dawniej Kazbegi), pełniącą na czas planowanej wyprawy, naszą bazę wypadową.

 

Kazbek, podobnie jak Elburs, jest wygasłym wulkanem, którego ostatnią aktywność datuje się na ponad 6 tys. lat temu. Pomimo tego, dawny charakter góry da się zauważyć po dziś dzień – północne stoki Kazbeku, pokryte są charakterystycznymi wyziewami gorących gazów (tzw. solfatary). Jednak, to nie one stanowią największe wyzwanie. Główną trudnością w trakcie zdobywania Lodowego Szczytu, mogą okazać się 50-metrowe kuluary (źleby) (40 stopni nachylenia), jakie znajdują się na odcinku wprowadzającym na sam wierzchołek góry Kazbek. Wejście na sam szczyt, odpłaca wspaniałymi widokami. Szybko zmieniająca się pogoda oraz duże wahania temperatur spowodowane są brakiem otaczających Kazbek sąsiadujących szczytów o podobnej wysokości.

 

Ze stromych stoków Kazbeka, spływają liczne lodowce, których powierzchnia wynosi 135 km2 – po stronie gruzińskiej znajduje się lodowiec Gergeti, znów na południowych stokach, klimatyczna stacja meteorologiczna pełniąca w sezonie letnim, rolę schroniska dla alpinistów. To tu spędzimy kilka dni przed wyjściem na górę

 

Chociaż góra nie jest technicznie trudna, panujące na samej górze warunki, bywają bardzo często lekceważone. Gwałtowne zmiany pogody, zrywające się silne wiatry oraz niskie temperatury, to charakterystyczne sytuacje mogące wystąpić w trakcie zdobywania góry Kazbek. Wejście na jej szczyt, wymaga zatem dobrego przygotowania.

 

Dla Gruzinów, Kazbek jest kapryśną kobietą, spowitą szczelnie w szal z wiecznych mgieł. Co ciekawe, gruzińscy alpiniści nie wchodzą na sam szczyt góry tłumacząc, iż nie depcze się po głowie niewieście. To właśnie do niej, według mitologii bogowie przykuli Prometeusza, a już na pewno jego gruzińskiego odpowiednika – Amirani.

 

Jak głosi legenda – kiedy Bóg rozdzielał narodom ziemię, Gruzini pili, śpiewali, przez co przegapili swoją szansę. Gdy w końcu zgłosili się do Boga, ten odrzekł im, iż właściwie nic już nie pozostało. Jednak oddał im to, co zachował sam dla siebie. Nic więc zatem dziwnego, iż Gruzja jest niesamowitą krainą, pełną pięknych krajobrazów oraz bezgranicznej gościnności. Pyszna kuchnia, otwartość mieszkańców kraju, a także malownicze zbocza gór Kaukazu zachwycą każdego, kto otworzy swe serce na „Matkę Gruzję”.

 

No, to Gaumardżos! Na zdrowie!

 

 

Z nami na Kazbek – wejście warte Twojej uwagi

 

Już od 17 lat prowadzimy wprawy na Kazbek. Wejście na tę niezwykłą górę jest dla nas niczym powrót do domu. Każdą z organizowanych przez nas wypraw, prowadzi polski lider, posiadający wieloletnie doświadczenie zdobyte w górach całego świata. Pełniąc rolę tłumacza, jest on także odpowiedzialny za orientowanie się w obecnej sytuacji. Oprócz polskiego lidera, w każdej organizowanej przez nas wyprawie, biorą udział także lokalni ratownicy i przewodnicy.

 

Jako jeden z nielicznych, legalnych polskich organizatorów turystyki (tour operatorów), posiadamy niezbędny wpis w rządowych rejestrach. Każdy podmiot zajmujący się organizacją wyprawy z terenu naszego kraju, jest zobowiązany do posiadania takiego wpisu. Pamiętaj o tym, zwłaszcza w trakcie wyboru organizatora Twojej podróży!

 

Nadal się zastanawiasz? Zadzwoń do nas lub napisz, a my z pewnością podamy Ci więcej powodów, dla których warto zdecydować się na organizowane przez nas wyprawy! :)

 

 

Skrócony opis programu:

 

Dzień 1. Przelot do Tbilisi
Z Polski wylatujemy w późnych godzinach wieczornych, rano jesteśmy na miejscu.


Dzień 2. Tbilisi - Stepancminda  (dawniej Kazbegi, 1750 m)
Z Tbilisi, prosto z lotniska, ruszamy malowniczą drogą do dawnego Kazbegi. Po drodze robimy zapas żywności i dalej pokonujemy przełęcz na prawie 2400 m, z której rozpościera się wspaniała panorama na szczyty Kaukazu. Nocleg w lokalnym hotelu.


Dzień 3. Sabertse - okolice rzeki (ok. 3200 m)
Z Kazbegi ruszamy w kierunku wioski Gergeti, potem na wzgórze, gdzie położony jest klasztor Trójcy Świętej, czyli Cminda Sameba (2170 m), pochodzący z XIV wieku, nad którym góruje nasz główny cel. Tu pakujemy główny bagaż na konie, a przed nami około 4 godz. marszu. Na noc zatrzymujemy się przy rzece. Nocleg w namiotach.


Dzień 4. Stacja Meteo (3650 m)
Dzisiaj wędrówka wiedzie kamienistą ścieżką, potem przez lodowiec Ordzweri, kierujemy się w górę kopczyków, które znakują trasę. Po przejściu przez morenę, ścieżka wznosi się trochę mocniej i tak dochodzimy do Meteo stacji. Droga zajmie nam około 3 godzin marszu. Nocleg w namiotach w okolicy stacji.


Dzień 5. Dzień aklimatyzacyjny
W ramach stopniowej aklimatyzacji możemy podejść do kapliczki w starym wagoniku na 3900 m  lub trasą naszego wejścia zbliżyć się do szczytu, by na noc wrócić w okolicę Meteo stacji. Nocleg w namiotach.


Dzień 6-7. Atak szczytowy
W zależności od warunków oraz samopoczucia uczestników kolejnego dnia możemy atakować szczyt lub aklimatyzować się i regenerować siły czekając na poprawę pogody.

W nocy, między godziną 2 a 4 wychodzimy do góry z zamiarem atakowania szczytu. Przejście zajmie nam około 10-12 godzin. Uwieńczeniem wysiłku będzie zniewalający widok na wspaniały łańcuch Kaukazu. Po zdobyciu góry schodzimy na nocleg do Meteo stacji.


Dzień 8-9. Dni zapasowe/fakultatywne
Na wypadek złej pogody mamy dzień w zapasie, który możemy przeznaczyć na odpoczynek w Kazbegi, gdzie schodzimy po zakończonej akcji górskiej.

W razie szybciej zakończonej akcji górskiej możemy realizować wycieczki fakultatywne.


Dzień 10. Tbilisi
Wracamy do Tbilisi i pozostały czas przeznaczamy na zwiedzanie miasta i poznawanie kultury gruzińskiej.

 

Dzień 11. Powrót do Polski

 

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ PRZYGODY!

 

 

 

INFORMACJE DODATKOWE:

 

Jeżeli chodzi o zakup biletów lotniczych, to wszelkie kwestie z tym związane ustalamy najpierw z każdym uczestnikiem wyprawy, potem robimy rezerwacje i kupujemy bilety.  Opcje przelotów indywidualnych są do uzgodnienia.

 

Do wyprawy z ekipą Adventure24 możesz dołączyć również w pojedynkę - nie ma z tego tytułu żadnych dopłat i gwarantujemy towarzystwo miłośników gór i przygody.

 

 

 

 

Pogoda i czas:

ppoproś o sczegółową ofertę pdf

 

 

WIZA

- obywateli polskich udających się do Gruzji wizy nie obowiązują

 

WALUTA

- oficjalna waluta: Lari

- zabieramy ze sobą na wymianę dolary amerykańskie (USD), euro,  lub/i karty bankomatowe/kredytowe

 

APTECZKA

- leki własne

- leki na górne drogi oddechowe, np. Strepsils
- Aspiryna – ważne!
- środki opatrunkowe i dezynfekcyjne na otarcia i stłuczenia

- leki na biegunkę i na zatrucia, np. Nifuroksazyd
- witaminy

 

EKWIPUNEK

- czapki: polarowa, windstoperowa, opcjonalnie: kominiarka

- bielizna oddychająca, bielizna osobista, koszulki 4szt.
- bluza polarowa 200 lub 300: 2 szt. lub 1 szt. + sweter puchowy ( cieńka kurtka puchowa )

- kurtka Gore-Tex, itp.
- spodnie polarowe + spodnie Gore-Tex lub narciarskie
- skarpetki ok. 4 par
- stuptuty
- buty lekkie
- buty wysokogórskie (bardzo ciepłe!) 

- buty trekkingowe (za kostkę, wygodne)
- rękawice 2 pary: polarowe + łapawice (ciepłe)

- plecak ok. 75 litrów lub wór wyprawowy (można kupić u nas)

- plecak 45 litrów jako podręczny
- okulary lodowcowe lub gogle (dobry filtr UV, ciemne)

- raki (koniecznie dopasowane do posiadanych butów)

- uprząż + karabinki zakręcane 3 szt.
- czekan

- kask
- repsznur ok. 4 metry + pętle rurowe 2 szt. po 70 cm
- folia NRC 1 szt.
- scyzoryk
- czołówka + zapasowe baterie

- palnik
- menażka + sztućce, zapałki szturmowe, zapalniczki (zwykłe)

- kubek (opcjonalnie)
- termos  0,7 litra lub 1 litr
- śpiwór (opcjonalnie do -15 stopni)
- karimata lub materac Termarest
- kije trekkingowe (bardzo przydatne)

- paszport, dowód osobisty
- pieniądze, ew. karty płatnicze
- kosmetyki, w tym polecamy: chusteczki do nosa kilka paczek i wilgotne do higieny (np. dla dzieci)
- krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem UV, np. 50+ i do rąk


UWAGA!

W razie braku jakiegokolwiek sprzętu istnieje możliwość wypożyczenia go odpłatnie po wcześniejszych ustaleniach.

 

Nasze rekomendacje dotyczące różnych modeli butów górskich, raków i innego sprzętu.

Zakup sprzętu nie jest rzeczą prostą, dlatego oferujemy naszą pomoc. Chętnie doradzimy lub pomożemy w ewentualnych zakupach.
Posiadamy liczne kontakty i możliwości zniżek dla naszych uczestników u partnerów, z którymi współpracujemy.

Polecamy sklep internetowy 8a.pl.
Przed zakupem zapytaj nas o kupon lub kod rabatowy przygotowany specjalnie dla Ciebie.

 

Data Cena Przelot Status
02.07.2022 - 12.07.2022 3250 PLN ok.1500 zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
06.08.2022 - 16.08.2022 3250 PLN ok.1500 zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
20.08.2022 - 30.08.2022 3250 PLN ok.1500 zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
03.09.2022 - 13.09.2022 3250 PLN ok.1500 zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj