Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukiwarka

« Powrót do listy

Świadczenia

 

 

 

CENA ZAWIERA

 

-   opiekę polskiego kierownika wyprawy. Nasi prowadzący to bardzo doświadczone osoby,  zdobywcy 6, 7, a nawet  8 tysieczników!  Na szczycie Kazbeka i Elbrusa  bywali wielokrotnie.

 

-  dodatkową opiekę miejscowych lokalnych przewodników, a zarazem ratowników górskich ( nigdy nie chodzimy na szczyt z jednym prowadzącym jak w wielu ofertach, które mozna spotkać w internecie! ) Każdy zespół linowy jest prowadzony przez wyszkolonego prowadzącego, opieka na każdym etapie i w każdym momencie wyprawy ze względu na odpowiednią ilosc prowadzących zależnie od wielkości grupy,

 

- 2 noclegi na kwaterach prywatnych w Kazbegi wraz ze śniadaniem przed i po akcji górskiej (w  pokojach 2- lub 3-os.)

- dwie lokalne gruzińskie kolacje
- 2 noclegi ze śniadaniem w hotelu  przed i po akcji górskiej na Elbrusie (w  pokojach 2- lub 3-os.)

- dwie kolacje w lokalnej podelbruskiej restauracji
- w czasie akcji górskiej na Kazbeku noclegi w namiotach 2-osobowych (obozy zakładane samodzielnie przez uczestników wyjazdu ),

- noclegi w schronach na Elbrusie
- transfery wg umowy
- ubezpieczenie KL i NNW

 

 


CENA NIE ZAWIERA

 

- przelotów miedzynarodowych
- opłat wizowych (wiza do Rosji)

- gazu

- wyżywienie w górach (liofilizaty, suchy prowiant lub zakupione na miejscu, uczestnicy gotują we własnym zakresie)

- konie niosące bagaż do Meteo stacji/Kazbek

- kolejki linowej na Elbrusie
- nadbagażu

- kaucji za wypozyczenie namiotów
- alkoholu i inne napoje typu cola itp.
- ew. dodatkowych posiłków
- noclegów i wyżywienia w trakcie ew.  programu fakultatywnego lub w razie zakończenia wcześniej akcji górskiej
- indywidualnego przewodnictwa
- indywidualnego wyposażenia uczestnika

 

 

Zasady i płatności


I rata: opłata rezerwacyjna 1500 zł płatna przy zapisie,
II rata: 2100 zł - płatne na 45 dni przed wyjazdem,
III rata: 3000 zł - płatne na min. 21 dni przed rozpoczęciem wyprawy.

 

 

 

FAKULTATYWNIE


- zwiedzanie Tbilisi
- wizyta w Batumi nad Morzem Czarnym
- wizyta w Swanetii
- zwiedzanie Gruzji

(dom Stalina , miasta skalne , jaskinie)

 

 

Kazbek z Elbrusem - kaukaskie giganty

O wyprawie
Informacje praktyczne
Terminy i cena
Galeria
CZAS:

16 dni

SEZON WYJAZDU:

lipiec, sierpień, wrzesień

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW:

od 8 osób

ORGANIZACJA:

Adventure24

Zapisz się/Zapytaj
Opis wyprawy:

 

Prowadzimy wyprawy na Kazbek i Elbrus od 17 lat! Czujemy się tam jak u siebie w domu :) Na Kazbek jeździliśmy już w czasach kiedy w Polsce w zasadzie nikt o nim jeszcze nie słyszał.  Każdą wyprawę prowadzi polski lider z wieloletnim doświadczeniem w górach całego świata. On jest również waszym tłumaczem kiedy coś się dzieje. Zapytaj zawsze kto prowadzi Cię na szczyt, czy mówi w Twoim języku i jakie jest jego doświadczenie w górach!  Oprócz polskiego lidera w każdej wyprawie uczestniczą lokalni ratownicy i przewodnicy.

 

Stojąc na szczycie Kazbeka przy odrobinie szczęścia i dobrej widoczności można dostrzec szczyt Elbrusa. A skoro to już tak blisko – proponujemy za jednym „zamachem” zdobycie wierzchołków obu kaukaskich gigantów.


Kazbek jest jedną z najwyższych i najpiękniejszych gór na Kaukazie, położony jest we wschodniej części Kaukazu Centralnego w Oseti Południowej, niedaleko granicy z Degestanem. Dla Gruzinów Mkinwarcweri, to "Zamarznięty Szczyt", lub „Lodowy Szczyt”, a najokazalej prezentuje się z miejscowości Stepancminda (dawniej Kazbegi), które będzie naszym miejscem wypadowym na górę.
 

Kazbek, podobnie jak Elburs, należy do grupy wygasłych wulkanów. Główną trudnością w trakcie zdobywania Lodowego Szczytu, może okazać się 50-metrowy kuluar (ściany o ponad 40 stopniowym nachyleniu), jaki znajduje się na odcinku wprowadzającym na sam wierzchołek góry Kazbek. Wejście na sam szczyt, chociaż jest niezwykle wymagające, odpłaca wspaniałymi widokami. Niestety, góra ta pozbawiona jest sąsiadujących z nią szczytów o podobnej wysokości. W związku z tym, w rejonie jej wierzchołka występują częste i znaczne zmiany pogody, duże wahania temperatur, czy nagłe pojawianie się silnego wiatru. Ze stoków Kazbeka spływają liczne lodowce. Po stronie gruzińskiej znajduje się lodowiec Gergeti, a na południowych stokach góry znajduje się dawna stacja meteorologiczna, która w sezonie letnim pełni rolę schroniska dla alpinistów, i w sąsiedztwie której spędzimy parę dni.


Dla Gruzinów Kazbek to kapryśna kobieta, którą spowija szal z wiecznych mgieł. Zazwyczaj gruzińscy alpiniści nie wchodzą na sam szczyt tłumacząc, iż nie depcze się po głowie niewieście.
To właśnie do tej góry według mitologii bogowie przykuli Prometeusza, a już na pewno jego gruzińskiego odpowiednika – Amirani.

A jak głosi gruzińska legenda, kiedy Bóg rozdzielał narodom ziemię, Gruzini pili, śpiewali i przegapili swą szansę. Gdy w końcu zgłosili się do Boga, ten powiedział, że właściwie nic już nie zostało, ale odda im to, co zachował dla siebie.
Gruzja jest po prostu niesamowita. Piękne krajobrazy, gościnni i otwarci ludzie, przepyszna kuchnia i malownicze zbocza gór Kaukazu zachwycają każdego, kto otworzy swe serce na „Matkę Gruzję”.

 

 

Z Kazbegi w stronę granicy z Rosją prowadzi Gruzińska Droga Wojenna i tą trasą pojedziemy w stronę Elbrusa leżącego na terenie Rosji, a dokładniej w Kabardyno-Bałkarii.

 

Elbrus to wygasły wulkan prawie w całości pokryty lodowcami i wiecznym śniegiem, o dwóch szczytach: zachodnim (5642 m) i wschodnim (5621 m), które oddzielone są od siebie przełęczą na 5416 m, czyli z różnicą wypiętrzenia zaledwie 21 m. Góra jest technicznie łatwa, dlatego też bywa lekceważona, a ponieważ Elbrus jest wyższy od sąsiadujących szczytów o prawie 2 km podatny jest na gwałtowne zmiany pogody, w tym silne wiatry i niskie temperatury, a przy znacznym zamgleniu jest trudny w orientacji.

 

Droga do góry zazwyczaj nie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, a jedynie raków i kijków. Po zdobyciu szczytu likwidujemy obóz w drodze zejściowej i wracamy do doliny. Powrót odbywa się tą samą trasą. Przy dobrej pogodzie czeka nas wspaniała panorama Kaukazu, a nawet hen w oddali można dojrzeć Morze Czarne.

Elbrus to świetny sposób na poznanie siebie i swojej wytrzymałości na wysokości przekraczającej 5600 m, wpływu wysokości na organizm, sprawdzenie umiejętności współpracy w grupie, a przede wszystkim doskonały trening przed wyprawą na jakąś większą górę, np. w Himalajach czy Andach.

Najwięksi światowi alpiniści uważają, że to właśnie Elbrus jest najwyższy w Europie i dlatego jego zdobycie jest wymagane do skompletowania tak zwanej „Korony Ziemi”, czyli najwyższych wierzchołków wszystkich kontynentów.

 

poproś o szczegółową ofertę pdf

 

Skrócony opis programu:

 

Dzień 1. Przelot do Tbilisi
Z Polski wylatujemy w późnych godzinach wieczornych, rano jesteśmy na miejscu.


Dzień 2. Tbilisi - Stepancminda  (dawniej Kazbegi, 1750 m)
Z Tbilisi, prosto z lotniska, ruszamy malowniczą drogą do dawnego Kazbegi. Po drodze robimy zapas żywności i dalej pokonujemy przełęcz na prawie 2400 m, z której rozpościera się wspaniała panorama na szczyty Kaukazu. Nocleg w lokalnym hotelu.


Dzień 3. Sabertse - okolice rzeki (ok. 3200 m)
Z Kazbegi ruszamy w kierunku wioski Gergeti, potem na wzgórze, gdzie położony jest klasztor Trójcy Świętej, czyli Cminda Sameba (2170 m), pochodzący z XIV wieku, nad którym góruje nasz główny cel. Tu pakujemy główny bagaż na konie, a przed nami około 4 godz. marszu. Na noc zatrzymujemy się przy rzece. Nocleg w namiotach.


Dzień 4. Stacja Meteo (3650 m)
Dzisiaj wędrówka wiedzie kamienistą ścieżką, potem przez lodowiec Ordzweri, kierujemy się w górę kopczyków, które znakują trasę. Po przejściu przez morenę, ścieżka wznosi się trochę mocniej i tak dochodzimy do Meteo stacji. Droga zajmie nam około 3 godzin marszu. Nocleg w namiotach w okolicy stacji.


Dzień 5. Dzień aklimatyzacyjny
W ramach stopniowej aklimatyzacji możemy podejść do kapliczki w starym wagoniku na 3900 m  lub trasą naszego wejścia zbliżyć się do szczytu, by na noc wrócić w okolicę Meteo stacji. Nocleg w namiotach.


Dzień 6-7. Atak szczytowy
W zależności od warunków oraz samopoczucia uczestników kolejnego dnia możemy atakować szczyt lub aklimatyzować się i regenerować siły czekając na poprawę pogody.

W nocy, między godziną 2 a 4 wychodzimy do góry z zamiarem atakowania szczytu. Przejście zajmie nam około 10-12 godzin. Uwieńczeniem wysiłku będzie zniewalający widok na wspaniały łańcuch Kaukazu. Po zdobyciu góry schodzimy na nocleg do Meteo stacji.


Dzień 8. Dzień zapasowy
Na wypadek złej pogody mamy dzień w zapasie, który możemy przeznaczyć na odpoczynek w Kazbegi, gdzie schodzimy po zakończonej akcji górskiej.


Dzień 9. Terskol
Przekraczamy granicę gruzińsko-rosyjską i jedziemy do Terskoł – małej wsi położonej u podnóża Elbrusa. Nocleg w lokalnym hotelu.


Dzień 10. Prijut (4200 m)
Kolejką linową, potem wyciągiem krzesełkowym jedziemy do tzw. „beczek”, a następnie dochodzimy w okolicę Prijuta, skąd będziemy startować na szczyt. Nocleg w schronach.

 

Dzień 11. Akcja górska na Elbrusie

Jeżeli warunki pozwolą, startujemy około 1 w nocy, by po 7- 8 godzinach marszu stanąć na szczycie Elbrusa. Zejście tą samą drogą.

 

Dzień 12-14. Dni zapasowe/fakultatywne.


Dzień 15. Tbilisi
Wracamy do Tbilisi i pozostały czas przeznaczamy na zwiedzanie miasta i poznawanie kultury gruzińskiej.


Dzień 16. Powrót do Polski


 

Nasze biuro kompleksowo zajmuje się organizacją przelotu - rezerwacją I zakupem biletów lotniczych. Kwestie indywidualne pozostają do ustalenia.

 

Do wyprawy z ekipą Adventure 24 możesz dołączyć również w pojedynkę - gwarantujemy towarzystwo miłośników gór i przygody.

 

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ PRZYGODY!


INFORMACJE DODATKOWE:

Jeżeli chodzi o zakup biletów lotniczych, to wszelkie kwestie z tym związane ustalamy najpierw z każdym uczestnikiem wyprawy, potem robimy rezerwacje i kupujemy bilety. Opcje przelotów indywidualnych są do uzgodnienia. Cena za przelot podana w zakładce TERMINY I CENA nie jest ofertą handlową i zależy od aktualnej oferty linii lotniczych.
 

Do wyprawy z ekipą Adventure24 możesz dołączyć również w pojedynkę - nie ma z tego tytułu żadnych dopłat i gwarantujemy towarzystwo miłośników gór i przygody.

 

 

 

Pogoda i czas:

poproś o szczegółową ofertę pdf

 

 

WIZA

1. Gruzja:

- obywateli polskich udających się do Gruzji wizy nie obowiązują

2. Rosja:

- WYMAGANE SĄ WIZY DO ROSJI, załatwiamy je do około jednego miesiąca przed wyprawą. 

UWAGA! Pomagamy we wszelkich formalnościach.

 

WALUTA

1. Gruzja:

- oficjalna waluta: lari
- zabieramy ze sobą na wymianę  dolary amerykańskie (USD) , euro  lub/i karty bankomatowe/kredytowe

2. Rosja: 
- oficjalna waluta Rosji:  rubel
- zabieramy ze sobą na wymiane dolary amerykańskie (USD) lub/i karty bankomatowe/kredytowe


APTECZKA

- leki własne
- leki na górne drogi oddechowe np. Strepsils
- Aspiryna – ważne !!!
- środki opatrunkowe i dezynfekcyjne, na otarcia i stłuczenia
- leki na biegunkę i na zatrucia np. Nifuroksazyd
- witaminy


EKWIPUNEK

- czapki: polarowa, windstoperowa, opcjonalnie - kominiarka
- bielizna oddychająca, bielizna osobista, koszulki 4szt.
- bluza polarowa 200 lub 300: 2 szt. lub 1 szt. + sweter puchowy ( cieńka kurtka puchowa )
- kurtka Gore-Tex, itp.
- spodnie polarowe + spodnie Gore-Tex lub narciarskie
- skarpetki ok. 4 par
- stuptuty
- buty wysokogórskie (ciepłe!!)

- buty trekkingowe (za kostkę, wygodne)

- buty lekkie
- rękawice 2 pary: polarowe + łapawice (ciepłe)

- plecak ok. 75 litrów
- plecak 45 litrów jako podręczny
- okulary lodowcowe lub gogle (dobry filtr UV, ciemne)
- raki (koniecznie dopasowane do posiadanych butów)
- uprząż + karabinki zakręcane 3 szt.
- czekan

- kask
- repsznur ok. 4 metry + pętle rurowe 2 szt. po 70 cm
- folia NRC 1 szt.
- scyzoryk
- czołówka + zapasowe baterie

- palnik
- menażka + sztućce, zapałki szturmowe, zapalniczki (zwykłe)
- kubek (opcjonalnie)
- termos żelazny 0,7 litra lub 1 litr
- śpiwór (opcjonalnie do -15 stopni)
- karimata lub materac Termarest
- aparat fotograficzny (opcjonalnie)
- kije trekkingowe ( przydatne, ale można się bez nich obejść)

- paszport, dowód osobisty
- pieniądze, ew. karty płatnicze
- kosmetyk, w tym polecamy: chusteczki do nosa kilka paczek i wilgotne do higieny (np. dla dzieci)
- krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem UV, np. 50+ i do rąk

 

UWAGA!
W razie braku jakiegokolwiek sprzętu istnieje możliwość wypożyczenia go odpłatnie po wcześniejszych ustaleniach.

 

Nasze rekomendacje dotyczące różnych modeli butów górskich, raków i innego sprzętu.
Zakup sprzętu nie jest rzeczą prostą, dlatego oferujemy naszą pomoc. Chętnie doradzimy lub pomożemy w ewentualnych zakupach.
Posiadamy liczne kontakty i możliwości zniżek dla naszych uczestników u partnerów, z którymi współpracujemy.

 

Polecamy sklep internetowy 8a.pl.
Przed zakupem zapytaj nas o kupon lub kod rabatowy przygotowany specjalnie dla Ciebie.

 

 

Data Cena Przelot Status
25.06.2022 - 10.07.2022 6600 PLN 1200-2000 PLN

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
09.07.2022 - 24.07.2022 6600 PLN 1200-2000 PLN

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
30.07.2022 - 14.08.2022 6600 PLN 1200-2000 PLN

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
20.08.2022 - 04.09.2022 6600 PLN 1200-2000 PLN

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
03.09.2022 - 18.09.2022 6600 PLN 1200-2000 PLN

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj