Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukiwarka

« Powrót do listy

Świadczenia

 

 

 

CENA ZAWIERA

 

-   opiekę polskiego kierownika wyprawy. Nasi prowadzący to bardzo doświadczone osoby,  zdobywcy 6, 7, a nawet  8 tysieczników!  Na szczycie Kazbeka i Elbrusa  bywali wielokrotnie.

 

-  dodatkową opiekę miejscowych lokalnych licencjonowanych przewodników, a zarazem ratowników górskich ( nigdy nie chodzimy na szczyt z jednym prowadzącym jak w wielu ofertach, które mozna spotkać w internecie! ) Każdy zespół linowy jest prowadzony przez wyszkolonego prowadzącego, opieka na każdym etapie i w każdym momencie wyprawy ze względu na odpowiednią ilosc prowadzących zależnie od wielkości grupy,

 

- 2 noclegi na kwaterach prywatnych w Kazbegi wraz z wyżywieniem HB przed i po akcji górskiej
- 2 noclegi w hotelu wraz z wyżywieniem HB  przed i po akcji górskiej na Elbrusie - hotele 2* i 3*
- w czasie akcji górskiej na Kazbeku noclegi w namiotach 2-osobowych (obozy zakładane samodzielnie przez uczestników wyjazdu ), na Elbrusie noclegi w schronach
- wyżywienie w górach  (suchy prowiant, liofilizaty, uczestnicy gotują we własnym zakresie)
- konie niosące bagaż do Meteo stacji/Kazbek (limit bagażu wynosi 15 kg)
- transfery oraz przeloty wg umowy
- ubezpieczenie KL i NNW

 

 


CENA NIE ZAWIERA


- opłat wizowych (wiza do Rosji)

- gazu
- nadbagażu

- kaucji za wypozyczenie namiotów
- alkoholu i inne napoje typu cola itp.
- ew. dodatkowych posiłków
- noclegów i wyżywienia w trakcie ew.  programu fakultatywnego lub w razie zakończenia wcześniej akcji górskiej
- indywidualnego przewodnictwa
- indywidualnego wyposażenia uczestnika

 

 

Zasady i płatności


I rata: opłata rezerwacyjna 1500 zł płatna przy zapisie,
II rata: płatność za bilety lotnicze,
III rata: 1900 zł - płatne na 45 dni przed wyjazdem,
IV rata: 3000 zł - płatne na min. 14 dni przed rozpoczęciem wyprawy.

 

 

 

FAKULTATYWNIE


- zwiedzanie Tbilisi
- wizyta w Batumi nad Morzem Czarnym
- wizyta w Swanetii
- zwiedzanie Gruzji

(dom Stalina , miasta skalne , jaskinie)

 

 

Kazbek z Elbrusem - kaukaskie giganty

O wyprawie
Informacje praktyczne
Terminy i cena
Galeria
CZAS:

16 dni

SEZON WYJAZDU:

lipiec, sierpień, wrzesień

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW:

od 8 osób

ORGANIZACJA:

Adventure24

Zapisz się/Zapytaj
Opis wyprawy:

 

Zapisz sie już dzisiaj - dostaniesz w prezencie możliwość udziału w zimowym

KURSIE TURYSTYKI WYSOKOGÓRSKIEJ w Tatrach...

 

17 terminów do wyboru, miejsca czekają...

 

Informacje na temat kursu znajdziesz na naszej stronie:  https://www.adventure24.pl/kurs-turystyki-wysokogorskiej

 

Prowadzimy wyprawy na Kazbek i Elbrus od 17 lat! Czujemy się tam jak u siebie w domu :) Na Kazbek jeździliśmy już w czasach kiedy w Polsce w zasadzie nikt o nim jeszcze nie słyszał.  Każdą wyprawę prowadzi polski lider z wieloletnim doświadczeniem w górach całego świata. On jest również waszym tłumaczem kiedy coś się dzieje. Zapytaj zawsze kto prowadzi Cię na szczyt, czy mówi w Twoim języku i jakie jest jego doświadczenie w górach!  Oprócz polskiego lidera w każdej wyprawie uczestniczą lokalni licencjonowani ratownicy i przewodnicy.

 

Stojąc na szczycie Kazbeka przy odrobinie szczęścia i dobrej widoczności można dostrzec szczyt Elbrusa. A skoro to już tak blisko – proponujemy za jednym „zamachem” zdobycie wierzchołków obu kaukaskich gigantów.


Kazbek jest jedną z najwyższych i najpiękniejszych gór na Kaukazie, położony jest we wschodniej części Kaukazu Centralnego w Oseti Południowej, niedaleko granicy z Degestanem. Dla Gruzinów Mkinwarcweri, to "Zamarznięty Szczyt", lub „Lodowy Szczyt”, a najokazalej prezentuje się z miejscowości Stepancminda (dawniej Kazbegi), które będzie naszym miejscem wypadowym na górę.

Kazbek, tak samo jak Elburs jest wygasłym wulkanem. Główną trudność na Lodowym Szczycie stanowi 50-metrowy kuluar (40 stopni nachylenia), znajdujący się na odcinku wyprowadzającym na wierzchołek. Góra pozbawiona sąsiadujących szczytów o podobnej wysokości, narażona jest na znaczne zmiany pogody i duże wahania temperatur.
Ze stoków Kazbeka spływają liczne lodowce. Po stronie gruzińskiej znajduje się lodowiec Gergeti, a na południowych stokach góry znajduje się dawna stacja meteorologiczna, która w sezonie letnim pełni rolę schroniska dla alpinistów, i w sąsiedztwie której spędzimy parę dni.

Dla Gruzinów Kazbek to kapryśna kobieta, którą spowija szal z wiecznych mgieł. Zazwyczaj gruzińscy alpiniści nie wchodzą na sam szczyt tłumacząc, iż nie depcze się po głowie niewieście.
To właśnie do tej góry według mitologii bogowie przykuli Prometeusza, a już na pewno jego gruzińskiego odpowiednika – Amirani.

A jak głosi gruzińska legenda, kiedy Bóg rozdzielał narodom ziemię, Gruzini pili, śpiewali i przegapili swą szansę. Gdy w końcu zgłosili się do Boga, ten powiedział, że właściwie nic już nie zostało, ale odda im to, co zachował dla siebie.
Gruzja jest po prostu niesamowita. Piękne krajobrazy, gościnni i otwarci ludzie, przepyszna kuchnia i malownicze zbocza gór Kaukazu zachwycają każdego, kto otworzy swe serce na „Matkę Gruzję”.

 

Z Kazbegi w stronę granicy z Rosją prowadzi Gruzińska Droga Wojenna i tą trasą pojedziemy w stronę Elbrusa leżącego na terenie Rosji, a dokładniej w Kabardyno-Bałkarii.

 

Elbrus to wygasły wulkan prawie w całości pokryty lodowcami i wiecznym śniegiem, o dwóch szczytach: zachodnim (5642 m) i wschodnim (5621 m), które oddzielone są od siebie przełęczą na 5416 m, czyli z różnicą wypiętrzenia zaledwie 21 m.
Góra jest technicznie łatwa, dlatego też bywa lekceważona, a ponieważ Elbrus jest wyższy od sąsiadujących szczytów o prawie 2 km podatny jest na gwałtowne zmiany pogody, w tym silne wiatry i niskie temperatury, a przy znacznym zamgleniu jest trudny w orientacji.
Droga do góry zazwyczaj nie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, a jedynie raków i kijków. Po zdobyciu szczytu likwidujemy obóz w drodze zejściowej i wracamy do doliny. Powrót odbywa się tą samą trasą.
Przy dobrej pogodzie czeka nas wspaniała panorama Kaukazu, a nawet hen w oddali można dojrzeć Morze Czarne.

Elbrus to świetny sposób na poznanie siebie i swojej wytrzymałości na wysokości przekraczającej 5600 m, wpływu wysokości na organizm, sprawdzenie umiejętności współpracy w grupie, a przede wszystkim doskonały trening przed wyprawą na jakąś większą górę, np. w Himalajach czy Andach.

Najwięksi światowi alpiniści uważają, że to właśnie Elbrus jest najwyższy w Europie i dlatego jego zdobycie jest wymagane do skompletowania tak zwanej „Korony Ziemi”, czyli najwyższych wierzchołków wszystkich kontynentów.

 

poproś o szczegółową ofertę pdf

 

Skrócony opis programu:

 

Dzień 1. Przelot do Tbilisi
Z Polski wylatujemy w późnych godzinach wieczornych, rano jesteśmy na miejscu.


Dzień 2. Tbilisi - Stepancminda  (dawniej Kazbegi, 1750 m)
Z Tbilisi, prosto z lotniska, ruszamy malowniczą drogą do dawnego Kazbegi. Po drodze robimy zapas żywności i dalej pokonujemy przełęcz na prawie 2400 m, z której rozpościera się wspaniała panorama na szczyty Kaukazu. Nocleg w lokalnym hotelu.


Dzień 3. Sabertse - okolice rzeki (ok. 3200 m)
Z Kazbegi ruszamy w kierunku wioski Gergeti, potem na wzgórze, gdzie położony jest klasztor Trójcy Świętej, czyli Cminda Sameba (2170 m), pochodzący z XIV wieku, nad którym góruje nasz główny cel. Tu pakujemy główny bagaż na konie, a przed nami około 4 godz. marszu. Na noc zatrzymujemy się przy rzece. Nocleg w namiotach.


Dzień 4. Stacja Meteo (3650 m)
Dzisiaj wędrówka wiedzie kamienistą ścieżką, potem przez lodowiec Ordzweri, kierujemy się w górę kopczyków, które znakują trasę. Po przejściu przez morenę, ścieżka wznosi się trochę mocniej i tak dochodzimy do Meteo stacji. Droga zajmie nam około 3 godzin marszu. Nocleg w namiotach w okolicy stacji.


Dzień 5. Dzień aklimatyzacyjny
W ramach stopniowej aklimatyzacji możemy podejść do kapliczki w starym wagoniku na 3900 m  lub trasą naszego wejścia zbliżyć się do szczytu, by na noc wrócić w okolicę Meteo stacji. Nocleg w namiotach.


Dzień 6-7. Atak szczytowy
W zależności od warunków oraz samopoczucia uczestników kolejnego dnia możemy atakować szczyt lub aklimatyzować się i regenerować siły czekając na poprawę pogody.

W nocy, między godziną 2 a 4 wychodzimy do góry z zamiarem atakowania szczytu. Przejście zajmie nam około 10-12 godzin. Uwieńczeniem wysiłku będzie zniewalający widok na wspaniały łańcuch Kaukazu. Po zdobyciu góry schodzimy na nocleg do Meteo stacji.


Dzień 8. Dzień zapasowy
Na wypadek złej pogody mamy dzień w zapasie, który możemy przeznaczyć na odpoczynek w Kazbegi, gdzie schodzimy po zakończonej akcji górskiej.


Dzień 9. Terskol
Przekraczamy granicę gruzińsko-rosyjską i jedziemy do Terskoł – małej wsi położonej u podnóża Elbrusa. Nocleg w lokalnym hotelu.


Dzień 10. Prijut (4200 m)
Kolejką linową, potem wyciągiem krzesełkowym jedziemy do tzw. „beczek”, a następnie dochodzimy w okolicę Prijuta, skąd będziemy startować na szczyt. Nocleg w schronach.

 

Dzień 11. Akcja górska na Elbrusie

Jeżeli warunki pozwolą, startujemy około 1 w nocy, by po 7- 8 godzinach marszu stanąć na szczycie Elbrusa. Zejście tą samą drogą.

 

Dzień 12-14. Dni zapasowe/fakultatywne.


Dzień 15. Tbilisi
Wracamy do Tbilisi i pozostały czas przeznaczamy na zwiedzanie miasta i poznawanie kultury gruzińskiej.


Dzień 16. Powrót do PolskiDZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNĄ PRZYGODĘ  :-)

 

 

 

Pogoda i czas:

poproś o szczegółową ofertę pdf

 

 

WIZA

1. Gruzja:

- obywateli polskich udających się do Gruzji wizy nie obowiązują

2. Rosja:

- WYMAGANE SĄ WIZY DO ROSJI, załatwiamy je do około jednego miesiąca przed wyprawą. 

UWAGA! Pomagamy we wszelkich formalnościach.

 

WALUTA

1. Gruzja:

- oficjalna waluta: lari
- zabieramy ze sobą na wymianę  dolary amerykańskie (USD) , euro  lub/i karty bankomatowe/kredytowe

2. Rosja: 
- oficjalna waluta Rosji:  rubel
- zabieramy ze sobą na wymiane dolary amerykańskie (USD) lub/i karty bankomatowe/kredytowe


APTECZKA

- leki własne
- leki na górne drogi oddechowe np. Strepsils
- Aspiryna – ważne !!!
- środki opatrunkowe i dezynfekcyjne, na otarcia i stłuczenia
- leki na biegunkę i na zatrucia np. Nifuroksazyd
- witaminy


EKWIPUNEK

- czapki: polarowa, windstoperowa, opcjonalnie - kominiarka
- bielizna oddychająca, majtki ok. 4 szt, koszulki 4szt.
- bluza polarowa 200 lub 300: 2 szt. lub 1 szt. + sweter puchowy ( cieńka kurtka puchowa )
- kurtka Gore-Tex, itp.
- spodnie polarowe + spodnie Gore-Tex lub narciarskie
- skarpetki ok. 4 par
- stuptuty
- sandały/klapki outdoorowe
- buty (ciepłe górskie skórzane lub skorupy + niskie trekkingowe!)
- rękawice 2 pary: polarowe + łapawice (ciepłe)

- plecak ok. 75 litrów
- plecak 45 litrów jako podręczny
- okulary lodowcowe lub gogle (dobry filtr UV, ciemne)
- raki (koniecznie dopasowane do posiadanych butów)
- uprząż + karabinki zakręcane 3 szt.
- czekan

- kask
- repsznur ok. 4 metry + pętle rurowe 2 szt. po 70 cm
- folia NRC 1 szt.
- scyzoryk
- czołówka + zapasowe baterie

- palnik
- menażka + sztućce, zapałki szturmowe, zapalniczki (zwykłe)
- kubek (opcjonalnie)
- termos żelazny 0,7 litra lub 1 litr
- śpiwór (opcjonalnie do -15 stopni)
- karimata lub materac Termarest
- aparat fotograficzny (opcjonalnie)
- kije trekkingowe ( przydatne, ale można się bez nich obejść)

- paszport, dowód osobisty
- pieniądze, ew. karty płatnicze
- kosmetyk, w tym polecamy: chusteczki do nosa kilka paczek i wilgotne do higieny (np. dla dzieci)
- krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem UV, np. 50+ i do rąk

 

UWAGA!
W razie braku jakiegokolwiek sprzętu istnieje możliwość wypożyczenia go odpłatnie po wcześniejszych ustaleniach.

 

Nasze rekomendacje dotyczące różnych modeli butów górskich, raków i innego sprzętu.
Zakup sprzętu nie jest rzeczą prostą, dlatego oferujemy naszą pomoc. Chętnie doradzimy lub pomożemy w ewentualnych zakupach.
Posiadamy liczne kontakty i możliwości zniżek dla naszych uczestników u partnerów, z którymi współpracujemy.

 

Polecamy sklep internetowy 8a.pl.
Przed zakupem zapytaj nas o kupon lub kod rabatowy przygotowany specjalnie dla Ciebie.

 

Data Cena Przelot Status
13.07.2019 - 28.07.2019 6400 PLN 1200-1500 PLN

promocja - kurs turystyki wysokogórskiej GRATIS! (dotyczy wszystkich terminów)

zapisy

Zapisz się/Zapytaj
03.08.2019 - 18.08.2019 6400 PLN 1200-1500 PLN

zapisy

Zapisz się/Zapytaj
10.08.2019 - 25.08.2019 6400 PLN 1200-1500 PLN

zapisy

Zapisz się/Zapytaj
24.08.2019 - 08.09.2019 6400 PLN 1200-1500 PLN

zapisy

Zapisz się/Zapytaj