Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukiwarka

« Powrót do listy

Świadczenia

 

 

CENA ZAWIERA:


- przeloty międzynarodowe
- transfery na miejscu
- opłaty w Parkach Narodowych Kilimandżaro oraz na safari
- wynajem przewodnika (opcja obowiązkowa)
- wynajem tragarzy
- noclegi: na dole w hotelach, podczas akcji górskiej w namiotach 2-osobowych
- wyżywienie
- opiekę polskiego kierownika wyprawy
- ubezpieczenie KL+ NNW

 

 

 

CENA NIE ZAWIERA:


- opłat wizowych (Kenia 25 USD , Tanzania 50 USD)
- wycieczek fakultatywnych oraz nie ujętych w programie
- napiwków (zwyczaj obowiązkowy,  ok.150 USD)
- dodatkowych napojów typu Cola, itp.
- alkoholu
- wydatków własnych
- nadbagażu

- ew. pobytu na Zanzibar 4 dni (3 noce) dopłata 400 USD

 

 

 

Zasady i płatności

 

 

Cena normalna:

I rata: opłata rezerwacyjna 1000 zł płatna przy zapisie


II rata : płatność za bilet lotniczy wg rezerwacji


III rata:  1350 USD (- I rata) x kurs sprzedaży płatna na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy


IV rata: 1600 USD płatne na miejscu w USD

 

 

 

 

FAKULTATYWNIE

 

- wizyta w wiosce Masajskiej 10 USD

- nurkowanie Zanzibar ( 2 x ok 110 USD)

- wycieczka Stone Town 20 USD  ( Zanzibar ) 

- pływanie z ławicami delfinów ok 30 USD ( Zanzibar )

- wycieczka "Spice Tour"  ok 20 USD ( Zanzibar )

 

 

KILIMANDŻARO 5895 m n.p.m. + 2 dni SAFARI - "KORONA ZIEMI"

O wyprawie
Informacje praktyczne
Terminy i cena
Galeria
CZAS:

12 dni (+ 3 dni Zanzibar)

SEZON WYJAZDU:

GRUDZIEŃ - MARZEC, CZERWIEC - WRZESIEŃ

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW:

od 8 osób

ORGANIZACJA:

Adventure24

Zapisz się/Zapytaj
Opis wyprawy:


Zapraszamy już dziś!

 

Najwyższa góra Czarnego Lądu i najwyższa wolnostojąca góra na świecie!
Kilimandżaro to Dach Afryki i jej piękno, i zrozumiesz dlaczego, kiedy ją zobaczysz.
Wejście na górę zabierze nas w zróżnicowany świat klimatyczny, gdzie w ciągu kilku dni przejdziemy od gorących tropików do wręcz arktycznego zimna - ostatnich śniegów Klimandżaro.

 

Odwiedzimy Jezioro Manyara, sceniczny klejnot, który wychwalany był przez Ernesta Hemingwaya słowami: "najpiękniejsze miejsce w Afryce, jakie widziałem" i wojowniczych, pięknych, dumnych i kolorowo ubranych Masajów. Będziemy buszować w Ngorongoro - największym kraterze świata, 8 cudzie natury, zwanym "klejnotem w koronie" i jednym z najpiękniejszych miejsc na safari. To tu zobaczymy ogromne skupiska dzikich zwierząt we wspaniałej scenerii i na wyciągnięcie dłoni.

Na życzenie zabierzemy Was do Serengeti - największego, najstarszego i najbardziej znanego obszaru chronionego na świecie, niebywałej przestrzeni, która kończy się gdzieś na końcu Ziemi połyskującą sawanną.

A na deser - Wyspa Korzeni, Wyspa Przypraw. Otoczona bajecznymi plażami, pięknymi, zacisznymi lagunami w otoczeniu turkusowej wody. Istny raj i prawdziwa frajda dla pasjonatów nurkowania. Zanzibar ukoi Cię po trudach wędrówki na Kilimandżaro czy równie wyczerpującym safari. Dobre wrażenia po tej przygodnie pozostaną z Tobą na zawsze.

 

Głównym celem wyprawy jest zdobycie Kilimandżaro, najwyższego szczytu Afryki zaliczanego do Korony Ziemi. To także masyw powulkaniczny z ogromnym kraterem na wierzchołku. Sam szczyt stanowi najwyższe wzniesienie na krawędzi Kibo o nazwie Uhuru Peak. Droga w górę wiedzie przez wszystkie strefy roślinności afrykańskiej: sawannę, las tropikalny, skalno-trawiaste plateau, a kończy na wiecznych śniegach lodowców Kilimandżaro.

Góra jest łatwa technicznie i dostępna dla każdego, kto posiada odpowiednią kondycję. Jest jednak wysoka, a w ciagu dnia pokonuje się czasem znaczne przewyższenia, więc pamiętać należy o właściwej aklimatyzacji. Najczęściej wchodzimy na Kilimandżaro szlakiem Machame - to jedna z najlepszych dróg pod względem adaptacji organizmu do wysokości. Po drodze nocujemy w namiotach.

Droga nie wymaga żadnego sprzętu technicznego poza butami trekingowymi i kijkami. W czasie dnia przy sobie mamy jedynie lekki osobisty plecak, reszta jest niesiona przez wynajętych tragarzy (w cenie wyjazdu). W czasie drogi towarzyszy nam dodatkowo lokalny przewodnik. Obsługa przygotowuje posiłki oraz rozstawia namioty, które czekają na nas po dotarciu do obozów.

 

Istnieje możliwość wydłużenia wyjazdu o ewentualne opcje dodatkowe, takie jak: Parki Narodowe (np. Serengeti)  lub 4-dniowy pobyt na Zanzibarze.

 

Koszt rozszerzenia programu o Zanzibar  to 400 USD + przeloty.

 

poproś o szczegółową ofertę pdf

 

 

UWAGA:  Dla tych, którzy chcieliby mieć więcej czasu podczas trekkingu na Kilimandżaro, by lepiej się aklimatyzować i móc pozwolić sobie na wolniejsze wejście proponujemy  wyprawę: KILIMANDŻARO - TREKKING  7 DNI + SAFARI + ZANZIBAR.

W ofercie tej zapraszamy również wycieczkę do malowniczych wodospadów Materuni.

 

Przyjmujemy zapisy na wyjazdy w terminach:

 

23 lutego - 6 marca 2019

2 marca - 13 marca 2019

29 czerwca - 10 lipca 2019

3 sierpnia - 15 sierpnia 2019 (trekking 7 dni)

17 sierpnia - 29 sierpnia 2019 (trekking 7 dni)

31 sierpnia - 11 września 2019

14 września - 26 września 2019 (trekking 7 dni)

26 grudnia 2019 - 6 stycznia 2020

10 stycznia - 22 stycznia (trekking 7 dni)

18 stycznia - 30 stycznia 2019 (trekking 7 dni)

 

 

Każdy z tych terminów jest dłuższy o 3 dni dla wersji z Zanzibarem.

 

Skrócony opis programu:

 

Dzień 1. Przelot do Nairobi
Przelot Warszawa-Nairobi w Kenii ( lądowanie rano 2go dnia )


Dzień 2. Moshi
Przejazd z Nairobi do Moshi w Tanzanii zajmie nam ok. 7 godzin. Po południu odpoczynek i przygotowanie do trekkingu.  Nocleg w hotelu.

 

Dzień 3. Machame Checkpoint (1900 m) – Machame Camp (2980 m)

Po śniadaniu przejeżdżamy z Moshi do bramy Parku Kilimandżaro. Po załatwieniu formalności ruszamy  powoli w górę. Dziś droga prowadzi przez las tropikalny, mamy do przejścia 11 km, co powinno zająć ok. 5 godzin.  Po drodze przerwa na jedzenie. Po przyjściu do obozu ciepła kolacja.

 

Dzień 4. Machame Camp (2980 m) – Shira Camp (3840 m)

Kolejnego dnia mamy do pokonania ok. 9 km drogi, a przewyższenie jest podobne jak pierwszego dnia.  Tu już możemy odczuć wpływ wysokości na organizm.  Obóz osiągniemy po ok. 5-6 godzinach marszu. Po przyjściu do obozu lunch, odpoczynek, a przed zachodem słońca - kolacja.

 

Dzień 5. Shira Camp (3840 m) – Barranco Camp (3950 m)

Dziś 6-7 godzin marszu, wychodzimy na wysokość ok. 4500 m na przełęcz zwaną Lawa Tower, tu przerwa na lunch. Przyzwyczajamy organizm do wysokości, po czym schodzimy do obozu położonego na podobnej wysokości co obóz II. Daje to idealny efekt aklimatyzacyjny.
Z obozu podziwiamy kopułę szczytową Kilimandżaro. Tu jesteśmy już bardzo blisko szczytu, ale musimy go okrążyć, by dojść do naszej drogi ataku.

 

Dzień 6. Barranco Camp (3950 m) – Karranga Camp (3980 m) -  Barrafu Camp (4550 m)

Na początek dnia mamy do pokonania strome podejście ok. 300 metrów po skalnym zboczu. Trasa jest bardzo malownicza ze wspaniałymi widokami.  Pokonujemy drogę  na przemian w górę i w dół, by dojść do Karranga Camp (3980 m). Tu przerwa na ciepły posiłek i po krótkim odpoczynku idziemy dalej do Barrafu Camp. Droga zajmuje ok. 8  godzin. Jest to ostatni obóz przed szczytem. Stąd atakujemy nasze Kilimandżaro! Po przyjściu do obozu czas na sen i regenerację sił przed atakiem szczytowym.

 

Dzień 7. Barrafu Camp (4550 m) – Uhuru Peak (5895 m) – Millenium Camp (3800 m)

Atakujemy szczyt! Namioty opuszczamy przed północą. Na szczyt mamy ok. 9 godzin drogi. Z utęsknieniem czekamy na wschód słońca, które ogrzeje nas po nocnej wędrówce. Najpierw dochodzimy do Stella Point na wysokości 5730 m, który znajduje się na krawędzi krateru Kibo, a stąd już niedaleko do najwyższego wzniesienia na koronie krateru. Jesteśmy na Uhuru Peak ;) - wyżej w Afryce wyjść się nie da.
Po zdobyciu szczytu schodzimy ok. 3 godziny do Barrafu Camp. Po 2-3 godzinnym odpoczynku i lunchu ruszamy w dół. Tracimy wysokość schodząc do Millenium Camp (3800 m), zajmie nam to tylko 1,5-2 godzin drogi.

 

Dzień 8. Millenium Camp (3800 m) – Mweka Gate (1800 m) - Moshi

To już ostatni dzień na terenie Parku Kilimandżaro. Łagodne ok. 5-6 godzinne zejście do bramy parku.
Stąd jedziemy do Moshi i przyzwyczajamy się do życia w warunkach hotelowych (prysznic, łóżko, restauracja,...;) Wieczorem uroczysta kolacja, nocleg w hotelu.

 

Dzień 9. Lake Manyara lub Tarangire NP

Po śniadaniu jedziemy w kierunku Arushy i dalej do Parku Narodowego, gdzie podziwiać będziemy wspaniałą przyrodę z dostojnymi baobabami na czele i dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku.
Powrót do wioski na nocleg.

 

Dzień 10. Ngorongoro

Dziś poznamy wojowniczych, pięknych, dumnych i kolorowo ubranych Masajów.  Dzień zaczynamy od wizyty w wiosce masajskiej (fakultatywnie). Dalej jedziemy na dno krateru. Będziemy buszować w Ngorongoro – największej zachowanej kalderze świata, 8 cudzie natury, zwanym "klejnotem w koronie" i jednym z najpiękniejszych miejsc na safari. To tu zobaczymy ogromne skupiska dzikich zwierząt we wspaniałej scenerii i na wyciągnięcie dłoni.
Wracamy na nocleg do hotelu.

 

Dzień 11. Przejazd do Nairobi, wylot do kraju

 

Dzień 12. Polska

 

 

Opcjonalnie:

Dzień 11. Zanzibar
Przelot na Zanzibar, a następnie przejazd do malowniczej wioski  Jambiani w południowo- wschodniej części  Zanzibaru.

 

Dzień 12-13. Zanzibar
Wypoczynek na malowniczych plażach Zanzibaru. Atrakcje fakultatywne: nurkowanie, wycieczka do Stone Town, pływanie z ławicami delfinów, wycieczka "Spice Tour", wizyta  w Jozani Forest i inne.

 

Dzień 14. Zanzibar
Popołudniu przelot do Dar Es Salam i wylot do kraju.

Dzień 15. Powrót do Polski

 

 

Koszt pobytu na Zanzibarze:  400 USD  (obejmuje: 3 noclegi, śniadania i obiadokolacje, transfery z/na lotnisko, ubezpieczenie, opieka pilota).

 

 

DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNĄ PRZYGODĘ! :-)

 

 

Fakultatywnie:

- wizyta w wiosce Masajskiej (10 USD)
- nurkowanie na Zanzibarze (2 x ok. 110 USD)
- wycieczka do Stone Town (20 USD)
- pływanie z ławicami delfinów (ok. 30 USD)
- wycieczka "Spice Tour" (ok. 20 USD)

 

Uwaga!  Program może ulec przesunięciu o +/- 1dzień w zależności od aktualnej daty przelotu.

 

 

                                                               

 

Pogoda i czas:

poproś o szczegółową ofertę pdf

 

 

SZCZEPIENIA I ZDROWIE

Szczepienia obowiązkowe:
– żółta febra

 

Szczepienia zalecane:
– żółtaczka typu A i B (przynajmniej 2 dawki podane najpóźniej 2 tygodnie przed wyjazdem)
– tężec
– błonica
– dur brzuszny (tyfus)
– profilaktyka antymalaryczna – wskazane jest zażywanie leku przeciwmalarycznego, np. MALARONE lub LARIAM (dostępne na receptę).

 

WIZA/PASZPORT

 

Obywateli polskich udających się do Tanzanii / Kenii obowiązują wizy. O wize aplikujemy bezpośrednio po przylocie na granicy, jest to formalność. 

 

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu z kraju destynacji!

 

WALUTA

- oficjalna waluta Tanzanii : Shyling tanzański

- zabieramy ze sobą na wymiane dolary amerykańskie USD lub/i karty bankomatowe/kredytowe

 

EKWIPUNEK

- plecak 60-70 l lub wór wyprawowy (można kupić u nas)
- mały plecak na bagaż podręczny (ok. 30-40l)
- pokrowiec przeciwdeszczowy na plecaki (główny i podręczny)
- buty trekkingowe za kostkę (najlepiej sprawdzone - wygodne)
- kurtka przeciwdeszczowa, np. Gore-Tex
- spodnie zewnętrzne
- spodnie ciepłe, np. polarowe
- polary (dobrze mieć dwa na zmianę w razie przepocenia lub przemoczenia, np. jeden gruby, drugi
cienki)
- ciepłe skarpety (2-3 pary)
- koszulki na zmianę z krótkim i długim rękawem
- czapka ciepła
- ciepłe rękawice, np. polarowe i typu łapawice lub narciarskie
- bielizna oddychająca (2 pary)
- śpiwór (najlepszy puchowy, komfort do -10 stopni)
- sandały trekkingowe
- termos 0,7l lub 1l
- czołówka + zapasowe baterie
- okulary z wysokim filtrem UV
- krem z wysokim filtrem UV lub tzw. bloker, pomadka z UV do ust
- apteczka osobista (m.in. środki przeciwbólowe, przeciwmalaryczne, plastry)
- bielizna, rzeczy osobiste, zestaw kosmetyków (przydatne są w podróży chusteczki nawilżone, np.
dla dzieci)
- ręcznik szybkoschnący
- kapelusz lub czapka z daszkiem jako osłona przed słońcem
- spodnie typu safari (zawsze się sprawdzają)
- dodatkowe baterie lub akumulatory do aparatów i innego sprzętu
- stuptuty, czyli tzw. ochraniacze na buty (przydadzą się przy zejściu)
- kijki trekkingowe
- strój kąpielowy
- MUGGA – jeden z nielicznych preparatów do użytku zewnętrznego działający na komary tropikalne
- folia NRC
- karimata (podczas akcji górskiej do dyspozycji mamy materace)
- butelka 1l lub Camelbak
- żółta książeczka szczepień
Opcjonalnie:
- tabletki regenerujące i witaminowe (Plusz, Isostar)
- suszone wędliny, np. kabanosy
- scyzoryk/nóż (pakujemy do bagażu głównego)
- okulary przeciwsłoneczne (druga para w zapasie)
- lornetka (przyda się na safari)
- worki na śmieci (mogą przydać się w razie deszczu jako dodatkowa ochrona odzieży lub na depozyt w hotelu)

 

Nasze rekomendacje dotyczące różnych modeli butów trekkingowych, górskich, raków i innego sprzętu.

Zakup sprzętu nie jest rzeczą prostą, dlatego oferujemy naszą pomoc. Chętnie doradzimy lub pomożemy w ewentualnych zakupach.
Posiadamy liczne kontakty i możliwości zniżek dla naszych uczestników u partnerów, z którymi współpracujemy.

 

Polecamy sklep internetowy 8a.pl.
Przed zakupem zapytaj nas o kupon lub kod rabatowy przygotowany specjalnie dla Ciebie.

 

 

 

 

 

 

Data Cena Przelot Status
23.02.2019 - 06.03.2019 2950 USD 3000 - 4000 zł

2 wolne miejsca

Zapisz się/Zapytaj
02.03.2019 - 13.03.2019 2950 USD 3000 - 4000 zł

zapisz się, nie zwlekaj ;)

Zapisz się/Zapytaj
29.06.2019 - 10.07.2019 2950 USD 3000 - 4000 zł

przyjmujemy zapisy

Zapisz się/Zapytaj
03.08.2019 - 15.08.2019 3140 USD 3000 - 4000 zł

trekking 7 dni,

zapisz się, nie zwlekaj ;)

Zapisz się/Zapytaj
17.08.2019 - 29.08.2019 3140 USD 3000 - 4000 zł

trekking 7 dni, ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
31.08.2019 - 11.09.2019 2950 USD 3000 - 4000 zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
14.09.2019 - 26.09.2019 3140 USD 3000 - 4000 zł

trekking 7 dni, ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
26.12.2019 - 06.01.2020 2950 USD 3000 - 4000 zł

ZAPISY

Zapisz się/Zapytaj
10.01.2020 - 22.01.2020 3140 USD 3000 - 4000 zł

ZAPISY, trekking 7dni

Zapisz się/Zapytaj
18.01.2020 - 30.01.2020 3140 USD 3000 - 4000 zł

ZAPISY, trekking 7dni

Zapisz się/Zapytaj