Przystanek Beskidy - tu wszystko się zaczyna - BABIA GÓRA

Polska (Europa)
 • Stopień trudności 1/5
 • PRZYGODA 3/5
 • Komfort 3/5
 • Przygoda
 • Zabytki

O wyprawie

 • Przystanek Beskidy - tu wszystko się zaczyna

  Zapraszamy na nowy cykl naszych autorskich spotkań na beskidzkich szlakach.

  Każda droga gdzieś się zaczyna, nasza początek miała właśnie w Beskidach. Tu też zaczęliśmy marzyć o górach wyższych i najwyższych. Tu, odkąd pamiętamy, przemierzaliśmy szlaki, by potem piąć się coraz wyżej, i wyżej.

  Teraz, mając już doświadczenie na najwyższych górach wszystkich kontynentów, zapraszamy Was na nasz beskidzki cykl „Przystanek Beskidy - tu wszystko się zaczyna”. Przemierzymy z Wami beskidzkie szlaki, a także w czasie wieczornych prelekcji pokażemy góry, w które udało nam się zawędrować. A może i dla Ciebie będzie to beskidzki „Przystanek” w drodze do wielkich marzeń?

  Oprócz wspólnego wędrowania po Beskidach, chcemy dać Wam czas by dzielić się wspólnie zamiłowaniem do gór. Nie tylko tych wysokich ;) Ale przecież każda droga się gdzieś zaczyna...

 • Poczuj beskidzki klimat na Babiej Górze

  Babia Góra (1725 m n.p.m.), zwana również Królową Beskidów oraz Kapryśnicą, jest nie tylko najwyższym punktem Beskidu Żywieckiego, ale również całej Polski nie licząc Tatr. Ten wybitny szczyt, szczególnie w okresie zimowo- wiosennym góruje nad Orawą niczym Kilimandżaro nad Tanzanią. Jej kapryśna pogoda, powoduje, że Babia Góra bywa nieobliczalna. Nawet gdy dookoła panuje słońce i ciepła aura, na samym szczycie Diablaka może zawiesić się chmura, która potrafi zmienić wszystko.


  Jedno jest pewne, Królowa to jeden z lepszych punktów widokowych w polskich górach. Panoramy stąd nie mają końca. Widać jak na dłoni Tatry, Beskid Żywiecki, Śląski, Wyspowy, Gorce oraz słowackie pasma- Małą Fatrę i Choczańskie Wierchy. Poza atrakcjami wizualnymi, ten szczyt to niesamowite historie, ciekawe legendy i dużo pamiątek, które Babia kryje w sobie. Wszystkie je poznacie dzięki opowieściom Waszego przewodnika beskidzkiego, naszego lidera- Tomka Habdasa.


  Naszą bazą wypadową będzie Schronisko PTTK na Markowych Szczawinach. Do naszej dyspozycji będą pokoje wieloosobowe z łazienkami na korytarzach. O wyżywienie zadba schroniskowa stołówka, a o integrację nasi liderzy. Udzieli nam się niesamowity klimat miejsca, które znane jest na całą Polskę.


  Ten wypad to również solidna porcja górskiej wiedzy na temat tego jak przygotować się na wycieczkę jednodniową, kilkudniową a nawet kilkutygodniową w Karpaty i nie tylko. Wieczory, poza integracją w schronisku, wypełlnia nam prelekcje podróżnicze z najdalszych zakątków świata. Ta weekendówka to idealna opcja dla osób myślących o wyprawach na Kilimandżaro, Tubkal w Górach Atlas, Annapurna Base Camp w Himalajach czy nasz lokalny Główny Szlak Beskidzki.

 • Dla kogo jest ten wyjazd?

  Dla każdego! Nieważne czy jesteś górskim wyjadaczem, czy dopiero stawiasz pierwsze kroki na wysokości. Program wyprawy jest tak zaplanowany, aby nawet osoby początkujące i amatorzy mogli poczuć smak gór i sprawdzić się na szlaku. W ciągu trzech dni przejdziemy około 35 km po beskidzkich szlakach, co nie powinno stanowić dla nikogo trudnego zadania. Z drugiej strony, górscy profesjonaliści, mają okazję wyrwać się z miasta i spędzić cudownie czas z innymi pasjonatami górskich przygód. Was zapewne nie trzeba przekonywać do takich wycieczek, bo dobrze wiecie jaki panuje na nich klimat. Najważniejsza jest dla nas atmosfera i zadowolenie całej grupy.

   

  Liderzy:

  Tomasz Habdas – przewodnik beskidzki, który zna to pasmo jak mało kto - pochodzi z Żywca, więc te rejony są mu szczególnie bliskie. W jego „górskim CV” są Mont Blanc, Elbrus, Kilimandżaro, Aconcagua, a także wiele szczytów należących do Korony Europy i Wielkiej Korony Tatr - wykaz sukcesywnie się powiększa.
  Prowadzi bloga W Szczytowej Formie, na którym od lat dzieli się swoją pasją do gór i zaraża nią kolejne osoby.

   

  Łukasz Zacny - pochodzi z Bielska-Białej, swoją przygodę z górami zaczął kiedy w wieku 12 lat wszedł na Rysy i tym samym zakochał się w Tatrach na zabój. Od kilku lat prowadzi bloga fotograficznego Szlakami Naszego Życia, gdzie usilnie stara się pokazać piękno naszych okolicznych gór, a także odkrywane zakątki wielu krajów. Jest także wspinaczem oraz kocha wszelkie aktywności dotyczące outdooru. Również, co dla Was najważniejsze, jest fotografem krajobrazowym i bardzo chętnie podzieli się z Wami swoją wiedzą.

Gospodarzem spotkania jest nasz lider TOMEK HABDAS

Zarażać innych pasją do gór - to jego motto i cel działania. Tomek w ramach cyklu spotkań na beskidzkich szlakach chce dzielić się z Wami swoim górskim doświadczeniem oraz opowieściami o wymarzonych szczytach. Chętnie pomoże przygotować się do naszych wypraw w góry wysokie, udzieli porad sprzętowych czy podpowie jak planować zdobywanie coraz wyższych gór.

 

Z twórczością Tomka możecie zapoznać się na blogu W SZCZYTOWEJ FORMIE, relacje z jego wypraw publikowane były m.in. na łamach „GÓR”, jest również autorem przewodnika „Bieszczady”, wydanego przez wydawnictwo Bezdroża w 2021 roku, a także autorem e-booka i audiobooka „Skazany na szczyty”.

Opis programu

 • Dzień 1_PIĄTEK
  Zawoja Markowa – Schronisko PTTK na Markowych Szczawinach (ok 3,3 km, 472 m przewyższenia)

  Spotykamy się w piątek popołudniu na parkingu w Zawoi Markowej. Tego dnia czeka nas krótki spacer przez Babiogórski Park Narodowy. Wędrować będziemy przez las a trasa zajmie nam około 2 godz. Wieczorem zameldujemy się w schronisku.

  Po zakwaterowaniu w pokojach wieloosobowych (6-8 osobowych ze wspólną łazienką na korytarzu), zjemy kolację, po czym posłuchamy prelekcji i opowieści podróżniczych. Resztę wieczoru wypełni nam integracja i rozmowy, nie tylko na tematy górskie.

 • Dzień 2_SOBOTA
  Markowe Szczawiny – Sokolica – Babia Góra – Przełęcz Brona – Markowe Szczawiny (ok 11,7 km, 830 m przewyższenia)

  Pobudka późnym rankiem, wspólne śniadanie po czym ruszamy na zdobycie Królowej. Na szczyt wejdziemy przez spokojną i rzadko uczęszczaną Perć Przyrodników, tak aby zdobyć również widokową Sokolicę. Następnie przejdziemy długim ramieniem wschodnim na główną kulminację Babiej Góry- Diablak. Do schroniska wrócimy przez Przełęcz Bronę, a dla chętnych możliwa będzie jeszcze wycieczka na Małą Babią Górę.

  Popołudniu czeka nas chwila relaksu i odpoczynek w schronisku. Wieczorem posłuchamy kolejnych opowieści podróżniczych i miło spędzimy wspólnie ten wieczór.

 • Dzień 3_NIEDZIELA
  Markowe Szczawiny – Mędralowa – Kolisty Groń – Zawoja Markowa (13,2 km, 460 m przewyższenia)

  Po śniadaniu i spakowaniu, opuszczamy schronisko i kierujemy się na zachód, na ciekawy i widokowy szczyt Mędralowej. Jest to najdalej na północ wysunięty punkt Słowacji, który dzięki obszernej polanie, pozwala również na ciekawe widoki i panoramy. Następnie przejdziemy na Kolisty Groń i przyjrzymy się z bliska po raz ostatni tego weekendu na Królową Beskidów. Wczesnym popołudniem zejdziemy do Zawoi Markowej gdzie zakończymy naszą przygodę.

   

   

  UWAGA:

  *Program oraz trasa przejścia może ulec zmianie w związku z warunkami atmosferycznymi. Ostateczną decyzję podejmuje lider na miejscu.

zapytaj o wyjazd

APTECZKA
EKWIPUNEK

Każdy powinien posiadać osobistą apteczkę, a w niej: leki przeciwbólowe oraz na gardło. Poza tym dobre kremy z filtrem UV lub tak zwane blokery (promieniowanie słoneczne w górach jest wysokie).

Informacje dodatkowe

 • 01

  Bo chyba wszyscy lubimy prezenty... ;)

  Dziś spotkaj się z nami w Beskidach, a dostaniesz od nas VOUCHER o wartości 200 zł do wykorzystania na dowolną naszą wyprawę.

  Warunek stawiamy tylko jeden ;) - postaw łapkę "LUBIĘ" na naszym profilu na Facebooku lub na Instagramie ;)

 • 02

  Do wyprawy z ekipą Adventure24 możesz dołączyć
  również w pojedynkę - nie ma z tego tytułu żadnych dopłat 
  i gwarantujemy towarzystwo miłośników gór i przygody.

 • CENA OBEJMUJE

  - dwa noclegi wraz ze śniadaniem w schronisku górskim na Markowych Szczawinach

  - program wieczorny z prelekcjami podróżniczymi.

  - teoretyczny oraz praktyczny warsztat z fotografii górskiej

  - ognisko z kiełbaskami

  - opiekę doświadczonego przewodnika beskidzkiego

  - ubezpieczenie podróżne

 • CENA NIE OBEJMUJE

  - dojazdu na miejsce zbiórki (Zawoja Markowe) i transportu powrotnego

  - wyżywienia (poza 2 śniadaniami)

 • ZASADY PŁATNOŚCI
  • I rata: opłata rezerwacyjna 250 zł płatna przy zapisie
  • II rata: 340 zł, płatna na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy

   

   

  PROMOCJA:

  Każdy uczestnik po dokonaniu wpłat otrzyma voucher na kwotę 200 zł do wykorzystania na dowolną wyprawę z Adventure24.

Terminy i cena

Data Cena Przelot Status
08.07.2022 - 10.07.2022 590 zł - ZAPISY zapytaj o wyjazd