Przystanek Beskidy - tu wszystko się zaczyna - BIESZCZADY

Polska (Europa)
Najbliższy wyjazd:
23 maja 2024
za
3
1
dni
 • Stopień trudności 1/5
 • PRZYGODA 3/5
 • Komfort 3/5
 • Przygoda
 • Zabytki

O wyprawie

zapytaj o wyjazd
 • Czas
  4 dni
 • Sezon Wyjazdu
  wrzesień
 • Ilość uczestników
  do 20 osób
 • Organizacja
  Adventure24
 • Przystanek Beskidy - tu wszystko się zaczyna

  Zapraszamy na cykl naszych autorskich spotkań na polskich szlakach.

  Każda droga gdzieś się zaczyna, nasza początek miała właśnie w polskich Karpatach. Tu też zaczęliśmy marzyć o górach wyższych i najwyższych. Tu, odkąd pamiętamy, przemierzaliśmy szlaki, by potem piąć się coraz wyżej, i wyżej.

  Teraz, mając już doświadczenie na najwyższych górach wszystkich kontynentów, zapraszamy Was na nasz beskidzki cykl „Przystanek Beskidy - tu wszystko się zaczyna”. Przemierzymy z Wami szlaki polskich gór, a także w czasie wieczornych prelekcji pokażemy góry, w które udało nam się zawędrować. A może i dla Ciebie będzie to beskidzki „Przystanek” w drodze do wielkich marzeń?

  Oprócz wspólnego wędrowania, chcemy dać Wam czas by dzielić się wspólnie zamiłowaniem do gór. Nie tylko tych wysokich ;) Ale przecież każda droga się gdzieś zaczyna...

 • Zakochaj się w połoninach i zobacz Bieszczady od serca

  Kto z nas nie słyszał o bieszczadzkich połoninach i pięknie tego pasma, uznawanego przez wielu za jedne z bardziej dzikich gór w polskiej części Karpat. Bieszczady zachwycają od wieków i rokrocznie przyciągają turystów pragnących zobaczyć na własne oczy ich wyjątkowe walory. I my, w ciągu trzech dni wędrówki odwiedzimy miejsca, które w Bieszczadach zachwycają najbardziej. Przed nami trekking na Bukowe Berdo, na Połoninę Caryńską, widokowy Halicz i oczywiście na królową polskich Bieszczadów- Tarnicę. Wszystko to czeka na nas w kolorowej, jesiennej szacie, kiedy to Biesy prezentują się szczególnie wyjątkowo.

  Na szlaku będziemy rozmawiać o wyjątkowości Bieszczadów, o tym co te pasmo ukształtowało i jaka jest historia tej części Polski. Nie zabraknie też rozmów na temat przygotowania do trekkingu jedno- ale i wielodniowego. Jak zapakować plecak, jak się ubrać i jak przygotować do wyjścia. O tym wszystkim opowie nasz lider Tomek, który z racji bycia przewodnikiem beskidzkim, o górach wie sporo.

  Wieczory i noce spędzimy w Ustrzykach Górnych, w klimatycznym schronisku turystycznym Kremenaros. Będzie to czas na integrację, górskie opowieści ale i wspólną zabawę przy ognisku. Ta weekendówka to idealna opcja dla osób myślących o wyprawach na Kilimandżaro, Tubkal w Górach Atlas, Annapurna Base Camp w Himalajach czy nasz lokalny Główny Szlak Beskidzki.

 • Dla kogo jest ten wyjazd?

  Dla każdego! Nieważne czy jesteś górskim wyjadaczem, czy dopiero stawiasz pierwsze kroki na wysokości. Program wyprawy jest tak zaplanowany, aby nawet osoby początkujące i amatorzy mogli poczuć smak gór i sprawdzić się na szlaku. W ciągu trzech dni przejdziemy około 55 km po bieszczadzkich szlakach, co nie powinno stanowić dla aktywnej osoby trudnego zadania. Warto zatem przed samą wyprawą trochę potrenować i nastawić się na długie wędrówki. Z drugiej strony, górscy profesjonaliści, mają okazję wyrwać się z miasta i spędzić cudownie czas z innymi pasjonatami górskich przygód. Was zapewne nie trzeba przekonywać do takich wycieczek, bo dobrze wiecie jaki panuje na nich klimat. Najważniejsza jest dla nas atmosfera i zadowolenie całej grupy.

  Liderzy:

  Tomasz Habdas – przewodnik beskidzki, który zna to pasmo jak mało kto - pochodzi z Żywca, więc te rejony są mu szczególnie bliskie. W jego „górskim CV” są Mont Blanc, Elbrus, Kilimandżaro, Aconcagua, a także wiele szczytów należących do Korony Europy i Wielkiej Korony Tatr - wykaz sukcesywnie się powiększa.
  Prowadzi bloga W Szczytowej Formie, na którym od lat dzieli się swoją pasją do gór i zaraża nią kolejne osoby.

  Łukasz Zacny - pochodzi z Bielska-Białej, swoją przygodę z górami zaczął kiedy w wieku 12 lat wszedł na Rysy i tym samym zakochał się w Tatrach na zabój. Od kilku lat prowadzi bloga fotograficznego Szlakami Naszego Życia, gdzie usilnie stara się pokazać piękno naszych okolicznych gór, a także odkrywane zakątki wielu krajów. Jest także wspinaczem oraz kocha wszelkie aktywności dotyczące outdooru. Również, co dla Was najważniejsze, jest fotografem krajobrazowym i bardzo chętnie podzieli się z Wami swoją wiedzą.

Gospodarzem spotkania jest nasz lider TOMEK HABDAS

Zarażać innych pasją do gór - to jego motto i cel działania. Tomek w ramach cyklu spotkań na beskidzkich szlakach chce dzielić się z Wami swoim górskim doświadczeniem oraz opowieściami o wymarzonych szczytach. Chętnie pomoże przygotować się do naszych wypraw w góry wysokie, udzieli porad sprzętowych czy podpowie jak planować zdobywanie coraz wyższych gór.

 

Z twórczością Tomka możecie zapoznać się na blogu W SZCZYTOWEJ FORMIE, relacje z jego wypraw publikowane były m.in. na łamach „GÓR”, jest również autorem przewodnika „Bieszczady”, wydanego przez wydawnictwo Bezdroża w 2021 roku, a także autorem e-booka i audiobooka „Skazany na szczyty”.

Opis programu

 • Dzień 1_CZWARTEK
  Ustrzyki Górne

  Tego dnia spotykamy się wszyscy wieczorem w Ustrzykach Górnych w schronisku Kremenaros. Jest to klimatyczny i kultowy dla Ustrzyk obiekt, który już od progu wprowadza nas w bieszczadzki klimat. Po zakwaterowaniu się w pokojach wieloosobowych (cztero-, trzy- i dwuosobowe, wspólna łazienka na korytarzu), wieczór poświęcimy na integracje, lepsze zapoznanie się ze sobą i na rozmowy o górach.

 • Dzień 2_PIĄTEK
  Muczne – Bukowe Berdo – Tarnica – Ustrzyki Górne (ok. 16,5 km, 936 m przewyższenia)

  Po śniadaniu wsiadamy do busa i podjeżdżamy do miejscowości Muczne, gdzie zaczyna się dzisiejsza wędrówka. Tego dnia w planie mamy przejście jednej z piękniejszych połonin w Bieszczadach- połoniny Dźwiniackiej, znanej bardziej pod nazwą Bukowe Berdo. Szlak, po wyjściu z lasu prowadzić będzie nas przez widokowe polany i ciekawe wychodnie skalne. Przez Krzemień (drugi najwyższy szczyt w polskiej części Bieszczadów) przejdziemy na przełęcz Goprowską i dalej na najwyższy punkt całej naszej wyprawy- Tarnicę.

  Tarnica to idealne miejsce na dłuższą przerwę, bowiem dookolna panorama wymaga czasu aby przyjrzeć się wszystkim górom i szczytom jakie stąd widać. Na koniec czeka nas jeszcze zejście przez Szeroki Wierch do Ustrzyk Górnych.

  Na tym jednak nie kończymy tego dnia, bowiem po krótkiej przerwie na odpoczynek i kolację, powrócimy do rozmów przy wspólnym gronie i integracji.

 • Dzień 3_SOBOTA
  Wołosate – Halicz – Tarnica – Wołosate (ok 19,1 km, 880 m przewyższenia)

  Po śniadaniu w Kremenarosie przejeżdżamy busem do najdalej wysuniętej na południe w Polsce miejscowości- wsi Wołosate. Tu, za czerwonymi znakami Głównego Szlaku Beskidzkiego skierujemy się w stronę przełęczy Bukowskiej. Roztacza się stąd ciekawy widok na ukraińską część Bieszczadów oraz połoninę Bukowską.

  Dalej przejdziemy na Halicz, który szczyci się wyjątkowymi widokami (podobno nocą widać stąd światła Lwowa), w tym na nasz kolejny cel, czyli znaną nam już z dnia poprzedniego Tarnicę. Powrócimy na królową, po czym zejdziemy ponownie do Wołosatego i wrócimy do Ustrzyk Górnych.

  Tego dnia wieczorem mamy w planie ognisko z kiełbaskami, śpiewem i rozmowami, więc szybko sobotniego wieczora nie zakończymy.

 • Dzień 4_NIEDZIELA
  Bereżki – Schronisko studenckie Koliba – Połonina Caryńska – Ustrzyki Górne

  Ostatniego dnia naszej przygody, po śniadaniu i wymeldowaniu się z pokojów, przejedziemy busem do Bereżek. Po krótkiej przerwie na kawę i drugie śniadanie czeka nas podejście na ostatni szczyt tej wyprawy- Kruhly Wierch czyli najwyższy punkt Połoniny Caryńskiej. Po zejściu do Ustrzyk Górnych pożegnamy się i zakończymy wspólną przygodę.

   

   

  UWAGA:

  *Program oraz trasa przejścia może ulec zmianie w związku z warunkami atmosferycznymi. Ostateczną decyzję podejmuje lider na miejscu.

zapytaj o wyjazd

APTECZKA
EKWIPUNEK

Każdy powinien posiadać osobistą apteczkę, a w niej: leki przeciwbólowe oraz na gardło. Poza tym dobre kremy z filtrem UV lub tak zwane blokery (promieniowanie słoneczne w górach jest wysokie).

Informacje dodatkowe

 • 01

  Bo chyba wszyscy lubimy prezenty... ;)

  Dziś spotkaj się z nami w Bieszczadach, a dostaniesz od nas VOUCHER o wartości 200 zł do wykorzystania na dowolną naszą wyprawę zagraniczną.

  Warunek stawiamy tylko jeden ;) - postaw łapkę "LUBIĘ" na naszym profilu na Facebooku lub na Instagramie ;)

 • 02

  Do wyprawy z ekipą Adventure24 możesz dołączyć
  również w pojedynkę - nie ma z tego tytułu żadnych dopłat 
  i gwarantujemy towarzystwo miłośników gór i przygody.

 • CENA OBEJMUJE
  •  trzy noclegi wraz ze śniadaniem w schronisku turystycznym Kremenaros w Ustrzykach Górnych
  •  ognisko wraz z prowiantem
  •  opiekę doświadczonego przewodnika beskidzkiego
  •  ubezpieczenie podróżnicze
 • CENA NIE OBEJMUJE
  •  dojazdu na miejsce zbiórki (Kremenaros, Ustrzyki Górne 4)
  •  wyżywienia (poza 3 śniadaniami i prowiantem na ognisko)
  •  przejazdów busem na miejscu (około 40- 50 zł)
  •  biletów wstępu do Bieszczadzkiego Parku Narodowego (8 zł za dzień)
 • ZASADY PŁATNOŚCI
  • I rata: opłata rezerwacyjna 300 zł płatna przy zapisie
  • II rata: 590 zł, płatna na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy

   

   

  PROMOCJA:

  Każdy uczestnik po dokonaniu wpłat otrzyma voucher na kwotę 200 zł do wykorzystania na dowolną zagraniczną wyprawę z Adventure24.

Terminy i cena

Data Cena Przelot Status
23.05.2024 - 26.05.2024 890 zł - ZAPISY zapytaj o wyjazd
26.09.2024 - 29.09.2024 890 zł - ZAPISY zapytaj o wyjazd