Przystanek Beskidy - tu wszystko się zaczyna - BRENNA

Polska (Europa)
 • Stopień trudności 1/5
 • PRZYGODA 3/5
 • Komfort 3/5
 • Przygoda
 • Zabytki

Przyjedź do naszego BASE CAMP i nie bój sie marzyć o wyprawach w świat!

 • Przystanek Beskidy - tu wszystko się zaczyna

  Zapraszamy na nowy cykl naszych autorskich spotkań na beskidzkich szlakach.

  Każda droga gdzieś się zaczyna, nasza początek miała właśnie w Beskidach. Tu też zaczęliśmy marzyć o górach wyższych i najwyższych. Tu, odkąd pamiętamy, przemierzaliśmy szlaki, by potem piąć się coraz wyżej, i wyżej.

  Teraz, mając już doświadczenie na najwyższych górach wszystkich kontynentów, zapraszamy Was na nasz beskidzki cykl „Przystanek Beskidy - tu wszystko się zaczyna”. Przemierzymy z Wami beskidzkie szlaki, a także w czasie wieczornych prelekcji pokażemy góry, w które udało nam się zawędrować. A może i dla Ciebie będzie to beskidzki „Przystanek” w drodze do wielkich marzeń?

  Oprócz wędrowania, chcemy stworzyć okazję by wzajemnie dzielić się zamiłowaniem do gór. Nie tylko tych wysokich ;) Ale przecież każda droga się gdzieś zaczyna...

 • Beskid Śląski

  Czeka nas weekend pełen atrakcji: zachód słońca na widokowej Hali Jaworowej, wizyta w dwóch bardzo popularnych schroniskach - na Błatniej oraz na Klimczoku, nieskończone widoki i panoramy na Beskid Śląski, Żywiecki, ale i góry Czech i Słowacji, górskie opowieści przy ognisku, prelekcje podróżnicze, regionalna kuchnia dostępna w Chacie Grabowej i wiele wiele innych.


  Ten wypad to również solidna porcja górskiej wiedzy na temat tego jak przygotować się na wycieczkę jednodniową, kilkudniową a nawet kilkutygodniową w Karpaty i nie tylko. Wieczory wypełnią nam, poza integracją, prelekcje podróżnicze oraz warsztaty fotograficzne, które z pewnością przydadzą się na kolejnych wyjazdach. Ta weekendówka to idealna opcja dla osób myślących o wyprawach na Kilimandżaro, Tubkal w Górach Atlas, Annapurna Base Camp w Himalajach czy nasz lokalny Główny Szlak Beskidzki. Zachęcamy posiadaczy aparatów fotograficznych do zabrania sprzętu ze sobą, aby poćwiczyć kompozycje, światło i inne elementy fotografii w Beskidzie Żywieckim.

 • Dla kogo jest ten wyjazd?

  Dla każdego! Nieważne czy jesteś górskim wyjadaczem, czy dopiero stawiasz pierwsze kroki na wysokości. Program wyprawy jest tak zaplanowany, aby nawet osoby początkujące i amatorzy mogli poczuć smak gór i sprawdzić się na szlaku. W ciągu trzech dni przejdziemy około 39 km po beskidzkich szlakach, co nie powinno stanowić dla nikogo trudnego zadania.

  Z drugiej strony, górscy profesjonaliści, mają okazję wyrwać się z miasta i spędzić cudownie czas z innymi pasjonatami górskich przygód. Was zapewne nie trzeba przekonywać do takich wycieczek, bo dobrze wiecie jaki panuje na nich klimat. Najważniejsza jest dla nas atmosfera i zadowolenie całej grupy.

   

  Liderzy:

  Tomasz Habdas – przewodnik beskidzki, który zna to pasmo jak mało kto - pochodzi z Żywca, więc te rejony są mu szczególnie bliskie. W jego „górskim CV” są Mont Blanc, Elbrus, Kilimandżaro, Aconcagua, a także wiele szczytów należących do Korony Europy i Wielkiej Korony Tatr - wykaz sukcesywnie się powiększa.
  Prowadzi bloga W Szczytowej Formie, na którym od lat dzieli się swoją pasją do gór i zaraża nią kolejne osoby.

   

  Łukasz Zacny - pochodzi z Bielska-Białej, swoją przygodę z górami zaczął kiedy w wieku 12 lat wszedł na Rysy i tym samym zakochał się w Tatrach na zabój. Od kilku lat prowadzi bloga fotograficznego Szlakami Naszego Życia, gdzie usilnie stara się pokazać piękno naszych okolicznych gór, a także odkrywane zakątki wielu krajów. Jest także wspinaczem oraz kocha wszelkie aktywności dotyczące outdooru. Również, co dla Was najważniejsze, jest fotografem krajobrazowym i bardzo chętnie podzieli się z Wami swoją wiedzą.

 • Przystanek Beskidy Base Camp - nasza baza noclegowa

  Przystanek Beskidy BASE CAMP to 2 komfortowe, w pełni wyposażone domy stanowiące doskonałą bazę wypadową na beskidzkie szlaki. Obiekt znajduje się w jednym z najpiękniejszych zakątków Brennej na Kotarzu (koniec doliny Hołcyny).

   

  Domy stoją już na obszarze Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego. Tuż poniżej naszych domów przebiega niebieski szlak turystyczny na Halę Jaworową oraz szczyt Kotarz. Dalej można spacerować w kierunku Szczyrku, Białego Krzyża, na Klimczok czy Szyndzielnię. Miejsc do zobaczenia jest mnóstwo :)


  Na miejscu do dyspozycji jest bezpłatny parking, można również bezpłatnie korzystać z WiFi. Z okien roztacza się piękny widok na góry. Oba domy obejmują patio, w pełni wyposażoną kuchnię, obszerne salony z częścią wypoczynkową z sofą oraz jadalnią łazienkę i pokoje sypialne. Podczas pobytu można korzystać ze sprzętu do grillowania.
  Po górskich wędrówkach można odprężyć się w ogrodzie lub we wspólnej części wypoczynkowej. Okolica cieszy się popularnością wśród miłośników narciarstwa oraz turystyki pieszej i rowerowej.

Gospodarzem spotkania jest nasz lider TOMEK HABDAS

Zarażać innych pasją do gór - to jego motto i cel działania. Tomek w ramach cyklu spotkań na beskidzkich szlakach chce dzielić się z Wami swoim górskim doświadczeniem oraz opowieściami o wymarzonych szczytach. Chętnie pomoże przygotować się do naszych wypraw w góry wysokie, udzieli porad sprzętowych czy podpowie jak planować zdobywanie coraz wyższych gór.

 

Z twórczością Tomka możecie zapoznać się na blogu W SZCZYTOWEJ FORMIE, relacje z jego wypraw publikowane były m.in. na łamach „GÓR”, jest również autorem przewodnika „Bieszczady”, wydanego przez wydawnictwo Bezdroża w 2021 roku, a także autorem e-booka i audiobooka „Skazany na szczyty”.

Opis programu

 • Dzień 1_PIĄTEK
  Brenna Hołcyna – Przystanek Beskidy – Hala Jaworowa – Przystanek Beskidy (ok 5 km, 400 m przewyższenia)

  Spotykamy się na parkingu w Brennej Hołcynie i wspólnie ruszamy do naszego domu - Przystanku Beskidy. Droga zajmie nam około 30 minut. Po szybkim zakwaterowaniu i pozostawieniu bagażu, wybierzemy się na zachód słońca na położoną nieco wyżej, widokową Halę Jaworową. Widok z niech zachwyca o każdej porze roku. Widać stąd Pogórze Śląskie, Beskid Śląski oraz odległe szczyty położone po czeskiej stronie. Wieczór wypełni nam integracja oraz prelekcje podróżnicze.

 • Dzień 2_SOBOTA
  Przystanek Beskidy – Brenna – Schronisko PTTK Błatnia – Klimczok – Kotarz – Przystanek Beskidy (ok 24 km, 1200 m przewyższenia)

  Cały dzisiejszy dzień spędzimy na szlaku. Po śniadaniu i spakowaniu, zejdziemy do Brennej do centrum i rozpoczniemy podejście do urokliwego schroniska na Błatniej. Tu zatrzymamy się na krótki odpoczynek i drugie śniadanie. Dalsza trasa wiedzie widokowym grzbietem przez Trzy Kopce, aż do jednego z wyższych punktów Beskidu Śląskiego - Klimczoka. Idealne miejsce na kolejną przerwę - z jednej strony można odpocząć w schronisku PTTK, a z drugiej podziwiać piękne panoramy na między innymi Tatry oraz Beskidu Śląskiego - Skrzyczne. Ostatni etap wycieczki to przejście przez Beskid Węgierski na znaną nam już Halę Jaworową i powrót do domu.

  Wieczorem na grillu usmażymy kiełbaski i spędzimy miło czas w otoczeniu beskidzkich szczytów.

 • Dzień 3_NIEDZIELA
  Przystanek Beskidy – Grabowa – Chata Grabowa – Stary Groń – Brenna Hołcyna (ok 10 km, 330 m przewyższenia)

  Po śniadaniu i spakowaniu się, wyruszymy ponownie przez Halę Jaworową na grzbiet, by przejść nim na Grabową. Poniżej tego szczytu zatrzymamy się w klimatycznej Chacie Grabowej na drugie śniadanie i słynne na całą okolicę jagodzianki. Dalsza trasa zaprowadzi nas na Stary Groń z wieżą widokową, skąd przeanalizujemy sobie minione dwa dni i popatrzymy na miejsca, które odwiedziliśmy. Około godziny 14 wrócimy na parking w Brennej i zakończymy wspólną przygodę.

   

   

  UWAGA:

  *Program oraz trasa przejścia może ulec zmianie w związku z warunkami atmosferycznymi. Ostateczną decyzję podejmuje lider na miejscu.

zapytaj o wyjazd

APTECZKA
EKWIPUNEK

Każdy powinien posiadać osobistą apteczkę, a w niej: leki przeciwbólowe oraz na gardło. Poza tym dobre kremy z filtrem UV lub tak zwane blokery (promieniowanie słoneczne w górach jest wysokie).

Informacje dodatkowe

 • 01

  Bo chyba wszyscy lubimy prezenty... ;)

  Dziś spotkaj się z nami w Beskidach, a dostaniesz od nas VOUCHER o wartości 200 zł do wykorzystania na dowolną naszą wyprawę.

  Warunek stawiamy tylko jeden ;) - postaw łapkę "LUBIĘ" na naszym profilu na Facebooku lub na Instagramie ;)

 • 02

  Do wyprawy z ekipą Adventure24 możesz dołączyć
  również w pojedynkę - nie ma z tego tytułu żadnych dopłat 
  i gwarantujemy towarzystwo miłośników gór i przygody.

 • CENA OBEJMUJE

  - dwa noclegi wraz ze śniadaniem w schronisku górskim na Hali Rysianka

  - program wieczorny z prelekcjami podróżniczymi.

  - teoretyczny oraz praktyczny warsztat z fotografii górskiej

  - ognisko z kiełbaskami

  - opiekę doświadczonego przewodnika beskidzkiego

  - ubezpieczenie podróżne

 • CENA NIE OBEJMUJE

  - dojazdu na miejsce zbiórki (Żabnica Skałka) i transportu powrotnego

  - wyżywienia (poza 2 śniadaniami i kiełbaskami na ognisko)

 • ZASADY PŁATNOŚCI
  • I rata: opłata rezerwacyjna 250 zł płatna przy zapisie
  • II rata: 340 zł, płatna na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy

   

   

  PROMOCJA:

  Każdy uczestnik po dokonaniu wpłat otrzyma voucher na kwotę 200 zł do wykorzystania na dowolną wyprawę z Adventure24.

Terminy i cena

Data Cena Przelot Status
02.06.2023 - 04.06.2023 650 zł - ZAPISY zapytaj o wyjazd