Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukiwarka

Aktualności

Trylogia Kilimandżaro - cz.3

Data: 2021-10-03 12:48:00

Grupa Michała na szczycie! Sobotni poranek, wschód słońca nad Mawenzi, jeszcze "tylko" kilka kroków i cel jest nasz! Kilimandżaro zdobyte ;) A okazja do świętowania podwójna, bo były i zaręczyny na szczycie. Gratulacje dla całej ekipy! Trzy dni i 3 ekipy na szczycie - to jest COŚ!

Trylogia Kilimandżaro - cz.2

Data: 2021-10-02 12:31:00

Grupa Ani na szczycie! Radość niezmierna gdy kolejna nasza grupa w komplecie staje na szczycie ;) W piątek rano Ania i jej ekipa staje do wspólnej fotki na Uhuru Peak. Były śpiewy, były tańce, a my GRATULUJEMY ZDOBYWCOM!

Trylogia Kilimandżaro - cz.1

Data: 2021-10-01 12:15:00

Grupa Tomka na szczycie! W czwartek 30 września o godzinie 9.20 szczyt Kilimandżaro został zdobyty. Grupa Przywódców odmeldowała się na Uhuru Peak w blasku słońca i fleszy ;) Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Jesteśmy tu dla Was - XXVI FESTIWAL GÓRSKI W LĄDKU ZDROJU

Data: 2021-09-17 13:11:00

Jak co roku jesteśmy na Festiwalu Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju. To czas spotkań, ciekawych rozmów, wspaniałych wspomnień i dobrej zabawy ;) Od piątku do niedzieli zapraszamy na filiżankę dobrej kawy w naszym kolorowym namiocie ;)

Brawa dla grupy na Kazbeku

Data: 2021-08-12 16:56:00

To już druga w tym sezonie nasza grupa na Kazbeku odmeldowała się z samiuśkiego szczytu. I choć widoki zakryte chmurami, humory dopisywały bardziej niż pogoda ;) Brawa dla wszystkich!

Pokaż więcej

O NAS

Adventure24.pl to licencjonowana agencja podróżniczo-trekkingowa. W naszych strukturach działają między innymi organizatorzy turystyki, licencjonowani przewodnicy górscy, instruktorzy, szkoły wspinania, szkoły nurkowania i skoków spadochronowych. Wszystkich łączy pasja, profesjonalizm i doświadczenie.


Każda nowa podróż, czy to wyprawa na Island Peak, Kilimandżaro, trekking w Himalajach czy wyjazd do Kenii, stanowi dla nas nowa przygodę, którą chcemy dzielić z uczestnikami, oferując im swoje wsparcie, pomoc, czuwając nad ich stanem zdrowia i przebiegiem wycieczki. Podróżują z nami zarówno doświadczeni zdobywcy szczytów, miłośnicy wspinaczki i osoby zaprawione w trekkingu, jak i nowicjusze. Z nami można rozpocząć swoją przygodę w każdym wieku, bez względu na płeć, umiejętności czy doświadczenie. Program każdego wydarzenia dostosowujemy do możliwości i oczekiwań uczestników.


Nasza oferta jest zróżnicowana i obejmuje wyprawy trekkingowe, wspinaczkowe, krajoznawcze oraz wyjazdy integracyjne i szkolenia (w tym kurs medycyny górskiej i wysokościowej czy kursy lawinowe). Z nami masz szansę zdobyć Koronę Ziemi, czeka Cię wyprawa w Himalaje czy odkrywanie tajemnic Sahary. Możesz dotrzeć gdzie tylko zechcesz, do najdalszych zakątków świata. Organizację bierzemy na siebie – byś mógł czuć się pewnie i wziąć z wyprawy jak najwięcej.

 

 

TOMASZ KOBIELSKI - lider agencji

 

Doświadczony wspinacz i alpinista, a także świetny organizator wyjazdów i wypraw w najdalsze zakątki Świata. Jeden z pierwszych Polaków zdobywców "KORONY ZIEMI" , wszystkich najwyższych szczytów kontynentów. Od 20 lat członek Klubu Wysokogórskiego Gliwice. Zdobywca 2 szczytów 8-tysięcznych, w tym Mount Everest. Współorganizator i członek wyprawy Martyny Wojciechowskiej na Mt. Everest. Członek polskiej wyprawy na K2 w 2010 roku, która dotarła mimo niepogody jako jedna z nielicznych grup do obozu 4-go na wys. 7900 m.n.p.m. na drodze Basków. W roku 2012 w 2 osobowej wyprawie bez tlenu i szerpów na 4 górę Świata Lhotse 8516 m.n.p.m. osiągnął wysokość 8200 m.n.p.m. Wycofanie z powodu pogarszającej się pogody. Zawodowo absolwent AWF Katowice. Obecnie wykładowca tej Akademii na kierunku Zarzadzanie.

 

 

JADWIGA SLADECZEK

 

Pilotka i organizatorka wypraw.  Rusza w drogę, by spotykać ludzi, by zachwycić się przyrodą lub posłuchać ciszy gdzieś na górskim szlaku. Zapisać w pamięci, a potem dzielić się z innymi wciąż na nowo odkrywając radość przygody. 

 

Uwielbia ruch oraz kontakt z przyrodą. Najchętniej podczas jazdy na rowerze lub górskich wypraw w Tatry i Dolomity. Trekking z widokiem na piękno natury, stanowi dla niej pełnię szczęścia.


Na co dzień w biurze opowiada o wyprawach i przypomina co jeszcze należy zapakować do plecaka. Każda podróż jest dla niej źródłem nowych pomysłów i inspiracją do stawiania sobie kolejnych celów.

 

 

ANNA WIJTIWIAK

 

Przygodę z górami zaczynała w Beskidach, by z biegiem czasu zapuszczać się coraz dalej i wyżej.

Oprócz polskich pasm wędrowała po Alpach, Dolomitach, Kaukazie, Tien Shanie, Himalajach i Kilimandżaro. Uwielbia się wspinać i poznawać nowe miejsca, stąd często przemierza Europę w poszukiwaniu nowych

rejonów do eksploracji.

Do hotelowych aquaparków chadza rzadko, natomiast systematycznie ze znajomymi uprawia kanioning. W wolnych chwilach, jeśli się nie wspina, to jeździ na rowerze, kręci się po lesie z mapą i kompasem w trakcie imprez na orientację, uczy się języków albo odpoczywa z książką w ręku.

Chętnie chadza do teatru, zwłaszcza na musicale. Z wykształcenia rosjoznawczyni i ekonomistka.

 

DR  PATRYCJA  JONETZKO

 

Nasz wyprawowy lekarz. Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej, Doktor Uniwersytetu Medycznego w Insbruku (Austria). Ukończyła studia podoktoranckie z Medycyny Tropikalnej na Uniwersytecie Mahidol w Bangkoku.

Zawsze marzyła o połączeniu pracy medyka z zamiłowaniem do podróży.  Ukończyła studium Medycyny Wysokościowej i Górskiej. Wiedzę pogłębiła szerokim doświadczeniem klinicznym zdobytym w czasie pracy w Himalajach, gdzie prowadziła stację ratowniczą Machermo na wys. 4600 m.  Prowadzi szkolenia z medycyny wysokościowej.  Bez wątpienia jeden z najlepszych lekarzy wysokościowych z praktyką na świecie.

 

JOANNA PIOTROWICZ  -  Instruktor Taternictwa PZA,  Instruktor Wspinaczki Wysokogórskiej MSiT

 

Wspina się od 1980 r. W 1987 r. ukończyła  Kurs Instruktora Wspinaczki Skalnej i Taternictwa i od tej pory jest czynnym instruktorem Polskiego Związku Alpinizmu.  W 2006 r. uzyskała uprawnienia państwowe - stopień Instruktora Dyscypliny Sportu Wspinaczki Wysokogórskiej.

Poza Tatrami wspinała się w Alpach, na Bałkanach i w Himalajach. Na swoim koncie ma dwa siedmiotysięczniki.

 

SYLWIA BUKOWICKA

 

Od dziecka mocno związana ze sportem. Taterniczka jaskiniowa i powierzchniowa. W 2002 roku została pierwszą laureatką prestiżowej Nagrody im. Andrzeja Zawady za dotychczasowe wówczas osiągnięcia górskie dla najlepiej zapowiadającego się młodego podróżnika. W 2003 roku wyróżniona nagrodą KOLOSA w kategorii Alpinizm za zdobycie dwóch ośmiotysięczników w ciągu jednego roku: Gasherbruma II i Cho Oyu.  

Od paru lat zajmuje się organizacją wypraw górskich, trekkingowych i podróżniczych oraz imprez pokrewnych.

 

KRZYSZTOF WRÓBEL - instruktor wspinania PZA

 

Firma sama w sobie! Ponad 30 lat wspinaczkowego doświadczenia. Ma na swoim koncie ponad 3 tysiące dróg wspinaczkowych, a od 6 lat przekazuje swoje umiejętności i doświadczenia jako instruktor Polskiego Związku Alpinizmu. Posiada również uprawnienia państwowe IWS UKFIS.

Uczestnik kilkudziesięciu wyjazdów wspinaczkowych, od Hiszpanii po Krym. Założyciel jednej z najbardziej popularnych szkół wspinania ABC Wspinania.

 

JACEK  PAŁKIEWICZ

 

Nasz absolutnie honorowy prowadzący wypraw do Amazonii !

Znany eksplorator i odkrywca Jacek Pałkiewicz, członek Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie. Odkrywca żródeł Amazonki! Przygotowuje  wyprawy do dżungli amazońskiej. Tylko on jest w stanie zapewnić smak niepowtarzalnej przygody w ekskluzywnym stylu. Dużo mocnych wrażeń i nieunikniony zastrzyk adrenaliny na łonie pierwotnej natury, pośród tubylczych plemion. Wszystko z dala od zatłoczonych wakacyjnych szlaków, u boku doświadczonego podróżnika będącego gwarancją jakości i profesjonalizmu, a także bezpieczeństwa w niedostępnych, ale też i najciekawszych zakątkach naszej planety.

 

ALEKSANDRA PLEWKA

 

Pilot wypraw do Ameryki Łacińskiej. Zakochana w tamtejszej kulturze, ludziach, krajobrazach, jedzeniu, tańcu...   Prywatnie odwiedziła 40 krajów świata.  Publikuje artykuły o tematyce podróżniczej i społeczno - politycznej.   Kończy studia w Centrum Studiów Latynoamerykańskich. Pracuje również jako przewodnik po Warszawie.

 

ZBYSZEK  DOMALEWSKI

 

Instruktor spadochronowy AFF, tandem pilot...

Skoki to całe jego życie! Swoją przygodę ze skokami rozpoczął wiosną 2000 roku w Nowym Targu, dziś na swoim koncie ma już prawie 3000 skoków! W sierpniu 2007 roku, został instruktorem AFF największej światowej federacji spadochronowej USPA. Od tego czasu z pasją przekazuje swoją wiedzę młodym adeptom spadochroniarstwa i wprowadza ich w podniebny świat.

W sezonie spotkacie go przede wszystkim na lotnisku w Chrcynnie pod Warszawą, poza sezonem prowadzi szkolenia między innymi w słonecznej Hiszpanii. Uważajcie na niego na lotnisku! - Zaraża swoim optymizmem i skoczną pasją  ;)

 

 

CEZAR - Argentyna

 

Nasz przewodnik i opiekun grupy podczas wyprawy na Aconcaguę.

 

REWARD -  Tanzania

 

Nasz człowiek pod Kilimandżaro i na Safari. Obok naszych polskich liderów dba o to aby wszystkie nasze grupy w Tanzani były dopieszczone. Wiele lat doświadczeń w organizacji trekkingów na afrykańskie szczyty oraz wspaniałych Safari.

 

STANLEY -  Tanzania

 

Lider przewodników na Kilimandżaro. Razem z naszymi polskimi przewodnikami dba o Wasze bezpieczeństwo na trekingu. Na stokach Kilimandżaro pracuje już 9 lat w tym 5 jako główny przewodnik grup.